خبر خبر

فرودگاه‎هاي ايران در چهل سالگي انقلاب:
فرودگاه کرمانشاه، مجرايي موثر براي توسعه مناطق غربي کشور
به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و به منظور بيان دستاوردهاي ايران در اين سال‎ها، روابط‎عمومي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران اقدام به تهيه و انتشار گزارشي از روند توسعه و فعاليت فرودگاه‎هاي کشور کرده است. در اين بخش اطلاعات مربوط به فرودگاه‎هاي کرمانشاه را مي‎خوانيم.

فرودگاه كرمانشاه ابتدا در محله‌ای به نام مرادآباد که صرفاً داراي يك باند خاكي بود ساخته شد و در سال 1374 با خريد قسمتي ديگر از اراضي مورد نیاز، مساحت فرودگاه به 237 هكتار افزايش يافت.

فرودگاه کرمانشاه قبل از انقلاب صرفاً دارای یک پایانه کوچک مسافری بدون تفکیک پروازهای ورودی و خروجی بود که به منظور تامین نیازهای منطقه توسط آن، مطالعاتی انجام شد و توسعه و پذیرش هواپيماهاي بدنه متوسط تا ايرباس افزايش و بهبود عوامل پروازي از قبيل تأسيسات جانبي، ساختمان آتشنشانی و ايمني زميني، مديريت اداري، ترمينال مسافربري، پاويون، ساختمان امور فني، سپاه، پليس و خانه‌های سازماني در دستور قرار گرفت و به سرانجام رسید.

این فرودگاه دارای دو ترمینال پروازهای داخلی و خارجی با تفکیک  ورود و خروج و یک باند است و به عنوان فرودگاه هاب و بیس فرودگاه‌های غرب کشور نقش بسزایی در جابجایی مسافران غرب کشور را دارد و با انجام بیش از 140 پرواز برنامه‌ای هفتگی به هشت مقصد داخلی کمک زیادی به توسعه استان می‌کند.

این فرودگاه در طول چهار دهه اخیر شاهد اقدامات بسیار مهمی در حوزه فنی، عملیاتی، ناوبری و توسعه‌ای بوده است از جمله می‎توان به تطویل 400 متری باند، نصب سامانه کمک ناوبری ILS و افزایش ایمنی پروازها، نوسازی و بهسازی تمامی واحدهای اداری و عملیات و برج مراقبت و ایجاد ساختمان اداری، حراست، تکنیکال بلاک و برج مراقبت جداگانه اشاره کرد.

در مرحله‎ای دیگر پروژه بهسازی کلی باند این فرودگاه با اعتبار 800 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در راستای ارتقای ایمنی و استانداردهای بین‌المللی و ارتقای زیرساخت‌ها انجام شده‎است.

در بخش ایمنی و آتشنشانی نیز اکنون این فرودگاه دارای تجهیزاتی به‎روز و مدرن است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری