خبر خبر

ضرورت تطبيق اطلاعات AIP با واقعيت در عمليات زمستاني فرودگاه ها
معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در نشست هم انديشي مديران ستادي و فرودگاهي تاکيد کرد که در عمليات زمستاني بايد فرودگاه ها به تطبيق اطلاعات AIP با واقعيت توجه کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سعید اکبری در دومین روز نشست هم اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی با بیان این مطلب عنوان کرد: عملیات هوانوردی ماموریت اصلی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و فعالیتی مداوم است.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه عملیات زمستانی یکی از چالش های بزرگ صنعت هوانوردی است، گفت: به دلیل اینکه کشور ما بارش برف اندکی در طول سال دارد، امکانات و تجربه ما در عملیات زمستانی اندک است و باید برای آموزش نیروی انسانی و ارتقای سطح تجهیزات عملیات زمستانی برنامه ریزی شود.

وی تاکید کرد: برای انجام بهینه عملیات زمستانی باید زمانی که حتی یک متر از عرض باند فرودگاه را برف پوشانده است اعلام SNOTAM و پیش از بستن باند با ستاد شرکت هماهنگی لازم انجام شود. اطلاعاتی نیز که درباره فرودگاه منتشر می کنیم باید با واقعیت تطبیق کند و ملاحظه ای در نظر گرفته نشود.

اکبری همچنین با بیان اینکه در بیشتر فرودگاه ها به دلیل کمبود تجهیزات و نیروهای عملیات زمستانی از نیروهای ایمنی زمینی استفاده می شود گفت: البته باید توجه داشت که از تجهیزات عملیات ایمنی زمینی جز در مانورها و سوانح خاص این حوزه بهره برداری نشود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری