خبر خبر

اعتماد به متخصصان داخلي هميشه دستاوردهاي ملي خوبي به همراه داشته است
معاون عمليات هوانوردي در جمع مهندسان ومتخصصان اداره الکترونيک فرودگاه مهرآباد گفت: اعتماد به متخصصان داخلي هميشه در طول سال‎هاي گذشته دستاوردهاي ملي خوبي براي ما داشته است.

به گزارش روابط‎عمومی فرودگاه مهرآباد، در پی تلاش مهندسان و متخصصان اداره الکترونيک فرودگاه مهرآباد در مهندسي معکوس و راه‎اندازي دوباره رادار این فرودگاه از آنها تقدیر شد. در این مراسم معاون عملیات هوانوردی، پیرامون مسائل و مشکلات تحریم‎های ظالمانه بین‎المللی به نقش موثر و سازنده مهندسان الکترونیک هواپيمايى در خنثی‎سازی این تحریم ها اشاره کرد و تلاش همه همکاران الکترونیک را در خودکفایی و تعمیرات و نصب سیستم‎های جدید ستود و گفت: این امر آغازی برای کسب اعتماد به تخصص بومی برای نیل به جامعه آرمانی خود کفا است و با وجوداینکه صنعت هوانوردی ما همیشه در تحریم بوده است اما هیچگاه نتوانسته‎اند این صنعت را زمین‎گیر کنند.

سعید اکبری، ادامه داد: البته ما منکر این نیستیم که در این صنعت دچار سختی و کاستی هستیم اما با اتکا به تخصص کارشناسان و پشتیبانی مسئولان توانسته‎ایم در مقابل تحریم ها ایستادگی ومقاومت کنیم  و این امر مرهون زحمات متخصصان عزیز صنعت هوانوردی در واحد الکترونیک هواپیمایی است و اعتماد به متخصصان داخلی همیشه در طول سال‎های گذشته دستاوردهای ملی خوبی برای ما داشته است.

در ادامه مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی  نیز گفت: با اتکا به تعهد و تخصص مهندسان الکترونیک ما توانسته‎ایم رادارهای مهرآباد را عملیاتی و ایمنی و انجام پروازهای استاندارد را پایدار کنیم.

محمد حبیب‎الهی ادامه داد: این پروژه مطابق با دستورالعمل‎ها و استانداردهای بین‎المللی و بدون کمک از شرکت‎سازنده توسط کارشناسان خبره رادار و اتوماسیون صورت گرفت و اکنون رادار در مدار عملیاتی قرار دارد.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد نیز گفت: کاری که عزیزان الکترونیک انجام داده‎اند تقدیری در خور و شایسته می‎طلبد زیرا این یک اقدام ملی و تلاشی قابل توجه در زمینه خود کفایی است و من در فرودگاه مهرآباد به همکاران عزیزم که به دو صفت تعهد و تخصص زیبنده هستند افتخار می‎کنم.

میرسعید صفی‎نیا ادامه داد: فرودگاه مهرآباد در عرصه  صنعت حمل و نقل هوایی مثل دانشگاهی است که متخصصان متعهد را پرورش می‎دهد.

در پایان این مراسم نیز از شش نفر از متخصصان الکترونیک شامل آقایان برهانی، رشنو، مشهدی، گودرزی، فراهانی و صفدری با تقدیم لوحی با امضای رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران  تقدیر شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری