خبر خبر

بهره‎برداري از ترمينال داخلي فرودگاه اروميه تا آغاز پروازهاي نوروزي/ بازديد مه‎آبادي از فرودگاه اروميه
مديرکل فرودگاه‎هاي استان آذربايجان غربي با اشاره به بازديد مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران از فرودگاه اروميه، از آغاز بهره‎برداري از ترمينال داخلي اين فرودگاه تا پايان سال و آغاز پروازهاي نوروزي خبر داد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، کمال پرهیزکار گفت: در این بازدید که صبح امروز 23 بهمن، انجام شد، آقای مهآبادی به همراه آقای باقریان، عضو هیئت مدیره و معاون عملیات فرودگاهی از پروژههای مختلف بویژه ترمینال داخلی این فرودگاه بازدید کردند و بر اتمام و بهره‎برداری از آن تا پایان سال و آغاز پروازهای نوروزی تاکید کردند.

وی با اشاره به اینکه ترمینال داخلی فرودگاه ارومیه اکنون به طور کامل بازسازی شده است، گفت: این ترمینال 4800 مترمربع وسعت دارد و تمام تجهیزات آن شامل صندلیها، چرخهای دستی، تسمه نقاله انتقال بار، کانترها و غیره نو و جدید هستند.

وی در مورد مراحل پایانی این پروژه گفت: این ترمینال اکنون در مرحله نصب سه دستگاه پله برقی و سه دستگاه آسانسور قراردارد و یک دستگاه ایربریج نیز به آن نصب خواهد شد که اکنون بخش ثابت آن نصب شده و تا 10 روز دیگر بخش متحرک آن به فرودگاه خواهد رسید و تا پایان سال نصب خواهد شد.

پرهیزکار در مورد مزایای عملیاتی شدن این ترمینال گفت: در این فرودگاه ما با داشتن چهار پرواز رفت و برگشت به استانبول و پروازهای مقطعی حج و عتبات عالیات تنها یک ترمینال مشترک داریم که در زمان پیک پروازهای داخلی و خارجی فشار زیادی را تحمل می‎کنیم و در ارائه خدمت با مشکل روبرو می شوم اما با وجود این ترمینال جدید ترمینال فعلی با وسعت 5000 مترمربع به پروازهای خارجی اختصاص خواهد یافت و این در ارائه هرچه بهتر خدمات و کاهش فشار بر روی همکاران و فرودگاه نقش بسیار زیادی دارد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری