خبر خبر

مازندران صاحب پرواز بومي شد/ بهره برداري از ترمينال مستقبلين فرودگاه ساري/امام جمعه ساري خواستار حمايت مردم از خطوط پروازي استان شد
نخستين خط پروازي بومي استان مازندران با شرکت هواپيمايي وارش همزمان با بهره برداري از ترمينال مستقبلين و مشايعين فرودگاه ساري طي مراسمي افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ در این مراسم آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری، حسین اسفندیاری قائم مقام شرکت فرودگاه ها و مسئولان استانی مازندران حضور داشتند.

امام جمعه ساری خواستار حمایت مردم از خطوط پروازی استان شد

آیت الله نورالله طبرسی در مراسم افتتاح اولین خط پروازی استان مازندران با بیان اینکه احداث فرودگاه هزینه های سنگین و استثنایی دارد خواستار حمایت مردم از خطوط پروازی استان شد.

وی با تاکید برحمایت از سرمایه گذاران بومی در استان یادآور شد: با توجه به اینکه در تحریم اقتصادی به سر می بریم حمایت از سرمایه گذاران داخلی و بومی یک ضرورت به شمار می رود.

وی با اظهار اینکه اقتدار کنونی از برکت خون شهیدان و انقلاب اسلامی و ولایت است گفت: باید قدر نعمت ولایت را بدانیم.

آیت الله طبرسی، عقب ماندگی مازندران را در شان این استان ندانست و افزود: فقر مازندران و کمبودهای زیرساختی آن رنج دهنده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران، راه را از جمله نیازمندی ها برای توسعه استان برشمرد و گفت: باید سرمایه گذاران بومی را به سرمایه گذاری در حوزه های زیرساختی استان تشویق کرد.

وی با عنوان اینکه وضعیت فعلی در استان امیدوارکننده است تصریح کرد: استاندار مازندران ساعی و کاربلد است و می تواند کارهای بزرگ را به سرانجام رساند.

وی از روند بروکراسی فراروی سرمایه گذاری در استان انتقاد کرد و گفت: باید از سرمایه گذاران حمایت کرد و مشکلات فراروی آنان باید حل شود.

وجود خط پروازی بومی در توسعه مناسبات گردشگری نقش دارد

همچنین سعدالله وطنخواه مدیرکل فرودگاههای مازندران در این مراسم با اشاره به بهره برداری از خط پروازی و ترمینال فرودگاه ساری گفت: از این پس استقبال و بدرقه زائران حج و عتبات عالیات در سالن ترمینال انجام می شود.

وی ادامه داد: از فرودگاه دشت ناز ساری در هفته حدود ۸۰ پرواز و در سال بیش از شش هزار و ۵۰۰ پرواز در فرودگاه های استان انجام می شود.

وطنخواه شمار مسافران جابجا شده در فرودگاه های استان را ۵۷۰ هزار نفر در سال بیان کرد و گفت: وجود خط پروازی بومی از نیازهای استان بوده و می تواند در توسعه مناسبات گردشگری نقش ایفا کند و در فاز دوم شاهد افتتاح خط پروازی ویژه صادرات خواهیم بود.

به گفته وی به طور تقریبی 8 تا 9 شرکت هواپیمایی عملیات جابه جایی مسافران مازندران را به اقصی نقاط کشور انجام می دادند ولی مبدا پروازی تمامی آنها خارج از استان بوده و فرودگاههای استان تابع برنامه فرودگاه مبدا بودند.

وطن خواه گفت: در حال حاضر شرکت هواپیمایی وارش پایگاه و آشیانه اش در مازندران است و برنامه ریزی برای پروازهایش در استان چیده می شود و به همین دلیل می توان با آزادی عمل بیشتری در برنامه ریزی ها عمل کرد.

مدیرکل فرودگاه ساری پیش بینی کرد: با ورود این شرکت در عرصه هوانوردی مازندران، استقبال بیشتری از سوی مردم استان برای استفاده از هواپیما برای جابه جایی صورت گیرد.

وطنخواه در خصوص ظرفیت های شرکت جدید هم گفت: این شرکت هواپیمایی در سال 1396 مجوزهای لازم برای فعالیت اخذ کرد و پنج هواپیمای بوئینگ 737 در اختیار دارد که در فاز نخست با 2 هواپیما پروازهای خود را انجام می دهد .

وی افزود: این شرکت در مرحله نخست در مسیرهای ساری به تهران و ساری به مشهد پروازهایش را انجام می دهد و از اواسط ماه آینده، خط های پروازی جدید به دیگر مسیرهای کشور راه اندازی خواهد کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری