خبر خبر

اميرمکري:
عمليات هوانوردي از مهمترين وظايف شرکت فرودگاه‎ها محسوب مي‎شود
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم معارفه و تکريم معاونان جديد و قديم معاونت عمليات هوانوردي، بر اساس اسناد ايکائو و سند چشم‎انداز شرکت عمليات هوانوردي را به عنوان مهمترين وظيفه شرکت فرودگاه‎ها عنوان کرد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در این مراسم که امروز، چهارشنیه 25 اردیبهشت، با حضور معاونان شرکت و مدیران حوزه عملیات هوانوردی در سالن جلسات روابطعمومی برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از عضویت سعید اکبر یدر هیات مدیره گفت: ایشان با تخصص و روحیه بالایی که دارند در دوران معاونت عملیات هوانوردی به خوبی عمل کردند و امیدوارم در جایگاه راهبر عملیات هوانوردی نیز به عنوان یک پشتیبان قوی از آقای امیرانی حمایت کنند.

وی در ادامه از ابراهیم مرادی که در این مدت راهبری عملیات هوانوردی را برعهده داشت قدردانی و ایشان را به عنوان راهبر حوزه توسعه مدیریت و منابع معرفی و اظهار امیدواری کرد: ایشان با توجه به تحصیلات تکمیلیشان در حوزه مدیریت منابع انسانی و تجربیات بیشتری که در آینده کسب میکنند پشتیبان خوبی برای علی شورمیج معاون جدید توسعه مدیریت و منابع باشند.

امیرمکری همچنین با بیان اینکه محمد امیرانی از متخصصان خوشنام و صاحب نظر در حوزه عملیات هوانوردی است، گفت: با توجه به تجربیاتی هم که ایشان در حوزه تدارکات و تامین تجهیزات کسب کردهاند و همچنین نظر مثبت بزرگان شرکت در مورد عملکرد و شخصیتشان، اطمینان دارم که در این سمت موفق خواهند شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به افق 1404 کشور گفت: در سند چشمانداز شرکت ما باید به شرکتی پیشرو در ارائه خدماتی ایمن، امن و اثربخش در ناوبری هوایی در منطقه تبدیل شویم و در بیانیه شرکت در دو بند اصلی به ارائه خدمات ناوبری هوایی و نصب و نگهداری تجهیزات و سامانههای نظارتی تاکید شده است که به عملیات هوانوردی مربوط است و در راهبردهای ایکائو که برای 15 سال تدوین شده است نیز در دو بخش اصلی به افزایش ایمنی و افزایش ظرفیتهای هوانوردی اشاره شده است که اهمیت این حوزه را نشان میدهد و این امر ما را ملزم می کند که با تلاش و جدیت برای دستیابی به اهداف برنامهای و راهبردی شرکت اقدام کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه از حدود سال 92 تعدادی از کارشناسان شرکت با استفاده از اسناد بالادستی از جمله اسناد ایکائو اقدام به ترسیم طرح ملی خدمات ناوبری هوایی کشور کردند که کاری ارزشمند است. اکنون بخشی از آن انجام شده است و اما بخشی هم به دلیل عدم استفاده از فرصت به وجود آمده، زمین مانده است که باید برای جبران این عقبماندگی تلاش کنیم.

امیرمکری با تاکید دوباره بر بحث رونق تولید در سال 98، توجه به این موضوع را یکی از وظایف محمد امیرانی عنوان کرد و گفت: من به این موضوع اعتقاد کامل دارم و خوشبختانه ما به عنوان شرکتی که عمده تجهیزاتش را از منابع خارجی تامین می کند کم کم و طی سالهای گذشته در این امر پیش قدم شده و سعی کردهایم که از توانمندیهای داخلی استفاده کنیم و در این زمینه میتوانیم بخشی از نیازهایمان را از شرکتهای دانش بنیان تامین کنیم.

وی در پایان گفت: با روحیهای که از آقای امیرانی سراغ داریم ایشان میتوانند به خوبی با جلب مشارکت همه متخصصان عملیات هوانوردی برای انجام وظایف این معاونت و رفع دغدغههای موجود اقدام کنند و از همکارانم در حوزه عملیات هوانوردی نیز میخواهم همانطور که با آقای اکبری و مرادی همکاری کردند با آقای امیرانی هم همکاری کنند.

گفتنی است، در پایان این مراسم رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، لوحهای ابلاغ عضویت هیات مدیره و راهبری عملیات هوانوردی، ابلاغ معاونت عملیات هوانوردی و ابلاغ راهبری حوزه توسعه مدیریت و منابع را به ترتیب به سعید اکبری، محمد امیرانی و ابراهیم مرادی تقدیم کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری