خبر خبر

آمادگي فرودگاه‎هاي استان کرمان براي سيل و پروازهاي امدادي
مديرکل فرودگاه‎هاي استان کرمان از آمادگي فرودگاه‎هاي اين استان براي وقوع سيلاب و در صورت نياز خدمت رساني به پروازهاي امدادي خبر داد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، علی قاسمزاده گفت: با توجه به پیش بینی بارش شدید باران در شمال، جنوب و جنوب شرقی استان کرمان این بارشها از دیشب آغاز و موجب شده است در جنوب استان در جیرفت، عنبرآباد، کهنوج و رودبارجنوب آب طغیان کند و چند مسیر دسترسی روستایی و اصلی را برای مدتی مسدود شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه فرودگاههای استان در وضعیت مناسب قرار دارند و پروازها در حال انجام است، گفت: احتمال آبگرفتکی فرودگاهها کم است و در فرودگاه کرمان نیز که با توجه به تجربه چند سال قبل در ابتدای باند 16، محدوده چراغهای اپروچ و دستگاه لکولایزر آبگرفتگی رخ داده بود تمهیدات لازم را دیده ایم که در صورت وقوع سیل در کرمان این بخشها دچار آبگرفتگی نشوند.

قاسمزاده ادامه داد: بر اساس تاکید ستاد مدیریت بحران استان از پنجشنبه قبل در آماده باش هستیم و تمام مرخصیها و ماموریتهای غیرضروری لغو شدهاند و آمادگی کامل وجود دارد که در شرایط بحرانی شدن استان پروازهای امداد و نجات را هدایت و خدمات لازم را به آنها ارائه کنیم.

وی در پایان گفت: در حال حاضر بارش در شهر کرمان قطع شده است اما طبق پیشبینی هواشناسی تا سه شنبه این شرایط جوی در استان حاکم خواهد بود و بارشها ادامه خواهد یافت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری