خبر خبر

توسعه فرودگاه اصفهان مسيري بدون توقف
مديرکل فرودگاه هاي استان اصفهان از برنامه ريزي جهت توسعه فرودگاه اصفهان تا رسيدن به جايگاه مناسب در صنعت حمل و نقل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه اصفهان؛ حسن امجدي گفت: با توجه به موقعيت فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان و جايگاه و اهميت اين فرودگاه در صنعت توريسم و چرخه توسعه گردشگري استان اصفهان به عنوان دروازه طلايي شهر تاريخي اصفهان، نگاه ملي به توسعه فرودگاه اصفهان وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر 4 پروژه بسيار با اهميت در فرودگاه اصفهان در حال اجرا است كه به فضل الهي در سال آينده به بهره برداري مي رسد. يكي از پروژه هاي جاري توسعه اپرون فرودگاه است كه در طي ساليان تنها 10 موقعيت پارك هواپيما در اين فرودگاه وجود داشته كه با تامين اعتبار اين پروژه از سوي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران و با بهره برداري از پيمانكاران داخلي تعداد موقعيت هاي پارك به 23 موقعيت افزايش يافته و توسعه و بهسازي اپرون به مساحت 74000 مترمربع در حال اجرا است.

امجدي در ادامه گفت: پروژه توسعه ترمينال پروازهاي خارجي فرودگاه از ديگر پروژه هاي جاري فرودگاه است كه در سال آينده به بهره برداري رسيده و با توسعه فضا به ميزان 7500مترمربع فضاي ترمينال به بيش از دو برابر ظرفيت حال حاضر خواهد رسيد. با انجام اين پروژه نياز فعلي مسافران به فضاي ترمينال خارجي اصفهان مرتفع شده و شرايط افزايش امكانات و تسهيلات خدماتي و نيز پذيرش مستقبلين و مشايعت كنندگان در فضاي ترمينال پروازهاي خارجي فراهم مي شود.

وی در ادامه به پروژه احداث جايگاه تشريفات ويژه اشاره و اظهار کرد:جايگاه تشريفات اختصاصي يا CIP از ديگر مواردي بود كه در طي سال ها مورد نياز فرودگاه بين المللي اصفهان بوده و با استفاده از ظرفيت داخلي در طي سال گذشته اجراي آن در مجاورت ترمينال داخلي فرودگاه آغاز شد و اوايل سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.

احداث موتورخانه سرمايش گرمايش شماره 2 فرودگاه از ديگر پروژههاي در حال اجرا در فرودگاه است كه امجدي ضمن اشاره به آن گفت: برای فراهم آوردن هواي مطبوع در ترمينال هاي پروازي موتورخانه سرمايش و گرمايش شماره 2 فرودگاه به مساحت حدود 300 مترمربع و با ظرفيت سرمايش 1000 تن و ظرفيت گرمايشي 5550 كيلووات در حال احداث است كه تاكنون 70 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و در سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.

مديركل فرودگاه اصفهان در ادامه افزود: علاوه بر پروژه هاي در حال اجرا در اين فرودگاه در سال گذشته عمليات بهسازي و زيبا سازي ترمينال داخلي فرودگاه انجام شد كه طي آن نورپردازي و زيباسازي ترمينال، افزايش كانترهاي پروازي، تغيير چينش و افزايش گيت هاي بازرسي، بهسازي كليه سرويس هاي بهداشتي،‌ بهسازي و تجهيز رستوران،‌ استقرار بازارچه هاي فروش با صندوق فروش مركزي، افزايش و بهسازي اتاق سيگار و اتاق مادر و كودك، اضافه کردن فضاي بازي كودكان، ‌استقرار غرفه هاي برند، استقرار ميز خدمت و راهنماي مسافر و... در ترمينال داخلي فرودگاه انجام شد كه بر اساس اقدامات صورت گرفته و پيرو ارزيابي هاي دفتر ارتقا كيفيت خدمات فرودگاهي ASQ‌ شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران اين فرودگاه مجوز ورود در رنكينگ جهاني ASQ را در فصل دوم 2019 دريافت کرده است.

امجدي خاطرنشان كرد: برنامه ريزي جهت توسعه فرودگاه اصفهان و رسيدن به جايگاه ويژه در صنعت حمل و نقل ادامه داشته و در حال حاضر در قالب فرصت هاي سرمايه گذاري پروژه هاي متعددي در اين فرودگاه تعريف شده كه در صورت وجود سرمايه گذار قابل واگذاري است كه از آن جمله مي توان به پروژه ترمينال بين المللي،‌ هتل فرودگاهي،‌ پاركينگ مكانيزه طبقاتي و مجموعه خدمات رفاهي اشاره کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری