خبر خبر

اقدامات فرودگاه ها قبل و بعد از وقوع سيل(9)/ فرودگاه شيراز
حضور به موقع و تلاش بي وقفه کارکنان فني و مهندسي فرودگاه شيراز براي مقابله با سيل
کارکنان اداره فني و مهندسي فرودگاه شيراز قبل و حين سيلاب با حضور به موقع و هماهنگ خود اقدامات پيشگيرانه موثري را در ممانعت از آسيب رسيدن به فرودگاه انجام دادند.

رضا بدیعی فرد، مدیر کل فرودگاه های فارس با اعلام این خبر عنوان کرد: پيش از وقوع سيل براي جلوگيري از نفوذ سيلاب به داخل پست سنتر باند فرودگاه شيراز بعضي از منهول ها به طور موقت اصلاح شدند و با ايجاد كانالي در اطراف پست از نفوذ سيلاب جلوگيري شد و مسير راه آبهاي محوطه ها و پشت بام ترمينال ها پاكسازي شدند. آپارات كردن كانكشن هاي چراغ ها، تعويض كابل هاي فرسوده باندها و تاكسي وي ها و نيز اورهال چراغ ها از ديگر اقدامات انجام شده بود.

بدیعی فرد افزود: یکی از مهمترین اقداماتی که سال گذشته در راستای پیشگیری از آب گرفتگی منهول های باندها، تاکسی وی ها، پست مرکزی سیستم روشنایی باند و اپرون انجام شد اجرای عملیات لایروبی مسیر کانال زهکش روباز اصلی فرودگاه به طول پنج کیلومتر بود.

وی در تبیین اقدامات فرودگاه شیراز در زمان وقوع سیل عنوان کرد: با شروع سيل، كاركنان اداره فني و مهندسي شامل نيروهاي واحد برق و روشنايي باند و تاسيسات سريع و به موقع با تمام تجهيزات در مكان هاي گرفتار سيل حاضر شدند و از پمپ هاي لجن كش و كف كش مستقر در واحدهاي روشنايي باند و موتورخانه هاي ترمينال ها براي تخليه آب هاي سطح فرودگاه استفاده شد. همچنين نقاط بحران زا و آسيب پذير و نقاطي كه خطر آبگرفتگي در آنها زياد بود، شناسايي شدند، ضمن اينكه با توجه به اعلام شرايط اضطراري مبني بر احتمال  آبگرفتگي به علت شيب زمين هاي اطراف فرودگاه جهرم، دو نيروي فني از فرودگاه شيراز به جهرم اعزام شدند.

مدیرکل فرودگاه های استان فارس افزود: پس از سيل جلسه اي در دفتر معاون عمليات فرودگاهي تشكيل و انجام مكاتبه با اداره كل عمران و توسعه فرودگاه ها براي تسريع در برطرف كردن مشكلات اساسي آبگرفتگي سطوح پروازي، اپرون و محاوط جلوي ترمينال ها و معابر عمومي فرودگاه پيگيري شد. همچنين براي خريد ماشين آلات مقابله با سيل از جمله تراكتور چند منظوره و كاميون حمل ماسه و تجهيز پست هاي برق و نيروگاه هاي مولد برق اضطراري و نيز موتورخانه ها و تابلوهاي برق اصلي به سيستم صاعقه گير و حفاظت ثانويه برنامه ريزي شد.

وی همچنین عنوان کرد: مطالعات بررسی وضعیت آب های زیرزمینی فرودگاه توسط مشاور یکم در دست انجام است که با اعلام نهایی گزارش مطالعاتی مشاور در سال جاری و با تامین اعتبار به احداث زهکشی های جدید در سطوح پروازی اقدام می شود.

 

-------------------------------------
نظرات
مهندس() :
هر مديري که آمد فقط گفت مجاهت هاي خاموش اداره فني و رفت

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری