خبر خبر

زنجيره حمل و نقل هوايي در مازندران تکميل شد
قائم مقام مديرعامل در امور فرودگاه‎هاي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به راه‎اندازي اولين خط پروازي بومي در مازندران گفت: زنجيره حمل و نقل هوايي به عنوان مهمترين محور توسعه شهرها و مناطق، در مازندران تکميل شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، حسین اسفندیاری روز سهشنبه در آیین راهاندازی خط پرواز "وارش ایرلاین" در فرودگاه ساری افزود: در سالهای اخیر اقدامات زیرساختی متعددی برای فرودگاه ساری انجام شده است که این فرودگاه را برای خدمترسانی تا 20 سال آینده کاملاً آماده کرده است.

وی ادامه داد: همچنین با خرید دستگاه فرود دقیق (ILS) و آغاز عملیات اجرایی و راهاندازی این تجهیزات، این‌ سامانه در فرودگاه ساری در ماه‎های آینده به بهرهبرداری خواهد رسید.

اسفندیاری با اشاره به تحریمهای وارد شده بر ایران، گفت: با وجود تمام‌ این مسائل، آوردن این تجهیزات هواپیمایی به فرودگاه ساری گام بزرگی به شمار میرود .

قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاهها افزود: 54 فرودگاه در کشور زیرنظر شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در حال فعالیت است و در سال‎های اخیر در تعداد زیادی از این فرودگاهها پروژههای زیرساختی مانند اپرون، عوامل پروازی و ترمینالها و تجهیزات ناوبری و فرودگاهی اجرا شده است.

وی همچنین از ایجاد ترمینال شش هزار مترمربعی به عنوان بخش دیگر زیرساخت های فرودگاه ساری یاد کرد و گفت: با افزایش پروازها، وجود این ترمینال برای استفاده مسافران و مشایعتکنندگان ضروری است.

اسفندیاری با اشاره به پروژه توسعه اپرون فرودگاه ساری و افزایش سه موقعیت پارک هواپیما در این فرودگاه گفت: داشتن پایگاه خط هوایی در یک استان باعث جهش فوقالعاده در آمار پرواز، مسافران، حمل بار و افزایش تردد نخبگان، دانشگاهیان، تجار و صاحبان کسب و کار و مقامات دولتی در آن استان خواهد شد.

-------------------------------------
نظرات
حسين زاده() :
خبر خيلي خوبيه. اميدوارم بيشتر به اين استان توجه بشه.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری