خبر خبر

تبيين دلايل انکار اهل ريب در محفل انس با قرآن کريم
پنجاه و ششمين محفل انس با قرآن کريم مديران ستادي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران با تفسير آيه 25 سوره بقره مبني بر اتمام حجت خداوند با اهل ريب و منکران حقانيت قرآن کريم برگزار شد.

به گزارش روابطعمومي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، پنجاه و ششمين محفل انس با قرآن كريم مديران ستادي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران امروز، سه شنبه 13 آذر، با سخنان مشاور مديرعامل و رئيس ستاد اقامه نماز این شركت برگزار شد.

عباسي در اين جلسه با اشاره به آيه «فان لم تفعلوا و لن تفعلوا فاتقوا النار التي وقودها الناس و الحجاره اعدت للكافرين» عنوان كرد: اين آيه اشاره دارد كه خباثت هاي دروني انسان گناهكار در قيامت تجسم پيدا مي كند و آتش آن خباثت ها انسان را فرا مي گيرد. همچنين كفر و لجاجت، مقام جانشيني و خليفه اللهي انسان را به هيزم دوزخ و جهنم تبديل مي كند.

وي افزود: ممكن است مراد از حجاره(سنگ ها)، همان بت هايي باشند كه مورد پرستش بودند و نه هر سنگي، در طول تاريخ در ميان سنگ ها، يك سنگ(حجرالاسود) مبارك شد كه هرگز مورد پرستش واقع نشده است و حجرالاسود به نوعي دست خدا در زمين است.

عباسي در پاسخ به اين پرسش كه چرا با پيشرفت علم، انسان نمي تواند مانند قرآن را بياورد؟ گفت: قرآن كلام خداست بر اساس علم و حكمت بي پايان الهي، نزول يافته است. طبيعي است هر علم و هر كتابي از سوي هركس غير خدا باشد براساس علم محدود بشري شكل مي گيرد پس هيچ گاه سخن انسان توانايي مقابله با كلام خدا را ندارد. رسول خدا(ص) مي فرمايد كه «فضل القرآن علي سائر الكلام كفضل الله علي خلقه برتري قرآن بر ساير سخنان مثل برتري خدا بر خلقش است». عده اي از بزرگان عرب و مخالفان مانند وليد بن مغيره و عتبه بن ربيعه با وجود اينكه آيات قرآن را شنيدند و آن را كلام مافوق بشري دانستند توفيق نداشتند كه مسلمان شوند.

مشاور مديرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران افزود: در راستاي مخالفت و تلاش قريش و مشركان براي القاي كلام الله نبودن قرآن بايد گفت كه مخالفان و مشركان مي گفتند قرآن ماهيت افسانه اي و اسطوره اي دارد و ريشه الهي ندارد. بنابراين ادعا، افرادي قصه پرداز، آيات قرآن، بويژه سرگذشت هاي آن را بر پيامبر(ص) املا مي كردند. در آيه پنجم سوره فرقان اشاره شده «و قالوا اساطير الاولين اكتبتها فهي تملي عليه بكره و اصيلا و گفتند اين قرآن افسانه هاي پيشينيان است كه به خواست وي برايش نوشته اند و آن نوشته صبح و شب بر او خوانده مي شود.» يا مي گفتند كه اين قرآن را بشري از علماي يهود و نصاري و فارسيان به وي مي آموزد و زبان كسي كه به انحراف به وي نسبت مي دهند غير عربي است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری