خبر خبر

سياست آينده شرکت بر نحوه راهبري و نگهداري تجهيزات فرودگاهي متمرکز است / خدمات مميزي انرژي در فرودگاه‎ها اجرا خواهد شد
مديرکل تجهيزات و سامانه‎هاي فرودگاهي در کارگاه آموزشي مشترک معاونان توسعه مديريت و منابع،عمليات فرودگاهي و برنامه‎ريزي فرودگاه‎ها گفت: با توجه به اينکه در سال‎هاي اخير براي تهيه تجهيزات سرمايه‎اي و غيرسرمايه‎اي مورد نياز نزديک به 500 ميليارد تومان هزينه شده است، سياست بعدي براي نحوه راهبري، نگهداري و ارائه سرويس‎هايي که براي هر يک از اين تجهيزات لازم است، تغيير خواهد کرد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، عباس وفایی با اشاره به اینکه در این اداره کل دو حوزه فعالیت عمده شامل تامین و نگهداری همه تجهیزات به غیراز سامانههای کمک ناوبری و فناوری اطلاعات و همچنین حوزه زیرساختی وجود دارد، گفت: ما با گستردگی زیادی در زمینه تامین تجهیزات برای فرودگاهها اقدام کرده‎ایم و اکنون باید به دنبال راهبری و نگهداری از این تجهیزات مدرن باشیم.

وی با اشاره به لزوم انجام خدمات ممیزی انرژی در فرودگاهها گفت: باید در زمینه مدیریت و کاهش مصرف انرژی اقدام کنیم. اکنون این موضوع در فرودگاههای مهرآباد و شیراز اتفاق افتاده است و از شما می خواهم در فرودگاه خود در مورد این موضوع دقت نظر داشته باشید.

وی با تاکید بر اینکه در انجام بهتر امور نیاز به برقراری و افزایش تعاملات بین سیستمی در زیرمجموعههای معاونت عملیات فرودگاهی است، در مورد نحوه استفاده از تجهیزات گفت: یکی از نکات مهم، بحث بکارگیری فناوریهای نوین با استفاده از نیروی کار متخصص است و برای این کار باید آموزشهای لازم به کارکنان داده شود تا بتوانند از امکانات مدرن تجهیزات جدید به خوبی استفاده کنند تا از سیستم سنتی خارج شویم. برای همین از شما میخواهم در این زمینه نیازسنجی کنید و به ما اطلاع دهیدی تا طبق آن برنامهریزیهای آموزشی انجام دهیم.

وفایی با اشاره به اینکه با توجه به گستردگی فعالیت، بیشترین حجم نیروی انسانی در شرکت مربوط به این اداره کل است، گفت: در زمینه نیروهای انسانی توجه کنید که از کارکنان در کارهای تخصصی خودشان استفاده کنید و به دو موضوع تخصصی و اختصاصی بودن در حوزه فنی توجه داشته باشید و از دادن وظایف و تخصصهای متفاوت به افراد خوداری کنید زیرا این چندپیشگی محسوب نمیشود بلکه باید پیشهها به تخصص افراد نزدیک باشند. باید وضعیت کارکنان تعیین تکلیف و نظامندسازی شود و این جز با همکاری شما عزیزان در فرودگاههامیسر نمیشود.

وی موضوع تسهیلات فرودگاهی را براساس اسناد، مربوط به وظایف عملیات فرودگاهی دانست و افزود: این موضوع در فرودگاههای ما مغفول مانده است و درخواست می کنم که هماهنگی ترمینالها، کانترها و موارد مرتبط از طریق این حوزه انجام شود  زیرا تمام امور زیرساختها، فرآیندهها و ایجاد شرایط توسط شماها انجام میشود و میتوان با رعایت نظر همکاران در دیگر حوزه‎ها یک مدیریت کلانتر را ایجاد کرد.

عباس وفایی در پایان با تشکر از دیگر ادارات حوزه عملیات فرودگاهی گفت: همچنین از همه معاونتها و حوزه‎های امنیتی و حفاظتی فرودگاهها تشکر میکنم که در انجام پروژههای این اداره کل با ما همکاری میکنند.

گفتنی است، این کارگاه آموزشی سه روزه از امروز، دوشنبه اول بهمن، آغاز شده است و تا سوم بهمن در سالن اجتماعات شرکت فرودگاههای و ناوبری هوایی ایران ادامه خواهد یافت.

-------------------------------------
نظرات
وفائي() :
با سلام
تشکر مي کنم از دقت نظر شما عزيز تسهيلات فرودگاهي در حوزه سامانه هاي فرودگاهي طراحي شده است
مهرداد() :
با سلام و تشکر از زحمات آقاي وفايي و همکاران
با توجه به تغيير نام آن اداره کل، تسهيلات فرودگاهي در کدام حوزه ستادي عمليات فرودگاهي پيگيري مي شود؟

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری