خبر خبر

در برنامه امضاي پنج يادداشت تفاهم موسوم به امانت در حوزه منابع انساني اعلام شد؛
شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي پيشتاز در تدوين برنامه راهبردي نيروي انساني
معاون توسعه مديريت و منابع شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران از تدوين برنامه راهبردي نيروي انساني در اين شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، محمدرضا امامي در ابتداي مراسم امضاي پنج يادداشت تفاهم موسوم به «امانت» در حوزه منابع انساني از تدوين برنامه یی راهبردي برای مقابله با چالش نيروي انساني در شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران خبر داد و گفت: از آنجا که چالش نيروي انساني به وي‍ژه در بحث حفظ و نگهداري سرمايه هاي انساني تخصصي و مهارتي در حوزه هاي مختلف به ویژه حوزه هاي عملياتي شركت باعث می شود تا این شركت طي چند سال آينده از نظر نيروي مهارتي و تخصصي با چالش جدي مواجه شود، اين موضوع را در يك برنامه راهبردي نيروي انساني تدوين كرديم كه مراحل اوليه آن طي شده و هم اكنون در حال اصلاح است و نسخه نهايي آن به زودی برای تصویب به سازمان اداری و استخدامی ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت فرودگاه ها جزو معدود سازمان‌هايي است كه برنامه راهبردي نيروي انساني تدوین کرده، اظهار داشت: بالا بودن مسئوليت مدني، تصميم‌گيري مستمر و نقطه‌اي، سختي كار،‌ حساسيت بالا به واسطه سر و كار داشتن با جان انسان‌ها و همچنين شكاف موجود بين استانداردهاي موجود و استانداردهاي بين‌المللي و فقدان ساختار مناسب در طی سه چهار سال گذشته و مواردي از جمله نياز شديد به ارتقای سطح علمي و مهارتي همكاران تا سطح استانداردهاي بين المللي به واسطه شرايط تحريم، نياز به بازطراحي و مهندسي مجدد در سيستم وجود داشت.

وی گفت: با وجود اين چالش ها در شوراي توسعه و مديريت مطالعاتي صورت گرفت و يك «درخت واره تحقيقاتي و پژوهشي» در ارتباط با موارد مختلف در آنجا مطرح شد.

امامي با بيان اينكه اين درخت واره در ارتباط با ايجاد انگيزش در شركت، در خصوص ارزيابي عملكرد و اتصال آن به سيستم‌های مختلف شركت و بحث هزينه ها در شركت، ‌اقتصاد مقاومتي،‌ نظم و ديسيپلين سازماني و ساير موارد مطرح شد،‌ خاطرنشان كرد: در سه سال گذشته تمركز وسيعي بر روي اصلاح ساختار عملياتي در حوزه هاي مختلف شركت صورت گرفت كه باعث ارتقای رضايت صاحبان سهام در زمان برگزاري مجامع و همچنين ارتقای رضايت شركاي تجاري در سرويس دهي به آنها و از بعد مسئوليت اجتماعي و اقدامات در حوزه ASQ فرودگاهها باعث ارتقای رضايت مشتريان در سطح فرودگاهها شد.

وی ادامه داد: در این راستا با همکاری دانشگاه هاي كشور از جمله دانشگاه تهران، ‌دانشگاه علامه طباطبايي و انجمن مديريت منابع انساني كشور، موفق شديم گپ ها را شناسايي و اين دانشگاه ها را وارد پروسه بهبود شركت فرودگاه ها كنيم.

امامی اظهار اميدواری کرد: پروژه هايي كه امروز تفاهمنامه آن به امضا مي رسد باعث ارتقاي عمليات شركت شود.

وی ‌ابراز كرد: ما طي سه سال گذشته با توجه به فقدان يك نظام آماري در شركت، سيستم BPMS را طراحی کردیم و در حال حاضر قابليت اين را داریم كه اطلاعات نيروي انساني را به صورت لحظه اي و آنلاين از نظر تركيب سني،‌ جنسي،‌ آموزشي و تجربي دریافت کنیم و حتي می توانیم امكان اتصال ارزيابي عملكرد و پرداخت ها به اين سيستم را داشته باشيم تا يك بستر مناسب براي تصميم سازي بهينه براي مديران در زمان تصميم گيري فراهم شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران ادامه داد: يك طرح و مدل تعالي سازماني پلكاني با مديريت دكتر مه آبادي و هيات مديره تدوين شد كه این طرح از مرحله آشفتگي سازماني تحليل مدل آغاز مي شود تا به مرحله تعالي سازماني برسد. ما بر اساس پروسه اي كه در اين مدل تعالي سازماني داشتيم قدم به قدم به صورت پلكاني مشكلات را شناسايي كرديم و به صورت تحليل شكاف، ‌شكافهاي بين وضع موجود و وضع مطلوب را شناسايي كرديم و بر همان مبنا برنامه ريزي صورت گرفته است كه انشااله شكاف ها حل و فصل شوند.

وي در پاپان از حضور جمشيد انصاري رئيس سازمان اداراي و استخدامي كشور و معاون رئيس جمهوري براي حضور در شركت فرودگاهها تشكر كرد و گفت: ما به دنبال پياده‌سازي منويات جنابعالي و سازمان مطلوب شما در شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران هستيم.

امامي تصريح كرد: ما براي ايجاد انگيزه و ماندگاري نيروي انساني و حفظ سرمايه انساني كه بزرگترين سرمايه شركت هستند مجددا دست نيازمان را به سوي سازمان جنابعالي دراز مي كنيم و اميدواریم همچون گذشته به شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران نگاه ويژه اي داشته باشيد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری