خبر خبر

مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران:
هيچ فعاليتي نبايد بدون لحاظ کردن ميزان ريسک آن، آغاز يا پيش برود
مه آبادي گفت: مديران ستادي و فرودگاهي از اصول و ضوابط مديريت ريسک در فعاليت ها و پروژه ها به دقت تبعيت کنند و ايجاد فرهنگ ايمني و ارائه مشاوره هاي دقيق را به عهده دانشوران حوزه ايمني(مديران ايمني) بگذارند.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی یزد؛ رحمت اله مه آبادی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه هاو ناوبری هوایی ایران در نشست تخصصی کارگاه آموزشي مديريت ريسك گفت: بین المللی شدن صنعت هوانوردی بیش از هرچیز مدیون حاکمیت وحدت رویه در تمام ارکان و اجزای صنعت در گستره ی زمین و در تمامی کشورهای متعاهد کنوانسیون شیکاگو است و این وحدت رویه هم در اصول و مبانی و هم در روش ها و رویه ها باید حاکم باشد.

وی با بیان اینکه تمامی فعالیت های جهان هوانوردی بر چهار اصل مهم امنیت، ایمنی، کارآمدی واقتصادی بودن بنا شده است، اظهار داشت: اصل ایمنی که مهمترین اصل برای شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است، مترصد کاستن حد قابل قبولی از احتمال بروز خطر برای انسان و هواپیما است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در ادامه افزود: تاًمین حدقابل قبولی از ایمنی، مستلزم دو فرآیند اصلی است. نخست شناسایی مخاطرات و دوم مدیریت مخاطرات (مدیریت ریسک) که تحقق آن مستلزم ارزیابی ریسک است که خوشبختانه همایش که در آن هستیم، هدفش در حقیقت افزایش توانایی های مدیران ایمنی فرودگاه های کشور برای ارزیابی ریسک و مدیریت ریسک است.

مه آبادی اقدامات ساختاری و حرکت در جهت اقتدار نظارتی در حوزه ایمنی را دو گام اساسی برای شناسایی مخاطرات و همچنین برنامه ریزی جهت رفع آن ها عنوان و در تشریح آن گفت: شرکت فرودگاه ها در این زمینه دو گام اساسی برداشته است. نخست اقدامات ساختاری که بصورت رسمی مدیریت ایمنی را ایجاد و شورای عالی ایمنی را تشکیل داده ایم و گام دوم حرکت در جهت اقتدار نظارتی در حوزه ی ایمنی است که مهمترین حرکت ما در این مسیر، تلاش برای استقرار سیستم جامع مدیریت ایمنی شرکت فرودگاه ها وناوبری هوایی کشور است.

وی تاکید کرد: ما نباید ایمنی را چاشنی فعالیت ها بدانیم بلکه ایمنی در ذات و ماهیت فعالیت نهفته است.

مه آبادی گفت: امروزه مدیریت ریسک در قالب رویه های کاری، فرم های مربوطه، فرآیند ثبت نتایج و در نهایت مصادیق اجرایی بین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری است و این مرهون تلاش مدیران ایمنی است.

رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خطاب به مدیران فرودگاهی و مدیران ایمنی خواستار پایبندی به اجرای رویه های مدیریت ریسک شد.

وی با توجه به تاًمین پیش نیازها و ملزومات برای انجام مدیریت ریسک در شرکت فرودگاه هاو ناوبری هوایی ایران گفت: دراین شرایط ما نباید اجازه دهیم که هیچ فعالیتی بدون لحاظ کردن میزان ریسک آنها آغاز و یا پیش برود.

مه آبادی در پایان اظهار داشت: انتظارم از مدیران ستادی و فرودگاهی این است که از اصول و ضوابط مدیریت ریسک در فعالیت ها و پروژه ها به دقت تبعیت کنند و ایجاد فرهنگ ایمنی و ارائه مشاوره های دقیق را به عهده دانشوران حوزه ایمنی(مدیران ایمنی) بسپارند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم به شرکت کنندگان در این نشست تخصصی ارزیابی و مدیریت ریسک گواهینامه آموزشی و لوح تقدیر از طرف رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اهدا شد.

یادآور می شود؛ کارگاه آموزشي مديريت ريسك با همكاري دفتر مديريت ايمني شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران و فرودگاه یزد، از 23 تا 28 بهمن با حضور مدیران ایمنی فرودگاه ­های سراسر کشور و نمایندگانی از سازمان هواپیمایی کشوری جهت انتقال دانش عملی مدیریت ریسک و بهره گیری از روش هاي روز، در راستای استقرار سیستم مدیریت ایمنی با حضور اساتیدی از کشور نروژ و شرکت OPSCOM برگزار شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری