خبر خبر

عمليات تطويل باند فرودگاه سقز کليد خورد
در سفر رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به کردستان، پروژه تطويل باند و توسعه عوامل پروازي فرودگاه سقز آغاز شد.

مدير فرودگاه سنندج در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اعلام اين خبر عنوان كرد: در اين سفر كه 23 بهمن و با همراهي غلامحسين باقريان، عضو هيات مديره و معاون عمليات فرودگاهي انجام شد، مه آبادي ضمن بازديد از عمليات احداث ترمينال و ابنيه فرودگاه سقز كه به رشد 45 درصدي رسيده است، كلنگ اجراي پروژه تطويل باند و توسعه عوامل پروازي فرودگاه را به زمين زد.

محسن سيف زاده افزود: قرارداد اجراي پروژه تطويل باند و توسعه عوامل پروازي فرودگاه سقز ماه گذشته به پيمانكار(جهاد نفت استان مركزي) ابلاغ شده و با صرف 23 ميليارد تومان اعتبار تا پايان سال 99 به بهره برداري خواهد رسيد. با اجراي اين طرح 700 متر به طول باند فرودگاه سقز افزوده مي شود و به 2700 متر مي رسد.

وي گفت: رحمت اله مه آبادي، رييس هيات مديره و مديرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در اين سفر بر انجام به موقع عمليات تطويل باند و اتمام پروژه تا سال 1400 تاكيد كرد.

گفتنی است؛ استاندار کردستان و نماینده مردم شهرستان سقز و معاون عمرانی استاندار در این مراسم حضور داشتند.

پروژه ساخت فرودگاه سقز از مهمترین پروژه های توسعه محور شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در استان کردستان که به زعم کارشناسان صنعت حمل و نقل و صنعت هوانوردی بنا به مجاورت با شهرهای پرجمعیت استان های کردستان و آذربایجان غربی و همچنین مجاورت با کشورهای همسایه و حریم کردستان عراق به عنوان شاه کلید ارتباطی و پل ارتباطی استان کردستان یاد می شود .

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری