خبر خبر

آنچه در سي و ششمين مهمان هفته گذشت
سي و ششمين مهمان هفته در فرودگاه آبادان و در گفتگو با مدير اين فرودگاه برگزار شد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، غلامرضا دهقانیزاده در این گفتگو به بیان مسائلی در مورد فرودگاه آبادان و روند فعالیت و بهسازی و توسعه آن پرداخت.

چکیده ای از این گفتگو را با هم می خوانیم:

- مسیر جدیدی را به مقصد عتبات عالیات پیشنهاد کردیم که طرح آن توسط اداره کل کنترل ترافیک هوایی آماده شده و مجوزهای لازم نیز گرفته شده است که در صورت اجرای آن حدود 100 مایل از مسیر پروازی کاسته خواهد شد.

- در پنج ماهه اول سال 97 نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، 5/3 درصد رشد پرواز، 8/7 درصد رشد مسافر و 18/5 درصد رشد بار داشتهایم.

- فرودگاه آبادان در سال 1320 به بهرهبرداری رسیده است و با توجه به همسایگی صنعت نفت شرکتهای بزرگ هواپیمایی دنیا در آن نشست و برخاست داشتند.

- به منظور افزایش کیفیت خدمات فرودگاهی (ASQ) و رفاه مسافران فرودگاه آبادان اقدام به احداث بخش تجاری، فست فود و کافه، توسعه تسمه نقالهها، ایجاد اتاق مادر و کودک، ایجاد اتاق سیگار و اختصاص شماره پیامکی برای انتقال نظرات و انتقادات مسافران و غیره کردهایم.

- به منظور رعایت حال تاکسیها و خودروهایی که قصد توقف و استفاده از پارکینگ فرودگاه را ندارند از دریافت عوارض پارکینگ از آنها خودداری میکنیم.

- با توجه به تعاملات خوبی که میان ما و منطقه آزاد اروند وجود دارد، طرحهای بهسازی و توسعه فرودگاه آبادان با مشارکت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و منطقه آزاد اروند در حال اجرا است.

- در طرح بهسازی و نوسازی، فضای ترمینال فرودگاه از 6000 مترمربع به 9250 مترمربع افزایش یافته است و به نسبت آن امکانات رفاهی مسافران را نیز افزایش دادیم.

- در بحث طرح توسعه فرودگاه آبادان فاز اول ساخت ترمینال جدید با 7350 مترمربع فضای ترمینالی به اتمام رسیده است و فاز دوم آن نیز حدود 33 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

- سایت یابی نصب رادار برای پشتیبانی رادار فرودگاه اهواز جهت پوشش فضای جنوب غرب کشور و تقرب پرواز فرودگاه آبادان توسط اداره کل ارتباطات و ناوبری انجام شده است.

- هر فرودگاه کشور باید مطابق با استانداردهای هوانوردی در قالب یک طرح جامع چشم انداز 20 سالهای را ترسیم کند و ما نیز برای تدوین طرح جامع فرودگاه آبادان در حال عقد قرارداد با یک شرکت پیمانکار هستیم.

- با توجه به شرایط نامساعد جوی فرودگاه آبادان و فرودگاههای مشابه باید برای کارکنان آن شرایط ویژهای را در نظر گرفت تا رضایت شغلی آنها افزایش یابد و تشویق به ماندن شوند که خوشبختانه در قانون خاص شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران قرار است که به این موضوع توجه جدی شود.

- آبادان از نظر وصول مطالبات خود از شرکتهای هواپیمایی در وضعیت خوبی قرار دارد.

- طی سه سال گذشته برای صدور سند مالکیت اراضی فرودگاه آبادان تلاشهای زیادی شده است و اکنون نقشه کاداستر آن در سامانه اداره ثبت قرار گرفته است که با رفع چند اختلاف کوچک در نقشه آن،  به مرحله صدور سند خواهد رسید.

- مهمان هفته طرح جدید و اتفاق خوشایندی در صنعت فرودگاهی ایران است  که بستر را برای انتقاد سازنده فراهم میکند.

مشروح این برنامه بزودی منتشر خواهد شد.

-------------------------------------
نظرات
مهدي ارژنگ() :
با سلام و خدا قوت .تغييرات فرودگاه آبادان در طول مديريت جناب مهندس دهقان ستودني است .

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری