خبر خبر

دلوريان زاده:اميدوارم کارهاي نيمه تمام حوزه آموزش و نيروي انساني به سرانجام برسند/ مظفر: بايد نگرشي متفاوت نسبت به قوانين داشته باشيم
مديرکل سابق آموزش و توسعه نيروي انساني در مراسم تکريم خود ابراز اميدواري کرد که کارهاي نيمه تماتم و بر زمين مانده اين اداره کل مانند تدوين آيين‎نامه‎ها و نظام‎نامه‎هاي سرمايه انسان ذيل قانون خاص،‌ طرح اينگام (پرورش نسل آينده مديران فرودگاهي) و ايجاد بايگاني الکترونيکي ادامه پيدا کند و به سرانجام برسد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، علیاکبر دلوریانزاده، در این مراسم که امروز، 30 اردیبهشت، با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع، مدیرکل امور مالی و درآمد،‌ مدیرکل تدارکات و تامین تجهیزات و مدیران اداره کل آموزش و توسعه نیروی انسانی برگزار شد، گفت: طی چهار سال ماموریت به شرکت فرودگاه ها، با همکاری و همفکری همکاران تیم کاری خوبی تشکیل دادیم.

وی در مورد حساسیت کار در حوزه منابع انسانی گفت: متاسفانه در این حوزه ماهیت کار به شکلی است که از یک سو مصوبات و قوانین، از یک سو انتظارات و راهبرد دستگاه و از سوی دیگر انتظارات کارکنان وجود دارد که فشار زیادی را وارد میکنند و اگر صبوری همکاران نبود ما نمیتوانستیم کارها را پیش ببریم.

دلوریانزاده با اشاره به کارهای ناتمام این اداره کل به سه مورد اشاره کرد و گفت: مهمترین آنها موضوع قانون خاص و تنظیم آییننامهها و نظامنامههای ذیل آن در حوزه سرمایه انسانی است . در این مدت برای تصویب اساسنامه قانون خاص با پیگیریهای آقای شورمیج اقدام خوبی شده است اما از تصویب آن مهمتر، تنظیم این آییننامهها و نظامنامهها است که نحوه اجرای آن را تعیین میکند و برای شرکت بسیار مهم هستند. برای این کار نیاز است یک تیم در داخل شرکت و یک تیم موجه از خارج شرکت با یکدیگر به بررسی بپردازند و تصمیمات گرفته شده را پس از اجرای پایلوت،‌ پیادهسازی کنند.

وی ادامه داد: دومین آرزوی محقق نشده من طرح اینگام (پرورش نسل آینده مدیران فرودگاهی) است. همه ما از فقدان مدیرانی که دارای افق جدید و قدیم باشند در رنج هستیم. ما باید امروز بتوانیم بین مدیران پیشکسوت و کارآموز ارتباط برقرار کنیم و برای این کار باید اطلاعات روز را کسب کرد. این پروژه با بدعهدی اروپاییان متوقف شده است ولی امیدوارم بتوانیم در ادامه برای آن کاری کنیم و حتما باید به این نکته توجه کنیم که باید بخشی از این آموزش در خارج از کشور ارائه شود تا موثر باشد.

دلوریانزاده در مورد سومین طرح ناتمام ادامه داد: طرح سوم ایجاد بایگانی الکترونیکی است که ما نتوانستیم انجام دهیم و امیدوارم با پیگیری شما انجام شود و نتایج مثبت آن در شرکت دیده شود.

وی با نام بردن از همه همکاران خود در اداره کل آموزش و توسعه نیروی انسانی آنها را سرمایههای شرکت عنوان کرد و گفت: وقتی آمدم حتی یک نفر را به خود به اینجا نیاوردم و اعتقاد داشتم که بدنه کارشناسی شرکت این ظرفیت را دارد و باید به آنها فرصت داده شود که آنها نیز این را ثابت کردند و هرچه توفیقات داشتیم حاصل تلاش آنها است.

وی در پایان گفت: آقای شورمیج با توجه به شخصیت و روحیه روان، ‌آرام، ‌تسهیلگر و مشورتدهندهای که دارند انتخاب بسیار خوبی برای این سمت هستند و آقای مظفر نیز فردی با تجربه و توانمند هستند.

باید با نگرشی متفاوت به تفسیر و برداشت از قوانین اداری پرداخت

مدیرکل جدید آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران نیز ضمن قدردانی از حسن اعتماد به وی گفت: از زحمات و تلاشهای شبانهروزی آقای دلوریانزاده تشکر میکنم و مطمئن هستم که ایشان نهایت تلاش خود را انجام دادند و در جریان کارهای زیربنایی ایشان در مدت حضورشان هستم اما روشهای کاری و دیدگاهها و برداشتها از قوانین تفاوت دارد و امیدوارم این تحول منشا خیری برای مجموعه و ایشان باشد.

وی با اشاره به سابقه 28 ساله خود در بیش از  17 سازمان گفت: من در این مدت تجربیات زیادی در مورد برداشتهای مختلف از قانون کسب کردهام. قوانین این زمینه را دارند که با شیوه های مختلفی مورد تفسیر و برداشت قرار گیرند که در شیوه یی میتوان برای کارکنان محدودیت و در شیوه دیگر میتوان برای آنها تسهیلات ایجاد کرد.

مظفر با بیان اینکه با آمدن مدیرعامل جدید و اولویتهای وی برای نیروی انسانی اکنون شاهد هستیم که یک شادابی و امیدواری، احساس رضایت و آرامشی در میان همکاران دیده می شود اما این احساس باید با تلاش و عملکرد درست ما ادامه پیدا کند، گفت: ما فرصت محدودی داریم و باید تلاشمان را مضاعف کنیم و از شما میخواهم که دید و فکرتان را نسبت به قوانین تغییر دهید تا بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم و این را بدانید که اگر همراهی شما نباشد تصمیمات گرفته شده به در بسته میخورد.

مظفر با تاکید برای اینکه تدوین آییننامهها و نظامنامههای ذیل قانون خاص بسیار اهمیت دارد و به سرعت برای آن اقدام خواهد کرد، گفت: اکنون که فرصت و توفیق خدمت در این شرکت را پیدا کردهام امیدوارم با همکاری همکاران گرامی و حمایتهای آقای شورمیج و امیرمکری و هیات مدیره بتوانم کارهای روی زمین مانده را به سرانجام برسانیم.

وی در پایان با تاکید بر مشارکت همه کارکنان در این اداره کل گفت: برای من مشورت گرفتن از همه همکاران مهم است و حتی با وجود سالها تجربه نظرات کارشناسان میتواند برای مدیران آموزنده و در تصمیمگیریها موثر باشد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری