خبر خبر

فرودگاه‎هاي ايران در چهل سالگي انقلاب:
جهش محسوس در ضريب ايمني و تعداد مسافران فرودگاه يزد
فرودگاه يزد در طول سال‎هاي پس از انقلاب با اجراي طرح‎هاي فرودگاهي و نصب سامانه‎هاي کمک ناوبري از آمادگي لازم براي برقراري پرواز و خدمت‎رساني به مردم استان برخوردار شده است.

به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و به منظور بیان دستاوردهای کشور در این سالها، روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اقدام به تهیه و انتشار گزارشی از روند توسعه و فعالیت فرودگاههای کشور کرده است. در این بخش اطلاعات مربوط به فرودگاه يزد را میخوانیم.

فرودگاه يزد در سال 1348 با كمترين امكانات و بدون ترمينال کار خود را آغاز كرد و امروز به عنوان یکی از فرودگاههای بينالمللي كشور با ترمينال 7800 متر مربعي و داراي گواهينامه فرودگاهي و نشان افزايش ضريب ايمني است.

این فرودگاه با داشتن باندی به طول 4100 متر امکان نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر را داراست و اكنون 110 پرواز هفتگي و سالانه به طور میانگین 6500 پرواز، که 220 سورتی آن پروازهای خارجی است، در آن انجام میشود و بیش از 764 هزار مسافر را در سال اعزام و پذیرش میکند.

دستگاههاي كمك ناوبري اين فرودگاه شامل VOR/DME، ILS/DME و NDB است که ميزان حداقل ديد هواپيما برای فرود را به 1200 متر کاهش داده است و همچنین مجهز به سامانههاي چراغ باند، پرسيژن اپروچ و ژنراتور برق اضطراري است.

در فرودگاه يزد طي سالهاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي، اقدامات زیادی انجام شده است که از جمله آن میتوان به افزایش طول باند از 2500 به 4100 متر، اجراي بلوار دسترسي به ترمينال يك، بهسازي 2800 متر ترمينال دو فرودگاه و افزودن 700 مترمربع به اين ترمينال، ساخت پاركينگ حجاج به مساحت 35 هزار مترمربع، ساخت جايگاه مستقبلين با مساحت 680 متر مربع، راهاندازی سوئيچينگ برج مراقبت و ساختمان فرستنده، نصب 18 ايكسري و گيتوي، نصب 15 دكل روشنايي جديد در پاركينگ هواپيما و محوطه ترمينالهاي آن، اتصال به فيبرنوري و ساخت ساختمان تشریفات به مساحت 550 مترمربع، اشاره کرد.

این فرودگاه در زمینه خدمترسانی به مسافران اقداماتي چون توسعه فضاي سبز، ساخت پاركينگ آسفالت به مساحت 60 هزار متر مربع، ايجاد واحد فوريتهاي پزشكي و راهاندازي تلفن گوياي 199 و اطلاعات پرواز، بهسازی و افزایش نمازخانه ها و سرویسهای بهداشتی اشاره كرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری