خبر خبر

يک دنيا خلاقيت کودکانه/ تابلوي احساس من: من و يک روز شاد
طبقه همکف ساختمان مرکزي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با يک نمايشگاه زيبا از نقاشي ها، طرح ها و فعاليت هاي ابتکاري و هنرهاي دستي فرزندان کارکنان شرکت جلوه اي تازه و شاد پيدا کرده است.

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، اين نمايشگاه زيبا فرصتي را براي فرزندان كاركنان شركت فراهم كرده كه در تعامل نزديك با پدر و مادر خود ابتكارها و آموخته هاي خود را در قالب كاردستي هاي فردي و گروهي، نمايش هاي شاد، كارگاه هاي فني و طرح هاي ابتكاري هنري و علمي به نمايش بگذارند.

مركز پرورش و آموزش آينده سازان شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با استفاده از كادر مجرب و مربيان توانمند و با قدمتی بیش از 35 سال در حوزه هاي مختلف تلاش دارد ضمن فراهم كردن محيطي امن و سالم براي فرزندان كاركنان بيشترين تلاش خود را در تربيت ذهني، روحي و رشد خلاقيت آنها به كار گيرد تا آمادگي كامل را براي حضور در جامعه كسب كنند.

آرمان  اصلی مركز پرورش و آموزش آينده سازان پرورش کودکانی خودباوری است و پنجمين نمايشگاه آثار هنري كودكان و فعاليت هاي مركز فرصتي شده تا اين آرمان  در قالب بخش هاي متنوع زبان، خلاقيت، نمايش خلاق، سرود خواني، موسيقي، كتابخواني، قصه گويي، سفال، هوش مالي، آشنايي با مشاغل، فعاليت با خانواده، ابراز احساسات و غيره محقق شود.

يكي از جذاب ترين بخش هاي اين نمايشگاه «احساس من» است كه فرصتي براي بروز احساسات و ابراز وجود و خودباوري كودكان امروز براي تبديل شدن آنها به مردان و زنان شاد و تحول آفرين آينده فراهم کرده است.

مريم پيروي، سرپرست امور رفاهي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در حاشيه برگزاري نمايشگاه عنوان مي كند: رسالت اصلي مركز پرورش و آموزش آينده سازان تربيت كودكان خودباور در فضايي شاد، خلاق و دوستانه است و در اداره مركز از مشاركت والدين استفاده مي شود. كانال ارتباطي مركز دریچه ای روشن و شفاف برای آگاهی اوليا از رویدادهای درون مرکز  مي توانند و از طريق آن شاهد تمام فعاليت هاي كودكانشان در مركز هستند.

پيروي با بيان اينكه تمام فعاليت هاي فوق برنامه مركز حتی  آموزش زبان انگليسي و قرآن كريم نیز بازي محور است، مي گويد: بازی تمرین زندگی و تفکر کودک است. يكي از اهداف و محورهاي اصلي آموزش هاي اين مركز پرورش خلاقيت است و ما باور داريم كه تمام كودكان در ذات خود خلاقند و تنها بايد زمينه بروز خلاقيت را در آنها فراهم كنيم. كودكان در كلاس نمايش خلاق فرصتي دارند تا در فضايي باز و دوستانه نقش آفريني كنند و در آموزش موسيقي از تجربه هاي مهرداد يكتا از چهره هاي شناخته شده موسيقي كودك استفاده مي شود. به تازگي كتابخانه مركز نيز راه اندازي شده كه فرصتي براي قصه گويي و آشنايي كودكان با كتابخواني است.

وي مي افزايد: در این مرکز توجه ویژه ای به آموزش نیروی انسانی مجرب (مربیان)  به عنوان محوری ترین عامل ایجاد رشد و تعالی پایدار مي شود و در انتخاب مربیان فوق برنامه نیز دقت خاصی به سطح اخلاقی و تخصص حرفه ای مي شود، به عنوان مربی موسیقی کودکان(بلز، سلفژ و فلوت) از فارغ التحصیلان ممتاز رشته موسیقی دانشگاه تهران است.

 سرپرست امور رفاهي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي هوايي مي گويد: هر 15 روز يك بار آموزشهای معمول مركز بر يك محور مناسبتي يا موضوعي و پروژه های متمركز مي شود و براي نخستين بار در سال جاري پروژه هوش مالي را براي آشنايي كودكان با كسب و كار و پس انداز اجرا كرده ايم. همچنين كودكان در قالب بازي و نمايش با مشاغل مختلف بویژه مشاغل والدینشان در شرکت فرودگاهها آشنا مي شوند.

نمايشگاه های  آثار هنري و فعاليت هاي مركز پرورش و آموزش آينده سازان جلوه ای از رشد و تعالي پایدار سازمانی است و مسوولان مركز اميدوارند اين روال ادامه يابد وبه  نگرانی های اولیا از بابت احتمال واگذاري مركز به بخش خصوصي توجه شود.

امسال برای اولین بار در كنار اين نمايشگاه، با همكاري موسسه انتشاراتي شولا و اداره كل آموزش و توسعه نيروي انساني شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران نمايشگاه كتاب با تخفيف 20 درصد برگزار شده كه در آن كتاب ها و محصولات كمك آموزشي كودك، نوجوان و بزرگسالان با موضوع هاي مختلف عرضه شده است. همچنین از شركت ماهان فرزام برای آشنایی کودکان با حوزه بیمه دعوت به همکاری شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری