خبر خبر

مجهزترين رادار فرودگاهي کشور وارد شيراز شد
مجهزترين رادار فرودگاهي کشور پس از ترخيص از گمرک وارد فرودگاه شيراز شد.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه هاي فارس، رضا بديعي فرد، مديركل فرودگاه هاي استان با اعلام اين خبر درباره اهميت رادار جديد گفت: يكي از طرح هاي زيربنايي و مهم فرودگاه شيراز، نوسازي سيستم ها و تجهيزات ارتباطي، ناوبري و راداري است كه طي سال هاي گذشته مورد توجه و پيگيري قرار گرفته است.

مديركل فرودگاههاي فارس افزود: تمام سيستم ها و تجهيزاتي كه مربوط به اين سه حوزه است، تاكنون خريداري و وارد كشور شده كه بخشي از آن نصب، و به مرحله بهره برداري رسيده است.

وي اضافه كرد:  اين رادار يك سيستم پيشرفته از نوع MSSR است كه عمليات نصب آن در سال آتي پس از تكميل جاده دسترسي و احداث ابنيه و تأسيسات در ارتفاعات كوه سپيدار واقع در منطقه تنگ ريز ميمند فارس آغاز مي شود.

بديعي فرد عنوان كرد: اين سيستم سبب ارتقاي سطح ايمني در حوزه هوانوردي مي شود و با نصب آن مي توانيم پوشش راداري خوبي در استان فارس به ويژه منطقه جنوب كشور ايجاد و همچنين بخشي از نقاط كوري را كه هم اكنون وجود دارد برطرف كنيم.

وي گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون مبلغ 100 ميليارد تومان از اعتبار شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران جهت خريد تجهيزات  CNS هزينه شده است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری