خبر خبر

پايان عمليات رفت پروازهاي حج تمتع از فرودگاه بيرجند
مديرکل فرودگاه‎هاي استان خراسان جنوبي از پايان موفقيت‎آميز عمليات اعزام 2353 زائر خانه خدا از فرودگاه بيرجند خبر داد.

به گزارش روابطعمومی فرودگاههای استان خراسان جنوبی، هادی سلامی گفت: طبق برنامهريزيهاي انجام شده، امسال بیش از 2000 زائر در قالب 17 كاروان از فرودگاه بیرجند توسط 10 پرواز به سرزمين وحي اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه امسال پروازهای حج فرودگاه بیرجند نسبت به سال گذشته 49 درصد رشد داشته است، افزود: تعداد 2353  زائر با 39 هزار  کیلوگرم بار توسط هواپيماي ايرباس 600-300 شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي به سرزمین وحی اعزام شدند.

سلامی با اشاره به اینکه پروازهای اعزام زائران خانه خدا از 20 تا 23 مرداد انجام شد، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و همکاری همه جانبه تمام واحدها و ادارات فرودگاهی و استانی، امسال فرآیند تحویل بار و بازرسی مسافر در بهترین شرایط و با کمترین مشکل و تاخیر انجام شد.

 وی افزود: پروازهای مرحله رفت با کمترین تاخیر انجام شده و فرودگاه بیرجند در این ایام به صورت 24 ساعته خدمت رسانی به زائران و اهالي استان را برعهده داشت.

سلامی اظهار امیدواری کرد: با تمهیدات اتخاذ شده در مرحله بازگشت حاجیان نیز بتوانیم خدمات مطلوبی به حجاج ومستقبلان ارائه دهیم.

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی درباره عمليات بازگشت زائران گفت: مدت زمان سفر زائران 30 تا 32 روز است و طبق برنامهريزي بازگشت حجاج اعزامی از این فرودگاه بین 20 تا 23 شهريور ماه از مدينه منوره انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده براي تسهيل ارائه خدمات و ارتقاي سطح كيفيت خدمات فرودگاهي در عمليات حج عنوان كرد: با توجه به تأكيدهاي مقام معظم رهبري درباره پروازهاي حج، اين اداره كل در راستاي ارائه خدمات مناسب به زائران نسبت به تجهيز و تأمين امكانات فرودگاهي براي هرچه بهتر برقرار شدن اين پروازها اقدام کرده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری