خبر خبر

معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان انرژي اتمي:
خوشحالم که صنعت هوانوردي از فرصت برجام به خوبي بهره‎برداري کرده است
معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان انرژي اتمي در مراسم افتتاح چند پروژه هوانوردي، در جمع خبرنگاران، از اينکه شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران توانسته است از فرصت برجام براي خريد تجهيزات جديد و مشارکت‎هاي بين‎المللي بهره‎برداري مؤثري کند ابراز خوشحالي کرد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوای ایران، علی اکبر صالحی در این مراسم که عصر امروز، دوشنبه 9 مهر، برگزار شد ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خدمتگزاران این صنعت که وظایف حساسی را برعهده دارند، گفت: خوشحالم که به عنوان یک هموطن، با وجود محدودیت های موجود، شاهد این مقدار تحولات و دستاوردها در صنعت هوانوردی هستم و از شما تقدیر و تشکر میکنم که این مجموعه را به جایگاه مناسب و در شأن جمهوری اسلامی ایران رساندهاید.

وی با تأکید بر اینکه خریداری تجهیزات راداری و کمک ناوبری و اجرای عملیات عمرانی در فرودگاهها به میزان 2000 میلیارد تومان کار بزرگی است، گفت: من وقتی در سفرهایم به فرودگاههای مختلف کشور میرفتم بسیار تأسف میخوردم که چرا یک کشور دیرینه و تمدنساز و اندیشهپرور، در زمینه فرودگاهی حتی نسبت به کشورهای تازه تأسیس نیز عقب مانده است و اکنون خدارا شکر میکنم که در این زمینه قدمهایی برداشته شدهاست.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه یکی از پروژههای افتتاح شده در این مراسم مربوط به بحث ایمنی است، گفت: ایمنی وجه اشتراک شما و ما در سازمان انرژی اتمی است. در صنعت ما ایمنی مرز نمیشناسد چراکه بروز هر حادثهای میتواند اثراتی را حتی در خارج از مرزهای کشور به وجود بیاورد بنابراین ما  استانداردهای ایمنی را در حد اعلای آن در نظر میگیریم چراکه مردم به ما اطمینان کردهاند. شما هم چنین مسئولیتی دارید و یقین دارم که اگر حادثهای در زمینه کاریتان رخ دهد شما نیز خود را در آن سهیم میدانید و متأثر میشوید.

صالحی در پایان سخنان خود ضمن تبریک به فعالان صنعت هوانوردی به خاطر افتتاح این طرحها گفت: از شما تشکر میکنم که توانستهاید در زمان کوتاه سه و نیم ساله این قدمهای بزرگ را بردارید و با توجه به زیرساختهایی که فراهم کردهاید باعث شدهاید این صنعت بتواند تا دو دهه آینده مصون بماند.

گفتنی است در این مراسم سامانه مدیریت ایمنی (سما)، مرکز آموزش کنترل ترافیک هوایی (ATO)، مرکز آزمونهای تخصصی کنترل ترافیک هوایی،  شبیهساز تقرب پرواز عملیاتی، پروژه استقرار بریفینگ مرکزی کشور و مسیر پروازی جدید Q16 زابل به زاهدان و برعکس با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی و هیأت همراه افتتاح و مورد بهرهبرداری رسمی قرار گرفت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری