خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته ششم
ششمين هفته سال 98 (7 تا 13 ارديبهشت) سپري شد. مهمترين رويداد اين هفته برگزاري نخستين نشست عالي ايمني با حضور رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران بود. سياوش امير مکري در اين نشست هدف شوراي عالي ايمني را تصميم هاي راهبردي و تخصيص منابع به موضوعات مرتبط با اجراي برنامه‎هاي SMS دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ مهمترین رویدادهای فرودگاهی در هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

برای نهادينهسازی ايمنی نيازمند اعتقاد قلبی و عملی به آن هستيم / خط مشی ايمنی شرکت فرودگاهها تصويب شد

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوايی ايران در اولين نشست شورای عالی ايمنی شرکت در سال 98، نهاينهسازی ايمنی و فرهنگ آن را در گرو ايجاد اعتقاد قلبی و عملی در ميان مديران و کارکنان صنعت هوانوردی دانست. وی، هدف شورای عالی ایمنی را تصمیم های راهبردی و تخصیص منابع به موضوعات مرتبط با اجرای برنامههایSMS دانست و وظایف این شورا را چنین برشمرد: نظارت بر کارکرد صحیح سامانه مدیریت ایمنی، نظارت بر اقدامات اصلاحی اتخاذ شده و انجام آنها در مهلت مقرر، نظارت بر عملکرد ایمنی مطابق با اهداف و خط مشی ایمنی تعریف شده، پایش اثربخشی فرایندهای مرتبط با مدیریت ایمنی شرکت، پایش اثربخشی نظارت ایمنی بر پیمانکاران طرف قرارداد و اطمینان از تخصیص منابع مناسب جهت تحقق اقدامات ایمنی مورد لزوم به منظور انطباق با قوانین و مقررات.

پيام تبريک مديرعامل شرکت فرودگاه ها به مناسبت روز جهاني کار و کارگر

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوايی ايران در پيامی 11 ارديبهشت روز جهانی کار و کارگر را تبريک گفت. سیاوش امیرمکری در این پیام کار را مهمترین عامل رشد و بلوغ و تعالی و توسعه فردی و اجتماعی انسان دانسته و از کارگران به عنوان زحمتکشانی یاد کرده که با وجود سختیها و دشواریهای زندگی، تن به دریای مواج سختیها می زنند تا فرزندان و آیندهسازان این جامعه را تامین و تربیت کنند.

تاکيد اسفندياري بر افزايش سرعت عمل و کيفيت مطلوب در اجرای پروژه توسعه ترمينال داخلي فرودگاه مشهد

اسفندياری در بازديد از پروژه در دست احداث توسعه ترمينال داخلي فرودگاه مشهد بر لزوم تسريع در مراحل اجراي اين پروژه تاکيد کرد و خواستار سرعت عمل و کيفيت مطلوبِ کار در عمليات احداث پروژه شد. وی در این بازدید گفت: با توجه به موقعیت مشهد مقدس به عنوان بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع) و انتخاب آن به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و استفاده بخشی از زائران آن حضرت از فرودگاه، باید پروژه های در حال اجرای آن هرچه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسد.

تسريع در اجرای پروژههای فرودگاه کرمان با حضور اسفندياري

مديرکل فرودگاههاي استان کرمان در حاشيه بازديد عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهی گفت: با انجام اين بازديد تعدادي از مشکلات موجود در پروژههاي فرودگاه کرمان بررسی و تصميمات لازم براي رفع آنها و تسريع اجراي پروژهها گرفته شد. وی گفت: پس از این بازدید به سرعت جلسهای با حضور کارفرما، پیمانکار و مشاور تشکیل شد و موارد و مسائل مورد نظر به بحث گذاشته شد و تصمیماتی برای رفع آنها گرفته شد.

تاکيد اسفندياری بر شروع هرچه سريع تر پروازهای فرودگاه سمنان

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در ديدار با نماينده مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي بر تکميل هرچه سريع تر ترمينال فرودگاه سمنان و آغاز پروازهاي آن تاکيد کرد.

اعضای شورای ايمني فرودگاههای کشور منصوب شدند

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هواي ايران طي ابلاغهايي اعضاي شوراي عالي ايمني فرودگاههاي کشور را منصوب کرد. سیاوش امیرمکری به منظور اجرای ماه 6 آییننامه شورای عالی ایمنی فرودگاههای کشور(مصوب 17 بهمن 1395 هیئت مدیره) حسین اسفندياری عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی، سعید اكبري معاون عملیات هوانوردی، علیرضا عسگری و محمدصادق ديجوری و محمد اميرانی را به سمت عضو این شورا و امیرحسین رحيمی را به سمت عضو و نايب رئيس شورا و محمد الهینيا را به سمت عضو و دبير شورا منصوب کرده است.

انتصاب اعضای کميته ورزش شرکت فرودگاه ها

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، اعضاي کيمته ورزش شرکت منصوب شدند. سیاوش امیرمکری در ابلاغ مسوولیت علی شورمیج، حسین قنبری، علی آقا ولی جماعت، محمد بابازده، علی آشتیانی، احمد مظفر و اعظم السادات حسینی امامی آورده است: به منظور تحقق درخواست های مکرر پرسنل شرکت و در راستای ایجاد فضای پرنشاط و ارتقای انگیزه مشارکت و خدمت در کارکنان، با توجه به آثار مطلوب و موثر ورزش در سلامت جسم و روح انسان ها به عنوان عضو کمیته ورزش شرکت منصوب می شوید.

از مربيان مرکز آيندهسازان شرکت فرودگاهها تقدير شد

عضو هيات مديره شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران به مناسبت روز معلم به ديدار مربيان مرکز پرورش و آموزش آيندهسازان رفت و از زحمات آنها قدرداني کرد. ابراهیم مرادی در این بازدید که به مناسبت روز کارگر و روز معلم انجام شد، با اشاره به عملکرد مثبت و رضایتبخش مرکز پرورش و آموزش آیندهسازان تاکید کرد که باید مفاهیم و ارزشها در فضایی شاد و صمیمی به کودکان آموزش داده شود.

کارگران در مهمترين سطح سازمان يعني سطح عملياتي کار ميکنند

مديرکل آموزش و توسعه نيروي انساني، در مراسم بزرگداشت کار و کارگر گفت: در تقسيم کار سازمانها به نظر ميرسد نازل ترين سطح، سطح عملياتي است که کارگران در آن قرار دارند اما به اعتقاد من مهمترين سطح سازماني همين سطح عملياتي است چراکه عملکرد درست کارگران و کارمندان ضامن موفقيت تصميمات گرفته شده توسط مديران است.

پايان يکسان سازي قراردادها تا يک ماه آينده/ کاهش حقوق و مزاياي کارکنان قراردادي صحت ندارد

مديرکل آموزش و توسعه نيروي انساني با اشاره به اجراي طرح يکسانسازي قراردادهاي کارکنان قرارداد معين و مشخص گفت: يکسانسازي فرمت قرارداد، تکليفي از سوي دولت است که اجراي آن هيچ تأثيري بر حقوق و مزاياي کارکنان قرارداد مشخص نخواهد داشت و اظهار نظرها در مورد کاهش حقوق يا مزاياي کارکنان قراردادي اساساً نادرست است. 

برنامه ريزي براي حفظ وضعيت موجود و ارتقاي زيرساخت هاي ناوبري، ارتباطي، نظارتي و ايمني هوانوردي در سال 98

اداره کل ارتباطات و ناوبري هوايي امسال مصمم به ارتقاي سطح کيفيت خدمات هوانوردي در زيرساخت هاي ناوبري، نظارتي، ارتباطي و ايمني در قالب فعاليت هاي متنوع است. مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی عنوان کرد: امسال پیگیر خرید سامانه یکپارچه مدیریت ترافیک مرکز کنترل فضای کشور و تعدادی از فرودگاه ها از جمله فرودگاه مهرآباد با توجه به مشخصات فنی ارایه شده و نیز خرید پنج دستگاه رادارMSSR_S به منظور ارتقای پوشش راداری و افزایش کیفیت نظارتی فضای کشور هستیم. 

سال 97؛ جابجايي بيش از 47 ميليون مسافر در فرودگاههاي کشور

طبق آمار ارائه شده از سوي گروه آمار و اطلاعات هوانوردي و فرودگاهي معاونت برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاههاي تحت مالکیت این شرکت در سال 97، با انجام نزدیک به 389 هزار فروند نشست و برخاست توانستهاند 47 میلیون و 64731 مسافر را به همراه نزدیک به 470 میلیون و 786 هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابجا کنند.

افتتاح ترمينال بين المللي اردبيل در تير ماه

ساخت ترمينال بين المللي اردبيل به پايان رسيده و تير ماه، همزمان با سفر رييس جمهور به استان اردبيل افتتاح مي شود. ساخت ترمينال جديد فرودگاه اردبيل با مساحت 8100 مترمربع سال 91 شروع شد و اعتبار هزينه شده براي آن 600 میلیار ریال است.

پروازهاي مسير يزد – مشهد افزايش يافت

مديرکل فرودگاه هاي يزد از افزايش پروازهاي يزد- مشهد و برعکس توسط شرکت هواپيمايي پويا اير خبر داد.

پروازهاي فرودگاه رشت افزايش يافت

مديرکل فرودگاه گيلان از افزايش پروازهاي فرودگاه رشت به مقاصد مشهد و کيش خبر داد.

انجام اولين پرواز خارجي از فرودگاه شاهرود / پروازهاي عتبات عاليات به طور برنامهاي برقرار ميشود

مدير فرودگاه شاهرود در حاشيه انجام اولين پرواز خارجي اين فرودگاه به مقصد عتبات عاليات گفت: پس از بهسازي باند و از سرگيري پروازهاي اين فرودگاه تلاش ميکنيم حداقل يک پرواز هفتگي در مسير عتبات عاليات داشته باشيم.

عمليات وارسي پروازي فرودگاههاي امام خميني (ره)، سمنان و یزد انجام شد

طي عمليات جداگانه سامانههاي کمک ناوبري فرودگاههاي امام خميني (ره)، سمنان و یزد مورد وارسي پروازي قرار گرفتند.

انجام مرحله چهارم تعمير و نگهداري فلايت چک

رييس مرکز وارسي پروازي و خدمات هوايي از انجام مرحله چهارم تعمير و نگهداري هواپيماي فلايت چک و آغاز دوره جديد وارسي هاي پروازي دستگاه هاي کمک ناوبري فرودگاه هاي کشور خبر داد.

پيشرفت 50 درصدي ساخت ترمينال مسافري فرودگاه جهرم/ برنامه ريزي براي توسعه زيرساخت هاي ايمني و عملياتي فرودگاه

رييس فرودگاه جهرم از پيشرفت 50 درصدي ساخت ترمنيال مسافري اين فرودگاه به مساحت 1500 مترمربع خبر داد. احمد جلیلی جهرمی اعلام کرد: این ترمینال تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

نخستين تمرين طرح اضطراري فرودگاه ايرانشهر برگزار شد

رئيس فرودگاه ايرانشهر از برگزاري موفق تمرين کامل دوسالانه طرح اضطراري با رويکرد حفظ و ارتقاي آمادگي در مواقع بحراني در اين فرودگاه خبر داد.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری