خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته سي و دوم
هفته سي و دوم سال 97 ( پنجم تا يازدهم آبان) نيز سپري شد. مهمترين رويداد اين هفته آغاز مسووليت خطير محمد اسلامي به عنوان وزير راه و شهرسازي بود. محمد اسلامي توانست با کسب 151راي موافق و98 راي مخالف بر کرسي وزارت تکيه بزند و ششم آبان ماه با ورود به ساختمان دادمان و با استقبال خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازي اولين روز کاري خود را به عنوان وزير راه و شهرسازي آغاز کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران، گزیدهای از مهمترین اخبار این هفته را میخوانید.

نمايندگان مجلس به اسلامي اعتماد کردند

پس از بررسي صلاحيت محمد اسلامي، وزير پيشنهادي رئيس جمهوري براي وزارتخانه راه و شهرسازي و بيان نظرات نمايندگان موافق و مخالف وي توانست از مجلس راي اعتماد بگيرد. جلسه تعیین صلاحیت وزیر راه و شهرسازی و سه وزیر دیگر پنجم آبان برگزار شد و محمد اسلامی توانست با کسب 151رای موافق و98 رای مخالف بر کرسی وزارت تکیه بزند.

شروع نخستين روز کاري اسلامي در وزارت راه و شهرسازي

محمد اسلامي ششم آبان ماه با ورود به ساختمان دادمان و در استقبال خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازي اولين روز کاري خود را به عنوان وزير راه و شهرسازي آغاز کرد. محمد اسلامی که پنجم آبان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت، یکشنبه ۶ آبان ماه با ورود به وزارت راه و شهرسازی اولین روز کاری خود را آغاز کرد.

پيام تبريک مهآبادي به وزير جديد راه و شهرسازي

رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران انتصاب محمد اسلامي به سمت مقام عالي وزارت راه و شهرسازي را به وي تبريک گفت. رحمت اله مه آبادي در پيام تبريك خود خطاب به وزير راه و شهرسازي آورده است: احتراما از طرف خود و به نیابت از اعضای هیات مدیره و تمام همکارانم در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، انتخاب هوشمندانه رییس جمهور محترم ایران اسلامی و رأي مدبرانه­ اعتماد نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي را به جنابعالي به عنوان  " وزير راه و شهرسازي دولت تدبير و اميد"  صمیمانه تبريك عرض كرده، از حضرت حق توفیق روزافزون آن مقام محترم را در پیشبرد اهداف عالیه­ ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسالت می كنم.

انتظارات مردمي در بخش هاي فرودگاهي و هوانوردي بايد تامين شود

وزير راه و شهرسازي در دومين روز کاري خود بعد از حکم وزارت، از فرودگاه مهرآباد بازديد کرد. وزیر راه و شهرسازی پس از ورود به فرودگاه از ترمینال یک و دو فرودگاه مهرآباد و بخش توسعه یافته ترمینال و امکانات و تجهیزات این ترمینال ها دیدن و تاکید کرد: در حوزه هایی که به طور مستقیم با مردم ارتباط دارند باید تلاش شود تا رضایتمندی مراجعین وانتظارات مردمی را تامین کنیم.

اسلامي، سالها با مشکلات صنعت هوايي دست و پنجه نرم کرده است

مديرکل فرودگاه هاي مازندران تاکيد کرد: وزير راه و شهرسازي سال ها در حوزه هواپيمايي خدمت کرده و دغدغه توسعه و برطرف شدن چالش هاي صنعت هوايي را دارد. خوشبختانه وزير پيشنهادي وزير راه و شهرسازي با صنعت هوانوردي و هواپيمايي بيگانه نيست و داراي سابقه اجرايي و مديريتي درخشان در شركت هواپيما سازي ايران (هسا) است و عضو شوراي عالي هواپيمايي و كاملا آشنا با چالش ها، الزامات و مشكلات حوزه حساس فرودگاهي و هواپيمايي است.

بازديد معاون برنامه ريزي و نظارت شرکت فرودگاه ها از پروژه بزرگ محوطه سازي فرودگاه مشهد

معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با حضور در فرودگاه مشهد از نزدیک بر روند اجرای پروژه محوطه سازی نظارت کرد. سیدی در این بازدید ضمن ابراز رضایت از پیشبرد پروژه، از زحمات و پیگیری های مدیرکل فرودگاه های استان برای تسریع در عملیات بهسازی و ساماندهی محاوط مقابل ترمینال های پروازی قدردانی کرد.

برگزاري رزمايش هاي تخصصي فرودگاهي در حوزه پدافند غيرعامل/ پياده روي اربعين جلوه اي موثر از پدافند غيرعامل است

مديرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل از تهيه، تدوين و هماهنگي برنامه هاي برگزاري رزمايش هاي تخصصي ستاد و فرودگاه ها در برابر تهديدهاي دشمن در حوزه پدافند غيرعامل خبر داد. فرشيد گليج، با اشاره به تقارن روز پدافند غيرعامل با اربعين حسيني عنوان كرد: خیزش عظیم و جهانی اربعین حسینی بالاترین و موثرترین اقدام پدافند غیرعامل در این برهه از زمان است و این حرکت اصیل و ناب برخاسته از قیام الهی ثارالله، توانسته تمام دسیسه ها و فتنه ها را در نطفه خفه كند.

امضاء يادداشت‌تفاهم افزايش‌ همکار‌ي هوانوردي‌ ايران و عراق
يادداشت ‌تفاهم توسعه همکاري‌ها بين سازمان‌هاي هواپيمايي کشوري ايران و عراق در بغداد روز گذشته به امضا رسيد. در این یادداشت تفاهم علاوه بر افزایش پروازهای برنامه‌ای از ۹۱ پرواز به ۱۲۰ پرواز هفتگی بین دو کشور، موضوعاتی نظیر تعامل و همکاری در حوزه های آموزش، ایمنی پرواز، ممیزی های مستمر ایکائو و ناوبری هوایی مورد توافق و تفاهم طرفین قرار گرفت.

فرودگاه مهرآباد با تجهيزات جديد به پيشواز زمستان ميرود

مديرکل فرودگاه مهرآباد از خريد تعدادي از ماشين آلات بهروز و استاندارد برفروب و ويژه عمليات زمستاني و آمادگي بيشتر اين فرودگاه براي خدمترساني در هواي نامساعد زمستاني خبر داد. میرسعید صفینیا با بیان این خبر گفت: تجهیزات جدید خریداری شده شامل خودروی سامانههای روشنایی باند و سطوح پروازی، خودرویهای جاروب مکانیزه و پنج تریلی اسکانیا مجهز به تیغه برفروب است.

آمادگي 24 ساعته فرودگاه بيرجند براي پذيرش پرواز

مديرکل فرودگاه هاي استان خراسان جنوبي گفت: هم اکنون فرودگاه بيرجند يکي از آماده ترين فرودگاه هاي کشور است و هيچ بخشي از فرودگاه با کمبودي مواجه نيست. هادی سلامی صنعت حمل و نقل هوایی را یکی از ابزارهای مهم توسعه دانست و گفت: ایجاد زیرساخت های هوانوردی و حمل و نقل لازمه توسعه منطقه ای و از ملزومات جذب سرمایه گذار و افراد متخصص شامل پزشکان مجرب، اساتید دانشگاه و صاحبان صنایع است.

آغاز فعاليت شرکت هواپيمايي "وارش"در فرودگاه کرمانشاه

مديرکل فرودگاه کرمانشاه گفت: شرکت هواپيمايي "وارش" با انجام هشت پرواز برنامهاي در مسير رفت و برگشت کيش-کرمانشاه فعاليت خود را در فرودگاه کرمانشاه آغاز ميکند. مجتبی بیاتی گفت: به منظور تكريم و افزايش رضايت مردم شريف استان كرمانشاه و نيز ایفای نقش اثربخش اين فرودگاه در غرب كشور با پيگيريهاي مستمر انجام شده، شركت هواپيمايي وارش با هشت پرواز برنامهاي هفتگي در مسير کیش-كرمانشاه و بالعكس در روزهاي یکشنبه، سهشنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفته در فرودگاه کرمانشاه شروع به فعالیت خواهد کرد.

برقراري پرواز برنامه اي جديد در مسير مشهد – همدان – مشهد
مدير فرودگاه همدان از برقراري پرواز هفتگي رفت و برگشت از فرودگاه مشهد به اين فرودگاه توسط شرکت هواپيمايي قشم اير خبر داد. این پرواز با همکاری مدیرکل فرودگاه مهرآباد به منظور پاسخ به درخواست مردم استان همدان در روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته توسط شرکت هواپیمایی قشم ایر با هواپیمای فوکر 100 برنامه ریزی شده است.
 

 فرودگاه سمنان كاملا آماده برقراري پرواز است/ دليل اصلي لغو پرواز فوق العاده سه شنبه در دست بررسي است

مدير فرودگاه سمنان با بيان اينكه پرواز لغو شده سمنان – مشهد فوق العاده بوده نه برنامه اي از آمادگي كامل اين فرودگاه براي برقراري پروازهاي برنامه اي خبر داد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری