خبر خبر

در نخستين جلسه عمومي اداره کل آموزش و توسعه نيروي انساني با کارکنان:
شورميج: يکسان سازي قراردادها انجام مي شود/ مظفر: وظيفه ما ارائه خدمت بي‎منت به همکاران است
معاون توسعه مديريت و منابع گفت: طرح يکسان‎سازي قراردادهاي کارکنان با در نظر گرفتن افزايش حقوق همراه خواهد بود و ريالي از حقوق کارکنان کسر نخواهد شد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، علی شورمیج  در نخستین جلسه عمومی مدیران اداره کل آموزش و توسعه نیروی انسانی با کارکنان شرکت که امروز چهارشنبه، اول خرداد،‌ به منظور بررسی مسائل اداری و استخدامی کارکنان برگزار شد، با اشاره به اینکه پیگیری و رفع تمام موارد عنوان شده توسط کارکنان، نیاز به فردی متخصص و متبحر دارد که با ارتباط خوب خود با مراجع مرتبط همچون سازمان اداری و استخدامی بتواند آنها را برطرف کند، ‌گفت: خوشحال هستم که آقای مظفر این مسئولیت را پذیرفتند و بنده و هیات مدیره با حمایت از برنامههای ایشان یقین داریم که بسیاری از مسائل رفع خواهدشد.

وی با اشاره به بخشی از مسائل و درخواستهای مطرح شده توسط کارکنان نکاتی را به اختصار مطرح کرد: در حوزه امور کارکنان تلاشهای زیادی شده است و نباید این تلاشها را نادیده گرفت، مجموعه ورزشی در حال بازسازی است، برای بهبود وضعیت مهمانسراها، مدیریت واحد ایجاد خواهیم کرد، طرح یکسانسازی قرارداد کارکنان با در نظر گرفتن افزایش حقوق همراه خواهد بود که پروسه یی سه چهار ماهه دارد. برای پیگیری پرونده مسکن پرند نیز دفتر حقوقی مامور به پیگیری جدی شده است.

مظفر: وظيفه ما ارائه خدمات بي‎منت به همکاران است

همچنین مديرکل اداره آموزش و توسعه نيروي انساني شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در جمع کارکنان گفت: وظيفه ما ارائه خدمات بي‎منت به همکاران است و هنر مديريت اين است که همه کارکنان با نگرش‎هاي مختلف را همراه خود کند تا بهترين خدمت را ارائه کند.

مظفر با اشاره به تجربیاتش در سازمانهای مختلف، گفت: شیوه نگرش و برداشت در مورد قوانین متفاوت بوده و سعی ما بر این است تا حد امکان از آنها به نفع کارکنان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه موضوعات مربوط به امور پرسنلی بسیار زیاد و متنوع است، گفت: در مدت دو ماه حضورم در این شرکت، مسائل موجود را دسته بندی و در هیات مدیره مطرح کردهام.

مظفر ادامه داد: ما حتما اقدام به طبقهبندی و اولویتبندی مسائل کارکنان میکنیم و برای آن دسته از مسائلی که نیاز به اعتبار است تلاش خواهیم کرد که مجوزهای مالی لازم را بگیریم و برای باقی  موارد نیز با تغییر روش و حذف فرآیندهای زائد میتوانیم بسیاری از مسائل را حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه روش ارتقای طبقه و رتبه و اعمال مدرک تحصیلی با وجود مقررات سخت دولت را در شرکت تغییر خواهد داد،‌ گفت: در بسیاری از وزارتخانه ها قرارداد معین و مشخص هیچ تفاوتی با هم ندارند و ما هم باید در این شرکت این موضوع را پیگیری کنیم و اولین طرح بنده همسانسازی حقوق و مزایای این کارکنان است به شکلی که سطح حقوق و مزایای کارکنان قرارداد معین به سطح کارکنان قرارداد مشخص برسد.

مظفر با اشاره بر اینکه پیش از پذیرش این مسئولیت شیوه عملکرد خود را برای هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت و منابع را مطرح کرده و حمایتهای لازم را گرفته است،‌ گفت: در مورد مسائل مختلفی که توسط همکاران مطرح شد اقدامات لازم را در دستور کار قرار میدهیم.

همچنین در این جلسه مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران گفت: برای بهبود وضعیت همکاران ایثارگر طرحی را دادهایم که پس از بازنشستگی کاهش حقوق ایثارگران به نحوی جبران شود.

فرهبد ضمن قدردانی از مدیرعامل شرکت برای انتصاب وی، با وجود روحیه انتقادی، ادامه داد: به نظر من ایثارگر کسی است که اکنون ایثارگر باشد و بتواند حق و حقوق و مسائل همکاران خود را مطرح کند و جرات و شجاعت حرف زدن داشته باشد و من از همه همکاران ایثارگر میخواهم که در این زمینه بنده را کمک و همراهی کنند.

-------------------------------------
نظرات
سيد() :
باسلام
آقاي شورميج آيا قرار هست براي نيروهاي شرکتي کاري انجام دهيد يا خير؟ نيروهاي زحمت کشي که بيشترکار فرودگاهها بر دوش آنهاست و يک شرکتي ليسانسه به اندازه يک قراردادي با مدرک سيکل شرکت حقوق دريافت نمي کند. و اگر مي خواهيد باقيات و الصالحاتي براي خود اندوخته کنيد اولويت اول شما تبديل وضعيت پرسنل شرکتي باشد که هم دنيا و هم آخرت شما آباد خواهد شد.
سيد() :
سلام ماهم از سال 91 تا 93 جزء شرکت فرودگاهها بوديم که يه عده از ماها را به دلايل نا معلوم دوباره شرکتي کردن الان همکاران ما که با هم تبديل وضعيت شده بوديم قرار داد معين شدن که الان دارن قرار داد مشخص ميشن پس تکليف ما چي ميشه نه افزايش 65 درصد به ما مي خوره نه هيچ مزايايي تو را خدا آقاي شورميج يه فکري به حال ما بکنيداز تمام ارگانها که پرسنل شرکتي دارن ما کمتر حقوق ميگيريم اين شرکت ها دارن حق ما را ميخورن کي قراره جواب بده فقط فکرتون مشغول قرارداد مشخص و معين رسمي ها نباشه ما هم گناه داريم به خدايه بار يه کاري برا ماها بکنيدما هم زن و بچه داريم تا چه زماني ما بايد شرمنده اونا باشيم تو را خدا آقاي شورميج يه تلاشي هم براي ما انجام بديد ازتون سپاسگزارم
علي() :
باسلام ممنون از نظر مثبت مبني بر يکسان سازي قراردادهاي معين و مشخص.اميد است در همه کارها موفق باشيد
کارمند() :
با عرض سلام و خسته نباشيد.
آيا تبديل وضعيت کارکنان حجمي نياز به دستور دولت دارد يا شرکت فرودگاهها آزاد به تغيير وضعيت ميباشد ؟؟؟ کاش فکري هم به حال کارکنان حجمي شود که مطمئناٌ زحتکش ترين ، پرتلاش ترين پرسنل شرکت مي باشد ولي متاسفانه با حقوق و مزاياي بسيار اندک .خواهشاً اگه برنامه اي براي اين پرسنل داريد اطلاع رساني بکنيد شايد در اين شرايط د اقتصادي و فشار زندگي روزنه ي اميدي باشد .
کاش ميشد به پرسسش هايمان پاسخ داده شود و در همين صفحه ميتوانستيم پاسخ ها را نيز مشاهده کنيم .
باسپاس فراوان .
عباس() :
با سلام عرض ادب خدمت همه مسئولين محترم و پرتلاش شرکت فرودگاهها ضمن قدرداني از زحمات شما جهت همسان سازي قراردادها خواهشمنداست کمي هم درباره نيروهاي قرارداد کارگري که در همه فرودگاهها مشغول به کار هستند و با توجه به شغلهاي حساس، پرخطر و چند پيشه بودن، هيچ کجا حرفي از تبديل وضعيت و حق و حقوق آنها نشده است وقت گذاشته شود. با تشکر
جمال() :
با عرض سلام وخسته نباشيدخدمت همکاران ومسئولين محترم شرکت فرودگاهها.از تلاش وهمدلي برخي از مسئولين ودر راس آنها مدير عامل محترم در يکسان سازي قراردادهها تشکر وقدر داني مي کنيم .اي کاش زمينه اي فراهم شود که فرقي بين کارکنان نباشد.متشکر
ب.ش() :
با سلام خدا قوت خدمت شما مسئولين محترم همانطور که به فکر همسان سازي قراردادها هستيد به فکر همسان سازي حقوق قرادادمشخص ها( که با سابقه ي بالاي چهارده سال و اکثرا چند پيشه هستند)و همچنين همکاراني که در آزمون استخدام ادواري پذيرفته شده بودن نيز باشيد متشکرم
افشين() :
با سلام آيا قراداد کارگري شامل اين همسان سازي ميشود
حجت اله خاکي() :
عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همکاران محترم
ضمن عرض قبولي طاعات و عبادات شما بزرگواران
توضيح اينکه همکاراني با قرارداد کارگري با سوابق بالا و حتي داراي مدارک تحصيلي بالا و شرايط کاري يکسان با قرارداد معين ومشخص مشغول خدمت گذاري هستن شرايط همکاران و سرنوشت قرارداد کارگري چه خواهد شد؟
با تشکر از تمامي همکاران زحمت کش,التماس دعا
همکارقراردادي() :
باسلام وعرض تبريک جناب شورميج لطفا درمورد قراردادموقت کارگري هم تصميمات رو اعلام بفرماييد اين موضوع باعث نگراني اين نيروها شده درجريان هستيدکه اين
نيروها هيچ تفاوتي از لحاظ سابقه تجربه مدرک کارايي با ديگر نيروها ندارن والان ديگه اميدشون به شما هست. باتشکر
محمد() :
با سلام و خدا قوت، آيا همسان سازي براي قراردادهاي کارگري هم اعمال خواد شد؟
احد() :
بسمه تعالي .شکر خدا و تبريک جايگزيني اين انتصابات خوب با اينچنين ديدگاههاي مثبت.خواهشا در مورد ارتقا عالي همکاران که در مديريت ماشاالله چه عرض کنم قبلي آموزش و توسعه نيروي انساني اسباب سردرگمي بسياري از همکاران شده بود تمهيدات لازم انديشيده شود . با تشکر
علي() :
با سلام خسته نباشيد ايا همسان سازي قرارداد شامل کارگران قراداد کارگري ميشه يا منظور فقط معين هاست چون حداقل به صورت واضح پيام منعکس نميشه با تشکر

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری