خبر خبر

برقراري پروازهاي ايرتاکسي هاي فرودگاه بجنورد در سال جاري
مدير فرودگاه بجنورد با بيان اينکه برقراري پروازهاي دو ايرتاکسي فرودگاه بجنورد درگير امور اداري است از برقراري حتمي اين پروازها در سال جاري خبر داد.

سيد مهدي رزاز در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اعلام اين خبر عنوان كرد: اسفند ماه 96 در مراسمي با حضور جمعی از مدیران و مقامات استان خراسان شمالي،  قطعات و بدنه دو فروند هواپیمای تکنام ساخت ایتالیا از گمرک خراسان شمالی ترخیص شد و عملیات مونتاژ آنها توسط دو نماینده از کمپانی سازنده و با همراهی مهندسین فنی مرکز آموزشی فراسپهر ایرانیان به صورت آزمایشی آغاز شد.

مدير فرودگاه بجنورد با بيان اينكه براي بهره برداری از این هواپیماها به عنوان ایرتاکسی در انتظار اخذ مجوز پرواز از سازمان هواپیمایی کشوری هستيم، افزود: پس از دريافت مجوز كه مراحل پاياني را سپري مي كند خلبانان بايد هشت ساعت آموزش تخصصي را پشت سربگذارند.

وي همچنين گفت: اين ايرتاكسي ها دارای موتور پیستونی ملخی هستند كه با استفاده از به روز ترین فناوري های اروپا تولید شده اند و از توان مداومت پروازی به طول 1500 کیلومتر برخوردارند. اين هواپيماها مي توانند در يك مسير پروازي چندين مقصد داشته باشند و گزينه بسيار مناسبي براي استان كم مسافر و در عين حال داراي ظرفيت هاي محدود حمل و نقل (با توجه به نداشتن راه آهن و دوري از پايتخت) خراسان شمالي است.

رزاز افزود: بخش خصوصي اجرا كننده اين طرح در نظر دارد ضمن افزايش تعداد ايرتاكسي ها ظرفيت هواپيماها را به 20 تا 30 مسافر افزايش دهد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری