خبر خبر

اصلاح ساختار روابط‎عمومي در دستور کار است/ کارکنان روابط‎عمومي بايد متمايز از ديگر کارکنان باشند
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم بزرگداشت 27 ارديبهشت، روز ارتباطات و روابط‎عمومي از برنامه‎هاي در دست اقدام شرکت براي اصلاح ساختار و نيروي انساني روابط‎عمومي خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در مراسمی که امروز، 28 اردیبهشت، به مناسبت روز ارتباطات و روابطعمومی با حضور مدیرکل دفتر مدیرعامل، روابطعمومی و پاسخگویی به شکایات، مدیر روابطعمومی، رئیس ستاد اقامه نماز و کارکنان روابطعمومی برگزار شد، گفت: در تعاریف، از روابطعمومی به عنوان علم مدیریت چرخه اطلاعات میان سازمان و جامعه هدف آن و همچنین پلی میان سازمان و مخاطبانش یاد شده است.

وی ادامه داد: یکی از وظایف مهم روابطعمومیها تجزیه و تحلیل اطلاعات و اخبار درون سازمان و انعکاس آن به مخاطبان و متقابلاً تجزیه و تحلیل نظرات، پیشنهادات و انتقادات مخاطبان و انتقال آن به سازمان برای برقراری ارتباط موثر میان آنها است.

امیرمکری با بیان اینکه روابطعمومی برای انجام این کار باید به چند مورد توجه داشته باشد، گفت: برقراری ارتباط موثر با رسانهها یکی از آنها است، ما باید با رسانههایی که در میان مخاطبان جایگاه بیشتری دارند ارتباط موثرتری برقرار کنیم تا بتوانیم تمام اقدامات و تلاشهای همکارانمان در سطح ستاد و فرودگاهها را از طریق آنها در اختیار جامعه قرار دهیم.

وی وظیفه دیگر روابط عمومی را ارتباطات درون سازمانی عنوان کرد و گفت: روابطعمومی باید با برقراری ارتباط با کارکنان و نهادهای تخصصی سازمان، برای جلب مشارکت و نظرات و انتقال آنها به واحدهای مربوطه اقدام کند و همچنین با برقراری ارتباط بیشتر با حوزههای عملیاتی برای انعکاس فعالیتهای آنها برای عموم اقدام کند.

مدیریت بحران و روابطعمومی بحران نکته دیگری بود که امیرمکری به آن اشاره کرد و گفت: از ویژگیهای آن انعکاس به موقع اطلاعات و اخبار به عموم و کاهش نگرانیها و ابهامات است و مهم این است که این اطلاعات به گونهای تهیه و منتشر شوند که خود موجب بحران نشوند. در این زمینه باید بدانیم که چه اقدامی را در چه زمانی و به شکلی باید اطلاعرسانی کنیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موارد پاسخگویی به اتهامات ناروا و اطلاعات و اخبار نادرست نسبت به شرکت چه در درون و چه در بیرون آن است. باید برای این کار برنامه داشته باشیم و با حرکتی سنجیده اقدام به روشنگری و پاسخگویی کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت: مهمترین بخش صحبت بنده بحث برنامهریزیهای بلندمدت برای روابطعمومی است. ما در اینجا باید توجه ویژه ای به مخاطبان و اقناع آنها و جلب رضایتشان در بلندمدت داشته باشیم به نحوی که نام شرکت در عموم مطرح و در ادامه به برند تبدیل شود و این نیازمند برنامهریزی و پیگیری است.

وی نداشتن برنامه بلندمدت و همچنین اقدامات تبلیغی و برجسته کننده برای مدیران را از جمله آفتهایی عنوان کرد که روابطعمومی باید از آن پرهیز کند.

امیرمکری بر پرهیز از بکارگیری القاب غیر واقعی برای افراد و مدیران تاکید کرد و گفت: روابط عمومی میتواند در این زمینه کمک زیادی کند.

وی در ادامه به بیان انتظارات خود از کارکنان روابطعمومی پرداخت و گفت: در وهله نخست کارکنان روابط عمومی باید از دیگر همکاران شرکت با برخورداری از ویژگی هایی چون روی گشاده، فعال و خوشپوشی متمایز باشد و اگر کسی از بیرون، وارد شرکت شود، با ظاهر و رفتار شما متوجه شود که شما یک کارگزار خوب روابط عمومی هستید. همچنین باید یک ارتباط حرفهای صادقانه با مخاطبان برقرار کنید تا افراد جلب و جذب شوند و صحبت و اقدامات شما را بپذیرند و باور کنند. موضوع بعدی بهرهگیری از انتقادات و تبدیل آنها به پیشنهادات سازنده و ارائه آنها به مسئولان سازمان است. این هنر شما است که انتقادات تند را به پیشنهاد تبدیل کنید و در این راستا باید اندیشه ورزی انتقادی در روابط عمومی رشد کند.

وی در ادامه با اشاره به ساختار روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت: ما نیازمند هستیم که در ساختار روابطعمومی بازنگری و ساماندهی مجدد کنیم و با توجه به نگاه ویژهای که به عملکرد روابطعمومی وجود دارد، تلاش میکنیم در حرکت بعدی این ساختار را در شأن شرکت و در شأن فعالیتهای روابطعمومی شرکت ارتقا دهیم.

همچنین در این مراسم فریدون مظفر، مدیرکل دفتر مدیرعامل، روابطعمومی و پاسخگویی به شکایات ضمن تبریک روز روابطعمومی با تاکید بر جایگاه روابطعمومی، حضور در نشستهای روابطعمومی سازمانهای تابعه با محوریت روابطعمومی وزارت راه و شهرسازی و تبادل تجربیات و دیگری توجه ویژه به اطلاعرسانی پروژههای عمرانی فرودگاهها را ضروری خواند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری