خبر خبر

افتتاح مرکز مستقل جست و جو و نجات هوايي در فرودگاه کرمانشاه/ پيشرفت مطلوب بهسازي باند براي افزايش ايمني فرودگاه
مديرکل فرودگاه کرمانشاه از افتتاح مرکز مستقل جست و جو و نجات هوايي فرودگاه کرمانشاه تا يک ماه ديگر براي مقابله هرچه سريع تر با بحران هاي احتمالي خبر داد.

مجتبي بياتي در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اعلام اين خبر عنوان كرد: اولین و مهمترین وظیفه این مركز پیدا کردن نقطه احتمالی وقوع سانحه و پیادهسازی آن بر روی نقشه و ارسال اطلاعات مربوطه به ارگانهای درگیر در حفظ امنیت و امداد و نجات مانند نیروی انتظامی و هلال احمر است.

وی با اشاره به گذشت حدود يك سال از زلزله بزرگ منطقه سرپل ذهاب و وقوع 5500 زلزله در كرمانشاه طي يك سال اخير  گفت: از جمله اقدامات انجام شده در يك سال اخير براي افزايش ايمني فرودگاه كرمانشاه مي توان به اجراي طرح هاي  تبديل تاكسي وي موازي فرودگاه به باند اضطراري و افزايش ظرفيت اپرون از چهار به هشت استند با اعتباري بالغ بر 800 ميليارد ريال اشاره كرد كه به پيشرفت 30 درصدي رسيده و تا يك سال ديگر به بهره برداري خواهد رسيد.

بياتي افزود: فرودگاه كرمانشاه تنها فرودگاه 24 ساعته در منطقه غرب کشور است و در مواقع بحران مي تواند معين فرودگاه هاي ايلام، همدان، لرستان و كردستان باشد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری