خبر خبر

تشريح نحوه عبادت خداوند در محفل انس با قرآن کريم
پنجاه و دومين محفل انس با قرآن کريم مديران ستادي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران با تفسير آيه هاي 21 و 22 سوره بقره مبني بر مباحث عبادي برگزار شد.

به گزارش روابطعمومي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، پنجاه و دومين محفل انس با قرآن كريم مديران ستادي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران هفدهم مهر، با سخنان مشاور مديرعامل و رييس ستاد اقامه نماز این شركت برگزار شد.

محمد عباسي در اين جلسه با اشاره به آيه « يا ايها الناس اعبدوا ربكم الذي خلقكم و الذين من قبلكم لعلكم تتقون» گفت: عبادت بايد مامورانه يعني مطابق اوامر و دستورهاي الهي و دور از خرافه پرستي باشد. همچنين بايد طبق آيه «حتي تعلموا ما تقولون» سوره نسا آيه 43، آگاهانه و بر اساس آيه 110 سوره كهف (ولا تشرك بعباده ربه احدا) خالصانه باشد، همچنين عبادت بايد بر اساس آيه دوم سوره مومنون (في صلاتهم خاشعون) خاشعانه و به فرموده پيامبر اسلام (ص) در حديث «افضل الناس من عشق العباده» عاشقانه باشد.

عباسي با اشاره به آيه «الذي جعل لكم الارض فراشا و السماء بناء و انزل من السماء ماء فاخرج به من الثمرات رزقا لكم فلا تجعلوا لله اندادا و انتم تعلمون» عنوان كرد: اين آيه اشاره دارد كه آن خدايي را عبادت كنيد كه زمين را براي شما فرش گسترده قرار داد و آسمان را سقف قرار داد و از آسمان آبي فرستاد و به واسطه آن آب از ميوه ها براي شما روزي فراهم كرد، پس براي خدا شريك و همتا قرار ندهيد با آنكه خودتان مي دانيد. فراش به معناي بستر گسترده، انزل به معني نازل كرد، اخرج بيرون آورد، ان تجعلوا قرار ندهيد و اندادا به معناي همتايان است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری