خبر خبر

با اعلام رئيس‌جمهور:
فرودگاه شاهرود فرودگاه بين‌المللي(مرز هوايي) شد
رئيس جمهور در جمع مردم سمنان گفت: فرودگاه شاهرود فرودگاه محلي است اما من امروز محضر شما مردم شاهرود اعلام مي‌کنم از فردا فرودگاه شاهرود فرودگاه بين‌المللي (مرز هوايي)است. تمام مقدمات اين امر را در کميسيون‌هاي دولت انجام داديم و به تصويب هيات وزيران رسانديم که وزارت راه ما بايد اين مصوبه را اجرايي و عملياتي کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از ایلنا؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جمع مردم سمنان در رابطه با مسئله فرودگاه شاهرود اظهار کرد: شاهرود به عنوان شهرستان مهم زرخیز استان سمنان است و جزو شهرستان‌هایی محسوب می شود که در مسیر صادرات محصولات کشاورزی هستند. در سمنان صادرات محصولات معدنی و در گرمسار صادرات محصولات غذایی و دیگر محصولات را داریم و من بسیار خوشحالم که در طول ۵ سال گذشته صادرات محصولات غذایی در شاهرود چهار برابر افزایش یافته است و از ۷ میلیون دلار به ۳۰ میلیون دلار افزایش یافته است. این شهرستان آمادگی برای صادرات مواد معدنی و غذایی را دارد و شاهرود شهر محصول پر آوازه انگور و زردآلو است.

وی در ادامه گفت: فرودگاه شاهرود فرودگاه محلی است اما من امروز محضر شما مردم شاهرود اعلام می‌کنم از فردا فرودگاه شاهرود فرودگاه بین‌المللی(مرز هوایی)  است. تمام مقدمات این امر را در کمیسیون‌های دولت انجام دادیم و به تصویب هیات وزیران رساندیم که وزارت راه ما باید این مصوبه را اجرایی و عملیاتی کند. این حق مردم عزیز و دلاور شاهرود است که بتوانند در کوتاهترین زمان محصولات خود را به کشورهای هدف صادر کنند.

یادآور می شود؛ مصوبه مرز هوایی فرودگاه شاهرود پایان ربع قرن انتظار مردم استان سمنان برای شروع صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی به خارج از کشور محسوب می شود.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری