خبر خبر

شهرداري تبريز آماده نقش آفريني در توسعه فرودگاه است
شهردار تبريز در بازديد از فرودگاه، آمادگي خود را جهت همکاري هاي همه جانبه در اجراي پروژه هاي فرودگاهي بويژه ساخت ترمينال 14 هزار مترمربعي اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های آذربایجان شرقی، در این بازدید، مصطفی صفایی، مدیرکل فرودگاه های استان با اشاره به اهمیت فرودگاه تبریز گفت: این فرودگاه به دلیل واقع شدن در مرز و کریدور هوایی بین المللی در ارايه خدمات ناوبری، هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی نقش بسیار مهمی دارد.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی افزود: يكی از پروژه های مهم فرودگاه تبریز، توسعه و بهسازی اپرون بتنی و تاکسی وی های ارتباطی با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی است که با اتمام آن ظرفیت پذیرش پارکینگ هواپیمای فرودگاه تبریز به بیش از دو برابر افزایش می یابد.

صفایی گفت: همچنين پروژه توسعه ترمینال 3 فرودگاه تبریز را در دست اجرا داريم كه طی آن ترمینال 3 فرودگاه تبریز با هزینه ای بالغ بر 50 میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به مساحت 800 مترمربع توسعه می یابد.

وی درباره پروژه ترمینال فرودگاه تبریز گفت: مطالعات و طراحی این پروژه در آینده نزدیک نهایی می شود و پس از آن برای انجام مراحل فراخوان و مناقصه اقدام خواهد شد.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت پروژه ترمینال 14 هزار مترمربعی برای توسعه هر چه بیشتر شهر تبریز گفت: با توجه به هزینه های بالای اجرای این پروژه، از شورای شهر و سایر مسوولان استانی تقاضا داریم جهت اجرای هرچه بهتر این پروژه با اداره کل فرودگاه های آذربایجان شرقی همکاری کنند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری