خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته پنجم
پنجمين هفته سال 98 (31 فروردين تا 6 ارديبهشت) سپري شد. يکي از مهمترين رويدادهاي اين هفته بازديد رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از فرودگاه هاي استان مازندران و سيستان و بلوچستان بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، گزیده ای از مهمترین اخبار هفته گذشته را از نظر می گذرانید.

موانع پروازي باند دوم فرودگاه زاهدان به زودي رفع مي شود

مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در بازديد از باند دوم فرودگاه زاهدان از رفع مشکلات و موانع پروازي در اين باند خبر داد و گفت: موانع پروازي حاشيه شرق فرودگاه به زودي برطرف خواهد شد تا ايمني پروازها تامين و نشست و برخاست بر روي باند جديد به راحتي و بدون خطر انجام شود.

تاکيد اميرمکري بر توسعه زيرساخت ها و اتمام پروژه هاي فرودگاه ساري

رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در بازديد از فرودگاه ساري بر توسعه زيرساخت هاي اين فرودگاه براي توسعه صنعت هوانوردي عمومي و نيز اتمام هرچه سريع تر پروژه ها تاکيد کرد. سیاوش امیرمکری، 4 اردیبهشت، در سفر به مازندران ضمن بازدید از بخش های فرودگاه ساری در جریان روند پیشرفت پروژه های فرودگاهی ساری شامل توسعه اپرون، تملک اراضی و نصب ILS قرار گرفت و بر اتمام هرچه سریع تر این پروژه ها تاکید کرد.

ارتقاي فرهنگ سازماني و افزايش مشارکت کارکنان متخصص، مهمترين ماموريت حوزه منابع انساني است

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در نشست بررسي عملکرد معاونت توسعه مديريت و منابع و چشمانداز برنامههاي آتي مهمترين ماموريت آنها را ارتقا و تعميق فرهنگ سازماني و بسترسازي براي افزايش مشارکت کارکنان متخصص و دلسوز عنوان کرد. وی تاکید کرد: عملکرد حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع باید معطوف به رضایتمندی شغلی عموم کارکنان و تامین نیازهای حوزه های عملیات، اعم از تجهیزات و نیروی انسانی متخصص باشد.

ابراز رضايت اميرمکري از روند اجراي پروژههاي فرودگاه تبريز

مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي گفت: در سفر رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، به فرودگاههاي شمال غربي کشور وي پس از بازديد از پروژههاي در دست اجراي فرودگاه تبريز ضمن ابراز رضايت از روند کار بر تسريع در اتمام آنها تاکيد کرد.

تفاهمنامه‌‌هاي تقويت همکاري‌ بين ايران و بلغارستان امضاء شد

در نوزدهمین اجلاس کميسيون مشترک همکاري‌هاي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري بلغارستان که با حضور محمد اسلامي، وزير راه و شهرسازي و هيأت همراه، ۲۸ و ۲۹ فروردين در صوفيا، پايتخت بلغارستان برگزار شد، يادداشت تفاهمنامه‌هايي در زمينه همکاري‌هاي بندري و دريايي، هوايي، جاده‌اي، پستي، اتاق‌هاي بازرگاني، هواشناسي، استاندارد تآييد صلاحيت، اقتصادي و سند جامع اجلاس بين هيأت ايراني و بلغاري براي تقويت همکاري دوجانبه امضا شد. حسین اسفندیاری عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، اسلامی وزیر راه و شهرسازی را در این سفر همراهی می کرد.

رايزني براي راه اندازي سامانه مشترک جريان ترافيک هوايي خاورميانه و شمال آفريقا

معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از فراهم شدن مقدمات راه اندازي سامانه مشترک جريان ترافيک هوايي ميان 15 کشور خاورميانه و شمال آفريقا در نشست اخير دفتر منطقه اي ايکائو در قاهره مصر خبر داد. سعید اکبری عنوان کرد: این سامانه به نوعی در منظم کردن و مدیریت جریان ترافیک در 15 کشور منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (شامل ایران، امارات، قطر، عربستان، عمان، کویت، عراق، سوریه، لبنان، مصر، سودان، یمن، اردن، لیبی و بحرین) کمک می کند و در هماهنگ سازی پروازهای این کشورها برای جلوگیری از تاخیرهای احتمالی موثر است.

کميسيون بررسي رويدادهاي ترافيک هوايي تشکيل شد

به منظور اجراي بخشي از تعهدات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، در برپايي سيستم مديريت ايمني، کميسيون بررسي رويدادهاي ترافيک هوايي با هدف بررسي علل ريشهاي رويدادها و انتخاب راه حلهاي موثر در تعديل ريسک تشکيل شد. این کمیسیون سوم اردیبهشت به عنوان مرجع بررسی تخصصی سوانح و رویدادها در حوزه‌ ترافیک هوایی با حضور محمد الهینیا، مدیر ایمنی شرکت، مسعود نیکبخت، مدیرکل کنترل ترافیک هوایی و دیگر اعضای آن با دستور کار مشخص آغاز به کار کرد.

تمرکز بر راهبري نگهداري استاندارد تجهيزات فرودگاهي/ برنامه ريزي براي بومي سازي اجراي طرح تعميرات پيشگيرانه در قالب گزارش گيري ديجيتال

مديرکل تجهيزات و سامانه هاي فرودگاهي اولويت برنامه هاي اين اداره کل در سال 98 را راهبري در استفاده صحيح و استاندارد از تجهيزات فرودگاهي و نظارت نظام مند و مستند در اين حوزه عنوان کرد. عباس وفائی گفت: سال های اخیر تمرکز اصلی این اداره کل بر خرید تجهیزات بود که این روند با حجم کمتر در سال جاری ادامه می یابد و بیشتر بر استانداردسازی و راهبری شیوه نگهداری صحیح و مستند تجهیزات و نیز آموزش نیروی انسانی در این زمینه متمرکز می شویم. 

تشکيل کميسيون بررسي رويدادهاي ترافيک هوايي در سال 98/ اجراي سيستم مديريت ايمني بر اساس برنامه مدون

مدير ايمني شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در معرفي مهمترين برنامه هاي اين دفتر در سال جاري از تشکيل کميسيون بررسي رويدادهاي ترافيک هوايي (ATS) خبر داد. محمد الهی نیا گفت: اجرای سیستم مدیریت ایمنی بر اساس برنامه مدون و نیز شروع اجرای طرح نظارت ایمن بر فعالیت های بهسازی و عمرانی فرودگاه ها از دیگر برنامه های اولویت دار دفتر مدیریت ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سال 98 است.

رستمي مديرکل دفتر حقوقي شرکت فرودگاه ها شد

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران حجت رستمي به سمت مديرکل دفتر حقوقي منصوب شد. سیاوش امیرمکری در ابلاغ مسوولیت حجت رستمی آورده است: با عنایت به تعهد تخصص و تجارب ارزشمند و حسن سوابق به سمت مدیر کل دفتر حقوقی منصوب می شوید.

اسفند 97؛ جابجايي بيش از سه ميليون و 600 هزار مسافر در فرودگاههاي کشور

آمار شاخصهاي هوانوردي اسفند 97، از جابجايي بيش از سه ميليون و 600 هزار مسافر در فرودگاههاي تحت مالکيت شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران خبر ميدهد. طبق آمار ارائه شده از سوي گروه آمار و اطلاعات هوانوردي و فرودگاهي معاونت برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاههاي تحت مالکیت این شرکت در اسفند 97، با انجام 28976 فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه بیش از 35 میلیون و 841 هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابجا کند.

انجام فاز چهارم تعمیر و نگهداری فلایت چک

فاز چهارم تعمیر و نگهداری هواپیمای فلایت چک با تلاش متخصصان فنی مرکز در مدت زمان بالغ بر 10 روز کاری انجام شد و هفته گذشته به پایان رسید. با انجام این مرحله از تعمیر و نگهداری دوره جدید وارسی های پروازی فلایت چک آغاز شد. چهارم اردیبهشت بررسی اولیه دستگاه های کمک ناوبری (دستگاه VOR/DME به همراه طرح ها و دستور العمل های پروازی) فرودگاه های نوشهر و ساری و ششم اردیبهشت نیز عملیات فلایت چک سیستم های کمک ناوبری VOR/DME ایستگاه هوانوردی ده نمک انجام شد.

نصب سامانه پخش خودکار و بيوقفه اطلاعات فرودگاهي در چند فرودگاه کشور

در چهارچوب برنامه نوسازي سامانه هاي ATIS فرودگاه هاي کشور، سامانه جديد پخش خودکار و بيوقفه اطلاعات فرودگاهي با عنوان Farid ATIS با همکاري کارکنان واحد نصب و نگهداري تجهيزات ارتباطي اداره کل ارتباطات و ناوبري و واحدها الکترونيک فرودگاههاي اروميه، شيراز، سنندج و کرمانشاه در اين فرودگاهها نصب شد.

فرودگاه مهرآباد و تلاش براي خدمت رساني بهتر در سال 98

مديرکل فرودگاه مهرآباد از برنامهريزي براي انجام طرحها و برنامههايي در جهت توسعه و افزايش کيفيت خدمات فرودگاهي و کمک ناوبري خبر داد. میرسعید صفینیا گفت: برای سال 98 در سه حوزه هوانوردی، فنی مهندسی و تسهیلات فرودگاهی برنامهها و اهدافی را تعریف کردهایم و در دو حوزه اقتصادی و منابع انسانی نیز تلاش میکنیم تا با کسب مدل مناسب بتوانیم با درآمدهای بیشتر و آموزش نیروی انسانی که سرمایه هر سازمانی است به وضعیت مطلوب برسیم.

امکان نشست و برخاست هواپيماهاي بدنه متوسط در فرودگاه ياسوج/ مذاکره با شرکت هاي هواپيمايي براي افزايش پروازهاي فرودگاه ياسوج

در پي اقدامات انجام شده در توسعه طول باند و سطوح پروازي و کاهش موانع پروازي در فرودگاه ياسوج، پس از قريب به 20 سال، محدوديت عملياتي فرودگاه ياسوج در پذيرش پروازهاي بدنه متوسط خاتمه يافت و شرکت هواپيمايي ماهان اقدام به برقراري پرواز با ناوگان هواپيماهاي بدنه متوسط RJ100) BAE) در اين فرودگاه کرده است.

در این راستا مدير فرودگاه ياسوج از مذاکره با شرکت هاي هواپيمايي ماهان و قشم اير به دنبال پيگيري ويژه وزير راه و شهرسازي براي افزايش پروازهاي اين فرودگاه خبر داد و گفت: اکنون شرکت های هواپیمایی ماهان و قشم ایر در حال بررسی برقراری پروازهای جدید در مسیر تهران- یاسوج- تهران هستند که البته با توجه به کاهش محسوس مسافران هوایی در ماه رمضان، برنامه های پروازی جدید از اواخر خرداد اعلام می شوند.

فرودگاه زنجان و آمادگي براي برقراري پروازهاي باري بينالمللي

مدير فرودگاه زنجان در نشست رايزني و بررسي شرايط برقراري پروازهاي باري(کارگو) بينالمللي بر آمادگي اين فرودگاه بر اساس استانداردهاي هوانوردي در اين زمينه تاکيد کرد. محمد قاسمی در این نشست که با حضور استاندار زنجان، مسئولان شرکت سرمایهگذار و بخش خصوصی در محل استانداری زنجان برگزار شد، ضمن تاکید بر آمادگی این فرودگاه گفت: خوشبختانه تجربه انجام پروازهای داخلی و خارجی پهن پیکر تا رده ایرباس 340 در این فرودگاه وجود دارد و با توجه به تنوع و تولید انواع محصولات کشاورزی، استخراج معادن و فلزات گرانبها در استان، هم اکنون امکان انجام صادرات از این فرودگاه به کشورهای حوزه خلیج فارس، روسیه و غیره فراهم شده است.

طرح نوآورانه برج مراقبت فرودگاه اهواز در خدمت رساني به بالگردهاي امدادي

محمدرضا رضایی، مدیرکل فرودگاه های خوزستان، عنوان کرد: برای امدادرسانی بهتر به سیل زدگان از زمان وقوع بحران، تعداد نیروهای برج مراقبت فرودگاه اهواز را از چهار به شش نفر رساندیم و با طراحی دو پوزیشن مجزای پروازهای مسافری و بالگردها توانستیم خدمت رسانی را سرعت دهیم.

پروژههاي عمراني فرودگاه سقز تا پايان سال ۹۹ به اتمام مي‌رسد

مدير فرودگاه سنندج گفت: اميدواريم با اتمام باند فرودگاه سقز مرحله عمراني ساخت اين فرودگاه تا آخر سال ۹۹ به پايان برسد. محسن سیف‌زاده، با اشاره به اینکه در سال گذشته سه مناقصه برای تکمیل فرودگاه شهرستان سقز برگزار شد، گفت: اکنون مناقصه احداث ترمینال و ساختمان‌های جانبی 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پروژه توسعه باند و سطوح پروازی نیز با مشخص شدن پیمانکار در مرحله تجهیز کارگاه است و همچنین قرارداد مناقصه نظارت بر اقدامات فرودگاه سقز نیز منعقد شده است.

برقراري پرواز تبريز – ساري/ افزايش پروازهاي داخلي فرودگاه تبريز

مديرکل فرودگاه هاي استان آذربايجان شرقي از برقراري پرواز تبريز – ساري و بالعکس از فرودگاه تبريز و نیز افزايش پروازهاي فرودگاه تبريز در مسيرهاي تبريز – شيراز و تبريز – بندرعباس خبر داد.

طرح توسعه زيرساخت هاي فرودگاه گرگان کليد خورد

پیرو مناقصه برگزار شده و انتخاب پیمانکار مربوط، قرارداد این پروژه شامل موافقتنامه، شرایط عمومی و خصوصی پیمان، برآورد مقادیر و آنالیزهای بها و مشخصات فنی و عمومی از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ابلاغ شد.

فرودگاه هاي گرگان و مهرآباد در صدر توليد اخبار

فرودگاه هاي گرگان و مهرآباد در فروردين ماه سال جاري و با وجود تعطيلات نورزي روزهاي پر خبري را پشت سر گذاشتند و توانستند با توليد 11 خبر جايگاه نخست اطلاع‌رساني را در ميان 58 فرودگاه کشور به طور مشترک از آن خود کنند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری