خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته هفتم
هفتمين هفته سال 98(14 تا 20 ارديبهشت) سپري شد. مهمترين رويداد اين هفته، ابلاغ بيانيه خط مشي ايمني شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به‌عنوان ارايه‌دهنده‌ خدمات فرودگاهي، ناوبري هوايي و وارسي پروازي در 12 بند از سوي رييس هايت مديره و مديرعامل شرکت بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ مهمترین رویدادهای فرودگاهی در هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

تحريم صنعت هوانوردي را پشت سر خواهيم گذاشت

وزير راه و شهرسازي در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در جمع خبرنگاران، با اشاره تحريم صنعت هوانوردي کشور گفت: با ياري حق تعالي، با توجه به حجم پيشرفت هاي قابل ملاحظه، نيروي انساني متخصص، متعهد و دانشمند، ظرفيت هاي صنعتي و تکنولوژي که در کشور هست و شبکه همکاراني که در منطقه و کشورهاي گوناگون داريم، به شايستگي از اين وضعيت عبور کرده و رشد خواهيم کرد.

ابلاغ بيانيه خط مشي ايمني شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران بيانيه خط مشي ايمني اين شرکت به‌عنوان ارائه‌دهنده‌ي خدمات فرودگاهي، ناوبري هوايي و وارسي پروازي را در 12 بند ابلاغ و هرگونه سهل انگاري در اجراي مقررات و دستورالعمل هاي ابلاغي در حوزه ايمني را رفتار غيرحرفه اي و غيرقابل ‌قبول عنوان کرد. سیاوش امیرمکری در این بیانیه ایمنی را سرلوحه مأموریت‌های شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران عنوان و رعایت الزامات و مقررات ملی و بین المللی بالادستی در مسیر استقرار، حفظ و توسعه سیستم مدیریت ایمنی را به‌منظور دستیابی به بالاترین سطح ایمنی عملیات در فعالیت ها لازم دانست.

الزام مديران فرودگاهي به اجراي محورهاي بيانيه خط مشي ايمني

به دنبال ابلاغ ویرایش سوم بیانیه خط مشی ایمنی، سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از مدیران ستادی و فرودگاهی خواست، این سند را به عنوان یک وظیفه و تکلیف قانونی به تمام کارکنان حوزه های تحت مدیریت خود اطلاع دهند و تمام اموری که در چارچوب محتوای سند به طور مستقیم یا غیر مستقیم با ایمنی خدمات ناوبری هوایی، فرودگاهی و وارسی پروازی به انجام می رسد، رعایت کنند.

توافق شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران

در ديدار اميرمکري، رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران با امير سرتیپ "خلبان مهدی هاديان"، معاون هماهنگ کننده نيروي هوايي ارتش و امير خرسندي، رئيس اداره مهندسي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، طرفين بر اراده دو مجموعه جهت اقدام هاي مشترک و متقابل براي اجراي طرح هاي توسعه در فرودگاه ها و افزايش تسهيلات به منظور افزايش کيفيت خدمات ارایه شده به مسافران در فرودگاه هاي مشترک از جمله فرودگاه هاي مهرآباد، اصفهان، بيرجند و بوشهر تاکيد کردند و به توافقات مهمي رسيدند.

تشکيل کميته مشترک همکاريهاي ميان اينترپل ناجا و شرکت فرودگاهها

طي ديدار رئيس اينترپل ناجا و رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران بر تشکيل کميتهاي مشترک به منظور بررسي ظرفيتهاي همکاري ميان دو مجموعه و اجرايي کردن آنها تاکيد شد. سیاوش امیرمکری، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری، نیز ظرفیتهای فرودگاهها برای همکاری با اینترپل ناجا را بالا ارزیابی کرد و از آمادگی برای گسترش همکاریها براساس پرتکلهای بینالمللی خبر داد.

تاکيد اميرمکري بر تسريع در اتمام پروژه هاي فرودگاه سقز

رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در نشستي با راهبر عمليات فرودگاهي، نماينده مردم سقز و مدير فرودگاه سنندج بر پيگيري در اتمام هرچه سريع تر پروژه هاي فرودگاه سقز تاکيد کرد. در این جلسه سیاوش امیرمکری پس از استماع گزارش روند اجرای پروژه های فرودگاهی سقز بر اتمام هرچه سریع تر این طرح ها تاکید کرد.

اعضاي جديد هيات مديره شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران منصوب شدند

سعید اکبری و محمدرضا عبدالرحیمی با تصويب مجمع عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به عنوان اعضای جدید هیات مدیره این شرکت منصوب و از زحمات معصومه ابراهیمی عضو سابق هیات مدیره تشکر و قدردانی شد.

قدرداني اميرمکري از مديريت و کارکنان فرودگاه هاي خوزستان و سنندج

تلاش مديريت و کارکنان فرودگاه هاي خوزستان و سنندج در برطرف شدن بحران سيل موجب قدرداني رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران شد.

اسفندياري روند پروژههاي در دست اجراي فرودگاه اصفهان را بررسي کرد

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در جريان بازديد از فرودگاه اصفهان پروژههاي در حال اجراي اين فرودگاه را مورد بررسي قرار داد. وی با حضور در فرودگاه اصفهان از پروژههای در حال اجرای این فرودگاه از جمله توسعه پارکینگ هواپیما‏‏، توسعه ترمینال پروازهای خارجی، احداث موتورخانه ترمینال پروازهای خارجی و احداث جايگاه تشريفات اختصاصي CIP این فرودگاه بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند انجام این پروژهها قرار گرفت.

اولين جلسه کارگروه تخصصي- فرعي مديرت بحران و پدافند غيرعامل برگزار شد

مديرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل از برگزاري اولين جلسه تخصصي- فرعي مديرت بحران و پدافند غيرعامل در سال 98 خبر داد. وی در مورد بخشی از نتایج این نشست گفت: ابلاغ ویرایش دوم دستورالعمل فرودگاههای یاریجو و یاریرسان(معین)، فراهمسازی زیرساخت ارتباطی تلفنهای ویژه مدیرت بحران و تفنهای ماهوارهای، برگزاری رزمایشهای مرتبط با حوزه پدافند غیرعامل به منظور افزایش تابآوری سیستمها، که سال گذشته انجام شده و امسال هم انجام خواهد شد و همچنین به مانند سال 97 برگزاری دورههای آموزشی پدافند غیرعامل در سال 98 با استفاده از ظرفیتهای سازمان پدافند غیرعامل از جمله اقداماتی است که طی این جلسه مصوب شدند.

اجراي دستورالعمل فرودگاه هاي ياري رسان و ياري جو در سال 98

مديرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل با بيان اينکه ويرايش دوم دستورالعمل فرودگاه هاي ياري جو و ياري رسان ابلاغ شده است، از برنامه ريزي براي عملياتي شدن اين دستورالعمل در سال جاري خبر داد.

برنامه ريزي براي افتتاح مراکز جست و جو و نجات در هفت فرودگاه کشور/ به روز رساني نقشه مسيرهاي هوايي در سال جاري

مديرکل کنترل ترافيک هوايي از افتتاح و راه اندازي مراکز فرعي جست و جو و نجات در فرودگاه هاي اصفهان، بندرعباس، کرمانشاه، تبريز، مشهد، کرمان و بوشهر در سال 98 خبر داد. مسعود نیکبخت گفت: هدف گذاری اصلی این اداره کل در راستای ارتقای سطح خدمات و یکپارچگی با منطقه از نظر ارایه خدمت و رقابت منطقه ای است. در این راستا برنامه های متنوعی را در دستور کار قرار داده ایم که از جمله آنها می توان به تمدید نرم افزار ژئوتیتان مورد استفاده در طراحی طرح های ورودی و خروجی و مسیرها، تکمیل طرح های RNAV/RNP برای فرودگاه های شیراز، مشهد، یزد، بندرعباس و تبریز براساس برنامهASBU و تعهدات منطقه ای، پیگیری خرید دو عدد لایسنس جدید  نرم افزار طراحی برای تسریع در انجام امور و ارایه طرح های تقرب و دستورالعمل های ورودی و خروجی براساس  PBNبرای فرودگاه های رشت، یزد، شیراز، کرمانشاه، گرگان، تبریز، بیرجند، یاسوج، اهواز، ارومیه، ایلام، کرمان و ساری اشاره کرد.

نوسازي ناوگان آتش نشاني و هدايت زميني فرودگاه ها شتاب مي گيرد

مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما در تشریح روند نوسازی ناوگان آتش نشانی فرودگاه ها در سال جاری گفت: در این راستا می توان به تجهیز 66 دستگاه کف ساز آتش نشانی، 15 دستگاه خودروی پیشرو، 25 دستگاه خودروی مارشالر، هشت دستگاه برف خوار فرودگاهی، 59 دستگاه تیغه برف روب فرودگاهی، 14 دستگاه اوره پاش و غیره اشاره کرد که تمام مراحل محاسباتی، طراحی سازه ای و تهیه مشخصات فنی توسط کارشناسان و مهندسان اداره کل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما انجام شده است و در سال جاری تحویل فرودگاه ها می شود.

اجراي شش پروژه مهم حوزه تجهيزات و سامانههاي فرودگاهي در سال 97

مديرکل تجهيزات و سامانههاي فرودگاهي با اشاره به اتمام شش پروژه مهم در شش فرودگاه کشور در سال گذشته به ارزش 196.8 ميليارد ريال، تاکيد کرد: در اجراي اين پروژه ها تا حد امکان به بهره گيري از توانمندي داخلي توجه ويژه شده است.

برگزاري دوره آموزشي آيين نامه راهور براي 105 آتش نشان فرودگاهي

دوره آموزشی آیین نامه راهور، مرحله نخست فرایند دریافت گواهینامه ویژه رانندگی خودروهای آتش نشانی فرودگاهی است که روزهای 15 و 16 اردیبهشت با حضور 105 آتش نشان از فرودگاه های امام خمینی (ره) و مهرآباد برگزار شد.

عزيزيان فارساني عضو کميته ورزش شرکت فرودگاه ها شد

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، مهران عزيزيان فارساني به عنوان عضو کميته ورزش شرکت منصوب شد.

فعاليت رستوران ها و غرفه هاي فرودگاهي در ماه رمضان محدود شد

فرمانده پليس فرودگاه هاي کشور اعلام کرد: فعاليت غرفه هاي کافي شاپ، آبميوه فروشي و بستني فروشي از اذان صبح تا اذان مغرب در ماه مبارک رمضان ممنوع است. سردار حسن مهری گفت: تامین محل مناسب و به دور از دید روزه داران برای پذیرایی از مسافران در ماه رمضان به عهده اصناف و غرفه داران است و در غیر این صورت پلیس از فعالیت آنان جلوگیری می کند.

مديرعامل جديد شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران تعيين شد

در جلسه عصر يکشنبه هيات دولت به رياست حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس جمهوري، تورج دهقانی زنگنه به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تعیین شد.

خط کشي باند 29 چپ فرودگاه مهرآباد با تجهيزات ابداعي متخصصان داخلي

باند 29 چپ فرودگاه مهرآباد با استفاده از خودروي طراحي شده توسط متخصصان اين فرودگاه و مطابق با استانداردهاي روز جهاني خط کشي شد.

پيشرفت 90 درصدي ساخت ترمينال جديد خارجي فرودگاه اهواز

مديرکل فرودگاه هاي خوزستان با بيان اينکه سال آينده شاهد افتتاح ترمينال جديد خارجي فرودگاه اهواز خواهيم بود، از پيشرفت 90 درصدي اين پروژه خبر داد. محمدرضا رضايي عنوان کرد: ساخت ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز با زيربناي 6900 مترمربع و اعتبار 12 ميليارد توماني (بدون تجهیزات و محوطهسازی) از آبان سال 92 آغاز شده و انتظار می رفت در مدت تعیین شده (خرداد امسال) به اتمام برسد که ضعف در کار پیمانکار باعث تاخیر در پایان عملیات این پروژه شده است.

پايان طرح توسعه ترمينال خارجي فرودگاه اصفهان تا پايان تابستان امسال

توسعه ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان با هدف افزایش ظرفیت پذیرش مسافر و ارتقای خدمات و تسهیلات مورد نیاز مسافر در این ترمینال به عنوان یک طرح میان مدت در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در حال انجام است که تاکنون 62 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای بهره برداری از آن تا پایان تابستان امسال برنامه ریزی شده است.

پيشرفت 10 درصدي ساخت مجموعه ورزشي فرودگاه زاهدان

بتن ريزي احداث مجموعه ورزشي فرودگاه زاهدان انجام شده و اجراي اين پروژه به پيشرفت 10 درصدي رسيده است.

هماهنگي استاني براي تملک 15 هکتار ديگر از اراضي فرودگاه ساري

مديرکل فرودگاه هاي مازندران از برگزاري جلسه اي ويژه براي هماهنگي بيشتر در فرايند تملک اراضي فرودگاه ساري خبر داد. سعداله وطن خواه با اعلام این خبر عنوان کرد: سال گذشته توانستیم مرحله نخست تملک اراضی فرودگاه ساری را با دریافت سند مالکیت برای 17 هکتار از اراضی اجرا کنیم. در این راستا برای اجرای فاز دوم این طرح یعنی دریافت سند مالکیت برای 15 هکتار دیگر از اراضی این فرودگاه 16اردیبهشت نشستی را با حضور دادستان شهرستان میانرود، فرماندار میانرود بخشدار و دیگر مسوولان شهرستانی برگزار کردیم که حاضران برای همکاری در این زمینه قول مساعد دادند.

بخشی از اراضي فرودگاه اردبيل مستندسازي و ثبت شد

1040هکتار از اراضي فرودگاه اردبيل طي 9 فقره سند مالکيت تک برگي به نام شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران مستندسازي شد.

راه اندازي سامانه سرويس خودکار اطلاعات فرودگاهي در فرودگاه هاي ساري، رشت و اردبيل

سامانه جديد سرويس خودکار اطلاعات فرودگاهي با عنوان Farid ATIS توسط متخصصان الکترونيک واحد نصب و نگهداري اداره مهندسي تجهيزات ارتباطي اداره کل ارتباطات و ناوبري هوايي با همکاري کارشناسان فرودگاه هاي ساري، رشت و اردبيل نصب و راه اندازي شد.

وارسي دستگاه کمک ناوبري فرودگاه های اهواز شيراز و سیرجان

عمليات وارسي پروازي سيستم کمک ناوبري ILS فرودگاه های اهواز و شيراز و نیز سامانه کمک ناوبري VOR & DME فرودگاه سيرجان با موفقیت انجام شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری