خبر خبر

آغاز تمرين هاي کامل دو سالانه طرح اضطراري در فرودگاه هاي کشور
تمرين هاي کامل دوسالانه طرح اضطراري فرودگاه هاي کشور امسال با تمرين طرح اضطراري فرودگاه زابل آغاز شد.

فرشید گلیج، مدیر کل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام اینکه در سال ۹۷ طبق برنامه، ۱۷ تمرین در فرودگاه ها انجام شد، عنوان کرد: امسال، مطابق جدول زمانی ۲۲ تمرین با حضور  همه عوامل امداد و نجات بومی و ارزیابان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری  برگزار می شود.

گلیج افزود: هفته جاری در نخستین گام، تمرین طرح اضطراری فرودگاه زابل و جیرفت انجام شد. امروز(28 فروردین) نیز تمرین طرح اضطراری فرودگاه رفسنجان برگزار شد.

وی هدف از انجام این تمرین ها را تحقق الزامات تکلیفی در سه حوزه فرماندهی، ارتباطات و هماهنگی اعلام کرد و گفت: در این تمرین ها آمادگی کامل همه عوامل موثر در امداد و نجات و فرودگاه ها در برابر سانحه هوایی ارزیابی می شود.

گلیج افزود: فرآیند برگزاری این تمرین نود روز است که بر اساس سناریوی از پیش تهیه شده، انجام می شود.  ‌در این تمرین ها، مقام های ارشد سیاسی، اجتماعی و نظامی شهر، شهرستان و استان ها بسته به نوع فرودگاه حضور می یابند که نقش موثری را در یک سانحه واقعی ایفا می کنند.

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل گفت: بازتوانی مدیریت بحران و ارزیابی خسارت های وارد شده به زیرساخت ها و تجهیزات فرودگاه های متاثر از سیلاب های اخیر توسط تیم ارزیابی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران متشکل از کارشناسان اداره های کل تخصصی و ارزیابان خسارت بیمه رازی با محوریت دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بر اساس جدول زمانبندی تعیین شده در حال انجام است که این تیم اکنون برای بررسی خسارت های فرودگاه گرگان در استان گلستان حضور دارد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری