خبر خبر

بازديد مديرعامل شرکت فرودگاه ها از سايت کوشک بزم
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به همراه جمعي از مسوولان شرکت از مراحل پاياني راه اندازي رادار کوشک بزم بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، سياوش اميرمكري در اين بازديد كه 16 اسفند انجام شد، از مراحل پاياني راه اندازي رادار كوشك بزم بازديد كرد.

در اين بازديد كارشناسان اداره كل ارتباطات و ناوبري هوايي به ارايه توضيحات لازم درباره نحوه نصب رادار پرداختند و اميرمكري بر ضرورت هماهنگي با ارگان هاي مرتبط براي انجام به موقع و دقيق عمليات نصب رادار تاكيد كرد.

در حاشیه این بازدید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوای ایران در دیداری صمیمانه با کارشناسان اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی از نزدیک مسايل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد.

در بازديد اميرمكري از سايت كوشك بزم، سعيد اكبري، معاون عمليات هوانوردي، محمد حبيب الهي، مديركل ارتباطات و ناوبري هوايي و صمد محمدي، مديركل تداركات و تامين تجهيزات نيز حضور داشتند.

اين رادار باعث تكميل پوشش فضاي TMAتهران مي شود و افزايش ضريب ايمني پروازهاي محدوده پايتخت را دربردارد. با بهره برداري از اين رادار كه پشتيباني براي رادارهاي فردگاه هاي مهرآباد و امام خميني (ره) است، تمام فرودگاه هاي موجود در محدوده TMA استان تهران در پوشش نظارتي اين رادار قرار خواهند گرفت. ضمن اينكه با توجه به قابليت پيشرفته Mode S اين رادار ، دقت نظارت براي پروازهاي عبوري افزايش خواهد يافت.

نصب رادار TMA كوشك بزم بخشي از پروژه بزرگ پوشش نظارتي فضاي كل كشور است. اين سامانه مشتمل بر دو رادار از نوع PSR و MSSR است كه به فناوري MODE S كه از آخرين دستاوردهاي روز دنيا در تجهيزات نظارتي به شمار مي رود، تجهيز شده است.

رادار TMA مخفف عبارت Terminal Manover Area است و فضايي به شعاع حدود 80 ناتيكال مايل معاد 120 كيلومتر را پوشش مي دهد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری