خبر خبر

تمرين محدود طرح اضطراري فرودگاه بم برگزار شد
مديرکل فرودگاه‌هاي استان کرمان گفت: تمرين محدود طرح اضطراري فرودگاه بم به منظور ارزيابي توانايي‎ها، تمرين وظايف ارگان‎هاي خدمت‎رسان، مديريت وضعيت‎هاي اضطراري، رفع نواقص احتمالي، افزايش توان نيروهاي متخصص عملياتي و بررسي عملکرد تجهيزات اطفاي حريق هواپيما در اين فرودگاه برگزار شد.

به گزارش روابط‎عمومی اداره کل فرودگاه های استان کرمان، علی قاسم‌زاده گفت: این تمرین امروز 30 بهمن 97، برگزار شد و بر اساس سناریوی فرضی، يك فروند هواپيمای BAE  مربوط به شرکت هواپیمایی صباایر با 30 مسافر و پنج كروی پروازی به علت اعلام نقص فنی در سيستم هيدروليك در70 ناتیکال مایلی فرودگاه بم اعلام وضعيت اضطراري کرد که برج مراقبت پرواز طبق نمودار اطلاع‎رساني مصوب، به واحدهاي ذي‎ربط اطلاع رسانی کرد و ارگان‎های امدادی داخل و خارج فرودگاه به حالت آماده باش درآمده و به سمت فرودگاه حركت کردند.

وی ادامه داد: پرواز فرضی مورد نظر پس از انجام دستورالعمل‎هاي موجود اجازه نشستن بر روي باند 30 فرودگاه بم را دريافت کرد كه در اين هنگام به علت نقص فني در سيستم ترمز از انتهای باند مذکور به سمت چپ منحرف و دچار سانحه شد.

قاسم‎زاده افزود: طبق برنامه، خودروهای امدادی و امنيتی بلافاصله از ميعادگاه به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌های امنيتی با حضور یگان حفاظت هواپيمايی، حراست اداره كل و پليس فرودگاه ایجاد شدند و نیروهای امدادی اقدام به اطفای حریق هواپیما، امداد و نجات و انتقال مجروحان کردند و حراست اداره کل فرودگاه‌های استان کرمان نیز اقدام به جمع‎آوری اسناد و مدارک مسافران کرد.

به گفته مدیرکل فرودگاه‎های استان کرمان از آنجا که در زمان بحران، اطلاع‌رساني و هماهنگي با واحدهاي امدادرسان و پشتيبان در فرودگاه و سطح شهر اهميت زیادی دارد، اجرای اين تمرینات کمک زیادی به مشخص شدن نقاط ضعف و قوت در زمینه های مختلف می‎کند.

گفتنی است، پس از پايان تمرین جلسه توجيهي بررسي و ارزیابی نقاط قوت و ضعف واحدهاي عملياتی و شركت‌كننده در این تمرین تشكيل شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری