خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت_ هفته چهل ودوم
هفته چهل و دوم سال 97(15 تا 21 دي 1397) نيز سپري شد. مهمترين رويداد اين هفته برگزاري هم انديشي دو روزه مديران کل ستادي و فرودگاهي با حضور وزير راه و شهرسازي بود. محمد اسلامي در اين نشست با اشاره به اينکه اقدامات خوبي در حوزه افزايش فضا و ارتقاي کيفيت خدمت رساني فرودگاه ها انجام شده بر توجه به کارآمدي مديريت فرودگاهي تاکيد کرد.

به گزارش روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران، گزیده‎ای از مهمترین اخبار این هفته را می‎خوانید.

تلاش هاي بسيار خوبي براي استفاده حداکثري از فضاي کشور شده است/ ما شأني جز خدمت رساني نداريم

وزير راه و شهرسازي در نشست هم انديشي مديران ستادي و فرودگاهي کشور تاکيد کرد که در سال هاي اخير تلاش هاي بسيار خوبي براي استفاده حداکثري از فضاي کشور و پروازهاي عبوري انجام شده است. محمد اسلامي افزود: كارآمدسازي مديريت اهميت بالايي دارد و در اين محور بايد توجه به نيروي انساني، مديريت بر اساس خردورزي و پرهيز از باندبازي كه آفت محيط هاي تخصصي است، مورد توجه قرار گيرد.

تاکيد مه آبادي بر ضرورت توجه بيشتر به کارآمدي مديريت فرودگاهي/توفيق شرکت فرودگاه ها در برطرف کردن چالش هاي بحران آفرين ملي

رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در نشست هم انديشي مديران ستادي و فرودگاهي به تشريح محورهاي اصلي سخنان وزير پرداخت و در اين چارچوب بر توسعه خدمت رساني به مسافران به عنوان مهمترين هدف مديران فرودگاه ها به عنوان مهمترين هدف تاکيد و توجه بيشتر به تقويت مهارت هاي حرفه اي شغل مديريت فرودگاهي را ضروري دانست. 

تاثير قابل توجه شرکت فرودگاه ها بر کاهش هزينه‌هاي عملياتي، اقتصادي‌تر شدن فعاليت‌هاي شرکت‌هاي هواپيمايي و بهره‌وري ناوگان

مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران گفت: ما توانستيم در سطح صنعت، سطوح ايمني، کيفيت، کارآمدي و پايداري خدمات فرودگاهي و ناوبري هوايي را در حد قابل ملاحظه ارتقاء داده و براي نخستين بار در کاهش هزينه‌هاي عملياتي، اقتصادي‌تر شدن فعاليت‌هاي شرکت‌هاي هواپيمايي و بهره‌وري ناوگان، تاثير قابل توجه و سهم بسزايي داشته باشيم. وی دستاوردهای سه و نیم سال گذشته را خدماتی خواند که شرکت به صنعت، کشور، منطقه و جامعه جهانی ارائه کرده و یادآور شد: همکاران عزیز و شریفم با اقداماتشان بحران‌های مختلفی را در حوزه ملی و بخشی برطرف کردند.

غايت ماموريت مديران فرودگاهي، خدمت رساني مطلوب به مسافران است

رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در افتتاحيه هم انديشي مديران ستادي و فرودگاهي کشور مهمترين وظيفه وغايت ماموريت مديران فرودگاهي را ايجاد فضاي مناسب و مطلوب و جلوگيري از بروز استرس در انتقال بار و مسافر عنوان کرد. رحمت اله مه آبادی با بیان این مطلب عنوان کرد: در تمام ماموریت ها و وظایف خود از جمله توسعه کمی و کیفی فرودگاه ها و حوزه های ناوبری به دنبال دستیابی به رضایت مسافران و آمد و شد بدون استرس و با خاطره خوش مسافران هستیم.

همه فرودگاه‎ها تا اواسط سال آينده از يک طرح جامع اوليه برخوردار مي شوند/ نظارت اجرايي پروژه ها به مديران فرودگاهي تفويض مي شود

غلامحسین باقریان، عضو هيأت مديره و معاون عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هم‎اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی گفت: با وجودی که باید ابنیه و ساختمان‎های اداری هم مورد توجه باشد اما اولویت و اصل کار را بر خدمت‎رسانی به مسافران بگذاریم بنابراین باید به اجرای پروژه‎های مربوط به محوطه ایرساید و ترمینال و دسترسی‎ها و غیره که مستقیم مربوط به مسافران می‎شود، بپردازیم. مردم باید احساس کنند که به آنها توجه می‎شود. گرچه اکنون بهتر از قبل شده است اما باید بیش از اینها مورد توجه قرار گیرد.

اجراي طرح فراملي مديريت آسمان ايران شهر با چشم انداز افزايش ظرفيت فضا و کاهش تاخير پروازها؛ کاهش مصرف سوخت و کاهش توليد گازهاي گلخانه اي

عضو هيات مديره و راهبر امور هوانوردي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به اينکه اکنون فاز دوم طرح فراملي مديريت آسمان ايران شهر در دست اجراست؛ چشم انداز طرح را کاهش فشار کاري کنترلرها در واحدهاي پرترافيک؛ بهينه شدن مصرف سوخت، کاهش توليد گازهاي گلخانه اي، کاهش تاخيرها و افزايش ظرفيت فضاي آسمان کشور عنوان کرد. وی با بیان اینکه ایران با 11 کشور همجوار 37 نقطه تبادل ترافیک هوایی دارد، افزود: برای دستیابی به سهم آسمان ایران در چشم انداز سال های 2020 تا 2030  باید اقدام عاجلی انجام می شد با اینکه فضای آسمان ایران موقعیتی استراتژیک دارد ولی فضای رقابتی وجود دارد و اگر اقدام اساسی انجام نمی شد حجم بالای درآمد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از دست می رفت.

توجه به لزوم رعايت مقررات قانوني در انجام وظايف / زمينه براي انتصاب اولين مدير زن فرودگاهي فراهم شود

عضو هيئت مديره و راهبر امور حقوقي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در همایش هم اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی خواستار توجه همه مدیران فرودگاهی به لزوم رعایت مقررات قانونی در انجام وظایف شد و تاکید کرد: عدم توجه باعث تحمیل پیامدهای مالی و حقوقی به شرکت و بعضاً به خود مدیران می شود. وی با اشاره به وجود برخی ناهماهنگی و نابسامانی ها در موضوع تملک و مستندسازی اراضی فرودگاه ها گفت: برای رفع این موضوع و یکسان سازی روند در سراسر فرودگاه ها هیأت مدیره اقدام به تشکیل یک کارگروه شامل دفتر حقوقی، مدیریت سازماندهی، دفتر برنامه و بودجه و دفتر مقررات فرودگاهی کرد تا با همکاری یکدیگر اقدام به تدوین یک دستورالعمل کلی کنند. اکنون این دستورالعمل تدوین و به تصویب هیدت مدیره رسیده است و بزودی ابلاغ خواهد شد.

شفافيت مالي؛ احترام به حقوق شهروندي

معاون توسعه مديريت و منابع در همايش هم‎انديشي مديران فرودگاه‎ها و ستاد گفت: امروز شاهد شفافيت مالي در شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران و اخذ نظريه "مطلوب" در حساب‎هاي مالي از سازمان حسابرسي کل کشور هستيم و از اين بابت بايد از همکاران کليه مديران فرودگاه‎ها تشکر کنم.


ضرورت تطبيق اطلاعات AIP با واقعيت در عمليات زمستاني فرودگاه ها

معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در نشست هم انديشي مديران ستادي و فرودگاهي تاکيد کرد که در عمليات زمستاني بايد فرودگاه ها به تطبيق اطلاعات AIP با واقعيت توجه کنند. معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه عملیات زمستانی یکی از چالش های بزرگ صنعت هوانوردی است، گفت: به دلیل اینکه کشور ما بارش برف اندکی در طول سال دارد، امکانات و تجربه ما در عملیات زمستانی اندک است و باید برای آموزش نیروی انسانی و ارتقای سطح تجهیزات عملیات زمستانی برنامه ریزی شود.

عضويت ايران در هيات مديره ACI گامي در توسعه روابط بين المللي و توسعه فرودگاه هاي کشور/اخذ سند مالکيت 35 درصد اراضي فرودگاهي کشور

معاون برنامه ريزي، نظارت و امور اقتصادي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به همکاري خوب مديران فرودگاهي در اخذ سند مالکيت 15 هزار هکتار از اراضي فرودگاه هاي کشور عنوان کرد که اين ميزان به 35 درصد کل اراضي تعلق دارد. حمیدرضا سیدی در نشست هم اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی کشور با اعلام این خبر عنوان کرد: هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب و استاندارد فاصله زیادی داریم و باید برای دریافت سند مالکیت 30 هزار هکتار زمین دیگر اقدام شود.

بسيج مي‎تواند پيام قدرت ايران را به دنيا ابلاغ کند

معاون توسعه مديريت و منابع و سرپرست حوزه وزارتي وزارت راه و شهرسازي در جمع مسئولان و فرماندهان بسيج وزارت راه و شهرسازي و صنعت حمل و نقل هوايي کشور گفت: بسيج مي تواند پيام قدرت ايران را به سراسر دنيا ابلاغ کند و به تبيين اهداف انقلاب بپردازد. سعید سیدعلائی که در دوره سه روزه تربیت و تعالی شجره طیبه صالحین بسیج سخن می‎گفت، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر وحدت و عظم راسخ ادامه داد: امیدواریم این اجتماعات در افزایش بصیرت سیاسی و کاری مشغولان و مسئولان صنعت حمل و نقل کشورمان تاثیرگذار باشد و بر انسجام و وحدت آنها بیفزاید.

بسيج چشم اميد نظام است / بسيج براي حل مشکلات صنعت هوانوردي برنامه‎ريزي کند

عضو هيأت مديره‎ و راهبر امور حقوقي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در حاشيه دوره تربيت و تعالي شجره طيبه صالحين بسيج وزارت راه و شهرسازي در مشهد گفت: بسيج چشم اميد نظام است و حضرت امام با آينده بيني و اهداف بالايي اين نهاد را ايجاد کردند و مقام معظم رهبري هم اعتقاد و اعتماد زيادي به اين نهاد دارند. معصومه ابراهيمي گفت: بسيج بايد بدور از حواشی در جهت كمك به حل مسائل و مشكلات جامعه از همه توان خود استفاده به موقع و بهینه کند. 

گزينش کارکنان، فرآيندي مستمر و آگاهانه است / نگاه شوراي هسته گزينش نگاهي اصلاحي است

مدير هسته گزينش شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران گفت: فرايند بررسي حال فعلي کارکنان و داوطلبين فرايندي مستمر و آگاهانه است. حجت‎اله اسماعيل‎زاده، با تأكيد بر اینکه اعضاي شوراي هسته گزينش نگاه اصلاحي دارند، گفت: در بررسي پرونده‎هاي داوطلبان توسط اعضاي محترم شوراي هسته گزينش ضمن رعايت اصول اوليه قانوني وفق مقررات مصوب و دستورالعمل‎هاي مربوطه، حال فعلي افراد نيز مدنظر قرارگرفته و متناسب با وضعيت و عملكرد داوطلب و شرايط و اقتضائات روز نسبت به وي اعلام نظر مي شود.

برقراري پروازهاي ايرتاکسي هاي فرودگاه بجنورد در مرحله آموزش خلبان و کادر فني

مجري طرح ايرتاکسي فرودگاه بجنورد با اشاره به فراهم شدن زيرساخت هاي راه اندازي ايرتاکسي ها در اين فرودگاه از آغاز دوره هاي آموزش براي خلبانان و کادر فني اين نوع هواپيماها خبر داد. محمدرضا ذاكر با اعلام اين خبر عنوان كرد: دو فروند هواپیمای تکنام ساخت ایتالیا (شريك شركت ATR) را تحويل گرفته ايم كه متعلق به سال 2017 و مدرن و پيشرفته هستند. مجري طرح ايرتاکسي فرودگاه بجنورد با بيان اينكه براي راه اندازي ايرتاكسي هاي فرودگاه بجنورد مبلغ يك ميليون يورو سرمايه گذاري شده است، افزود: اكنون در مرحله تكميل زيرساخت ها و تربيت خلبانان و مهندسان فني هستيم.

برقراري پرواز تهران- بوشهر- تهران

مديرکل فرودگاههاي استان بوشهر از برقراري پرواز تهران- بوشهر- تهران توسط شرکت هواپيمايي آتا خبر داد. کمال دهقان منشادی ضمن اعلام اين خبر افزود: اين پرواز توسط شركت هواپيمايي آتا از تاريخ 15 دی ماه برقرار شد. وی گفت : پروازهاي مذكور با هواپيماي ام دي و با ظرفيت170 مسافر در روزهاي شنبه هر هفته در ساعت هاي 08:55 ورود و 10:00 خروج و سه شنبه ها ساعت 17:00 ورود و 18:00 خروج آنها از فرودگاه بوشهر انجام مي شود.

آغاز پروژه توسعه اپرون فرودگاه بين المللي بندرعباس

مديرکل فرودگاههاي استان هرمزگان از آغاز پروژه توسعه اپرون فرودگاه بين المللي بندرعباس خبر داد. محمد امانی بنی گفت: به ‌منظور بالابردن ظرفیت پذیرش پرواز، پروژه توسعه اپرون (پارکینگ هواپیما) فرودگاه بین المللی بندرعباس به مساحت 40 هزار مترمربع جهت افزایش دو موقعیت پارک هواپیما و بهسازی اپرون قدیم با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و اعتبارات استانی آغاز به کار کرد.

آغاز عمليات نصب سامانه کمک ناوبري فرودگاه ابوموسي

کلنگ نصب و راه اندازي سامانه کمک ناوبري DVOR فرودگاه ابوموسي توسط استاندار هرمزگان به زمين زده شد. محمود اماني بني، مديركل فرودگاه هاي استان با اعلام اين خبر گفت: عمليات نصب اين سامانه با هزينه اي بالغ بر 40 ميليارد ريال از اعتبارات استاني انجام مي شود. امانی بنی با بيان اينكه اين دستگاه سال ۱۳۹۶ خریداری و امسال وارد کشور شد، افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی حاکم در جنوب، عمليات اجراي این پروژه در ماه جاري شروع مي شود و تا پایان سال جاری تکمیل و آماده فلایت چک خواهد شد.

بعد از توقف چند ماهه، پرواز آبادان – کيش برقرار شد

مدير فرودگاه آبادان از برقراري مجدد پرواز آبادان- کيش پس از وقفه هشت ماهه‎ خبر داد. غلامرضا دهقانی‎زاده با اعلام این خبر گفت: این پرواز توسط شرکت هواپیمایی کیش برقرار خواهد شد و پس از هشت ماه شاهد برقراری پرواز در مسیر کیش خواهیم بود.

برقراري پرواز در مسير مشهد – زنجان – مشهد

مدير فرودگاه زنجان از برقراري پرواز مشهد – زنجان – مشهد توسط شرکت هواپيمايي ايران ايرتور خبر داد. محمد قاسمی با اعلام این خبر گفت: به منظور پاسخ به درخواست های مکرر مردم استان، با همکاری رییس سازمان هواپیمایی کشوری، مسوولان فرودگاه و نمایندگان زنجان و طارم در  مجلس شورای اسلامی، این پروازها در روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته توسط شرکت هواپیمایی ایران ایرتور با هواپیمای MD داير شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری