خبر خبر

رييس مجلس در مراسم افتتاح پروژه هاي فرودگاه مهرآباد:
کارهاي سنجيده و قابل تحسيني در صنعت هوانوردي انجام شده است/ بايد تفکر توسعه اي در کشور تعميق شود
رييس مجلس شوراي اسلامي در مراسم افتتاح 10 پروژه زيربنايي، استانداردسازي و ارتقاي ايمني و خدمت رساني فرودگاه مهرآباد تاکيد کرد که کارهاي سنجيده اي در شرايطي که کشور نياز حساسي به توسعه صنعت هوانوردي و فرودگاهي داشته انجام شده که قابل تحسين است.

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، علي لاريجاني در اين مراسم كه امروز 24 مهر پس از افتتاح رسمي پروژه هاي آماده بهره برداري فرودگاه مهرآباد در سالن اجتماعات شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران برگزار شد، با بيان اين مطلب تاكيد كرد: بايد صنعت ممتاز هوانوردي از ظرفيت هاي روز بهره مند باشد و تمام مقدمات آموزشي، پژوهشي و فناوري روز را در دسترس داشته باشد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه صنعت هوايي مورد توجه بخش هاي مختلف  است و كارهاي خوب و قابل تحسيني در حوزه فرودگاهي و ناوبري هوايي انجام شده است، افزود: بايد از روش هاي ديگر براي حمايت از اين صنعت بهره جست. يكي از نكات مهم در اين زمينه داشتن فكر توسعه اي است و بايد به اين انديشيد كه نتيجه انبوه پروژه هاي اجرا شده چيست و بايد نظام توسعه اي صحيحي در جامعه استقرار يابد.

وي تاكيد كرد: دليل اصلي عدم استقرار نظام توسعه اي و در نتيجه ناكارآمد شدن انبوه پروژه ها، دلايل ساختاري و رفتاري است. اساس شكل گيري سازمان برنامه و بودجه براي تحقق توسعه بوده و بودجه در اختيار وزارت اقتصاد بوده است. با افزايش درآمدهاي نفتي بودجه وارد ساختار سازمان برنامه و بودجه شد و بحث بودجه ريزي بر تفكر توسعه اي سازمان غلبه پيدا كرد كه اين مشكلي ساختاري است. به عبارت ديگر چون سازمان كل، فكر توسعه اي نداشته بخش هاي مختلف و زيرمجموعه نيز تفكر توسعه اي پيدا نكرده اند.

لاريجاني همچنين گفت: دليل ديگر اين ضعف، مشكل رفتاري است كه به جاي پرداختن به تعميق تفكر توسعه اي، فكر كشمكش توسعه يافته و به دنبال آزار يكديگر و صف بندي ها هستند. اين عوامل باعث شده كه با اينكه كارهاي پرهزينه اي انجام مي شود، روال توسعه كند باشد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: به بخش هاي نظارتي همواره توصيه مي كنم كه از شجاعت مديران و ذهن توسعه اي آنها حمايت كنند و به گونه اي رفتار شود كه به ايراني توسعه يافته و آباد برسيم.

در اين مراسم به پاس حمايت هاي مطلوب لاريجاني از توسعه صنعت هوايي كشور، هديه اي نمادين از سوی کارکنان و مدیران شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در حضور رحمت اله مه آبادی مديرعامل این شركت و رئیس سازمان هواپيمايي كشوري توسط وزیر راه و شهرسازی به رئیس مجلس اهدا شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری