خبر خبر

ابراهيمي رئيس کارگروه صيانت از ارزش‎ها و عفاف و حجاب شد
عضو هيئت مديره و راهبر امور حقوقي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران، به عنوان رئيس کارگروه صيانت از ارزش‎ها و عفاف و حجاب منصوب شد.
به گزارش روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، معصومه ابراهیمی با پیشنهاد رئیس کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم و در راستای تحقق مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی و با عنایت به تاکید و ابلاغیه شماره 169493 مورخ 21 آذر 1398 به این سمت منصوب شده است.
همچنین مریم مهدور، رقیه خوش‎مرام، فریناز لوایی و فاطمه اشرفی نیز از سوی محمدرضا امامی، معاون توسعه مدیریت و منابع و رئیس کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، به عنوان اعضای جدید این کارگروه منصوب شده‎اند.
این کارگروه با وظایف مشخص برگرفته از سیاست‎های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و نقشه راه اصلاح نظام اداری به منظور احیای سنت حسنه «امر به معروف و نهی از منکر» در مورد حجاب و عفاف، پيش بيني راهكارهاي عملي و اثربخش در برنامه هاي ترويج حجاب و عفاف، در اولویت قرار دادن موضوع حجاب و عفاف در برنامه‌های شرکت، نظارت بر رعایت حریم حجاب و عفاف در سازمان‌های دولتی و عمومی و نظارت و تأکید بر ضرورت رعایت سادگی و پوشش و فرم‌های اسلامی–ایرانی و حضور ساده و بی‌آرایش در محیط کار، تشکیل شده است.
بر این اساس از جمله وظایف این کارگروه شامل موارد زیر است:
-تهیه برنامه عملیاتی صیانت از ارزش‎ها و عفاف و حجاب و تبیین و ترویج پوشش مناسب و رعایت شئونات اسلامی– ایرانی، شامل اهداف، سیاست‎ها و اقدامات.
-تعیین شاخص‎های صیانت از ارزش‎ها و عفاف و حجاب و اولویت‎بندی آنها بر اساس شرح وظایف سازمانی و ارزیابی دوره‎ای از اجرای آنها در شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران.
-تدوین و بازنگری برنامه‎ها و دستورالعمل‎ها جهت ترویج حجاب و عفاف و برنامه‎ریزی جهت نظارت بر اجرای آنها.
-زمینه‎سازی جهت توسعه برنامه‎های آموزشی و دعوت از شخصیت‎های مذهبی – فرهنگی در راستای ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب و ارزش‎های اسلامی – ایرانی.
- نظارت بر موارد مندرج در منشور رفتار حرفه‎ای و مسائل پیرامون آن از جمله رعایت پوشش اسلامی تعیین شده در شرع مقدس اسلام در محیط کار -ارایه گزارش موارد ناقض منشور طبق برنامه تنظیمی هر ماه به کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم. 
-پیش‎بینی راهکارهای عملی و اثربخش در برنامه‎های ترویج حجاب و عفاف و حقوق شهروندی در شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران.
-نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان یکی از محورهای مهم توسعه فرهنگی جامعه.
-------------------------------------
نظرات
پرسنل() :
بهتر است که آقايان هم در اين کارگروه باشند
خادم() :
مگه عفاف و حجاب فقط مختص بانوان هست که يک جمع زنانه بايد تصميم گيري کنند؟

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری