خبر خبر

فرودگاه‎ها در مرحله طراحي پروژه‎ها نقش بيشتري ايفا کنند / اولويت شرکت فرودگاه‎ها اجراي پروژه‎هاي مربوط به ايمني است
سرپرست اداره کل عمران و توسعه فرودگاه‎ها در کارگاه آموزشي مشترک معاونان توسعه مديريت و منابع،عمليات فرودگاهي و برنامه‎ريزي فرودگاه‎ها با اشاره به اهميت نقش فرودگاه‎ها به عنوان بهره‎برداران پروژه‎ها از آنها خواست که در مرحله طراحي پروژه‎ها تعامل و نقش بيشتري ايفا کنند.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، محمدرضا زحمتکشان گفت: در انجام پروژههای عمرانی یک مثلث شامل کارفرما، پیمانکار و مشاور وجود دارد که ما به عنوان کارفرما سه نقش "تامین مالی"، "اجرا" و "بهرهبرداری" را برعهده داریم.

وی با بیان اینکه موضوع مورد بحث وی نقش دوم کارفرما یعنی اجرای پروژه و محل تلاقی میان وظایف اداره کل عمران و توسعه فرودگاهها و هر یک از فرودگاهها است، گفت: در این زمینه سه محور مهم "تعریف پروژهها"، "طراحی پروژهها " و "اجرای پروژه" است.

وی در زمینه تعریف پروژهها گفت: عمدتا پروژهها از طرف فرودگاهها پیشنهاد میشود و با توجه به اینکه منابع مالی شرکت محدود است خواهش میکنم در ارائه پیشنهاد به منافع شرکت هم توجه کنید. اولویت شرکت ابتدا اجرای پروژههای مربوط به ایمنی سپس پروژههای مربوط به مسافران و در آخر پروژههای مربوط به ابنیه و ساختمانهای اداری است. موقعی میتوانیم خود را در اجرای پروژهها موفق بدانیم که اجرای آنها ما را به اهداف شرکت نزدیک کند.

زحمتکشان در مورد مرحله طراحی پروژهها با تاکید بر اینکه ستاد موظف است که به نیازها و درخواستهای فرودگاهها به عنوان بهرهبردار توجه کند، افزود: طراحی پروژه معمولا توسط مشاوران ذیصلاح انجام میشود در این مرحله معمولا فرودگاهها خیلی کمرنگ هستند اما من درخواست می کنم در این مرحله اثرگذارتر عمل کنید و با تعامل بیشتر به دنبال رفع اختلاف نظر و سلیقه‎ها باشیم تا از دوباره کاری در زمان اجرا جلوگیری شود.

سرپرست اداره کل عمران و توسعه فرودگاهها در پایان با تاکید بر اینکه امروزه بالاترین سرمایه هر سازمان نیروی انسانی آن است، گفت: خدا را شکر در سالهای اخیر اتفاقات خوبی در زمینه تامین نیروهای فنی و مهندسی کارآمد در فرودگاهها افتاده است. اینها سرمایههای بزرگی هستند که میتوان در زمان اجرای پروژهها از ظرفیت آنها استفاده کرد و با تعامل و هماهنگی میان ستاد و فرودگاهها می توانیم در کنار شرح وظایف آنها، وظیفه نظارت پروژهها را نیز به آنها بسپاریم.

گفتنی است، این کارگاه آموزشی سه روزه از امروز، دوشنبه اول بهمن، آغاز شده است و تا سوم بهمن در سالن اجتماعات شرکت فرودگاههای و ناوبری هوایی ایران ادامه خواهد یافت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری