خبر خبر

صرفه‌جويي سه ميليون يورويي با بومي سازي فناوري‌ها و تجهيزات در ترمينال فرودگاه سلام/ ترمينال سلام يک تيم فرودگاه‌ساز تماما ايراني تربيت کرد
علي رستمي با اعلام پيشرفت ۹۸ درصدي پروژه ترمينال گالري سلام، از افتتاح آن در آينده نزديک خبر داد و گفت: در روند ساخت ترمينال گالري سلام با بومي سازي فناوري‌ها و تجهيزات و استفاده از نيروي کار داخلي بيش از سه ميليون يورو صرفه جويي ارزي داشتيم.

به گزارش پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) علی رستمی با بیان اینکه عملیات طراحی و ساخت ترمینال گالری سلام توسط متخصصین داخلی انجام شد، گفت: در ساخت این ترمینال کمترین وابستگی را به تولیدات خارجی داشته‌ایم و با بومی‌سازی پل‌های تلسکوپی، سیستم کنترل هوشمند بار مسافر، نرم افزار مدیریت منابع فرودگاهی، کانترهای هوشمند و سایر تجهیزات گام جدیدی را در صنعت هوانوردی کشور برداشتیم.

وی  افزود: همچنین نرم افزار هوشمند اطلاعات پرواز مورد استفاده در ترمینال گالری سلام نیز توسط شرکت های دانش بنیان داخلی بومی سازی شده است.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در ادامه با اشاره به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در این مجموعه گفت: در سال گذشته در روند ساخت ترمینال گالری سلام با بومی سازی فناوری ها و تجهیزات و استفاده از نیروی کار داخلی بیش از سه میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشتیم.

رستمی افزود: با همکاری های صورت گرفته میان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) و یک شرکت دانش بنیان، نرم افزار مدیریت منابع  فرودگاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز بومی سازی شد و هم اکنون در مرحله آزمایشی بهره برداری از این نرم افزار قرار داریم.

مجری پروژه‌های ترمینال سلام و ایران شهر: ترمینال سلام یک تیم فرودگاه‌ساز تماما ایرانی تربیت کرد

در همین راستا کوروش فتاحی عضو هیات مدیره و مجری پروژه ترمینال سلام و ایران شهر شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز طراحی منحصر به فرد این ترمینال را از تفاوت های بارز ترمینال گالری سلام با دیگر ترمینال‌های موجود بیان کرد و افزود: در این پروژه ملی که به دست متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده مجموعه ای از آثار هنری با معماری اسلامی - ایرانی به کار رفته که آن را از دیگر ترمینال‌های هوایی کشور متمایز کرده است.

کوروش فتاحی افزود: مهم‌ترین دستاورد ساخت ترمینال گالری سلام، پرورش یک تیم فرودگاه ساز کاملا ایرانی بود و این مطلب یک افتخار بزرگ برای کشورمان محسوب می‌شود.

عضو هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه اکثر تجهیزات به‌کار رفته دراین ترمینال ساخت ایران است، افزود از همین رو  می‌توان از ترمینال گالری سلام به عنوان یک دستاورد بزرگ برای تولید ملی نام برد.

مجری پروژه‌های ترمینال سلام و ایران شهر خاطر نشان کرد: با بهره برداری از ترمینال گالری سلام، تیم فرودگاه ساز ایرانی که در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) شکل گرفته آماده خواهد شد تا طراحی و ساخت ترمینال ایران شهر را آغار کند.

گفتنی است؛ ترمینال گالری سلام به عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با ظرفیت اعزام و پذیرش پنج میلیون مسافر در سال در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری