خبر خبر

در مراسم توديع و معارفه ذي‎حساب قديم و جديد مطرح شد:
امور مالي قلب تپنده سازمان‎هاست
معاون توسعه مديريت و منابع در مراسم توديع و معارفه ذي‎حساب قديم و جديد، امور مالي را به قلب تيپنده سازمان‎ها بويژه شرکت فرودگاه‎ها که درآمد-هزينه‎اي اداره مي‎شود، تشبيه کرد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، علی شورمیج در این مراسم با اشاره به اینکه نقش و اهمیت حسابداری و امور مالی در یک بنگاه اقتصادی بر کسی پوشیده نیست، گفت: به نظر من حسابداری و امور مالی قلب تپنده یک شرکت هستند که هرچه بهتر بتپد مجموعه را در دسترسی به اهدافش موفقتر میکند بویژه در شرکت درآمد-هزینهای ما این نقش بسیار بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به پایهگذاریهایی که طی سالهای قبل انجام شده اکنون امور مالی جایگاه خوبی در شرکت پیدا کرده است، گفت: خوشبختانه با توجه به وجود افراد با تجربه در این حوزه در انتخاب ذیحساب دستمان باز است و در این زمینه نگرانی نداریم.

شورمیج با اشاره به تلاشهای انجام شده توسط شهرام خلجزاده ذیحساب و مدیرکل امور مالی و درآمد گفت: ما در سال گذشته حجم زیادی از مطالبات شرکت را وصول کردیم و با توجه به اینکه اکنون حساب فرودگاهها بسته شده است و به موقع صورتهای مالی هم بسته و ارسال خواهد شد باید از آقای خلجزاده و همکارانشان تشکر کنیم.

وی با اشاره به انتصاب آقای خلجزاده به سمت مدیرکل دفتر برنامهریزی راهبردی و مدیریت عملکرد، ادامه داد: دغدغه ایشان واقعا حفظ منافع شرکت است و من می دانم که در این حوزه حرکت در چارچوب قوانین و مقررات و دیدن تمام وجوه کار چقدر سخت است.

معاون توسعه مدیریت و منابع در ادامه با اشاره به سوابق کاری ذیحساب و مدیرکل امور مالی و درآمد جدید گفت: آقای عروجی سالها در سمت معاون ذیحساب فعالیت کردهاند و با توجه به اطلاعاتشان در حوزه مالی و تسلطشان بر قوانین و سابقه کاری خوب ایشان به این سمت منصوب شدند و از دوستان این حوزه میخواهم که با تلاشی مضاعف با ایشان همکاری کنند تا به موقع برنامهها را اجرا کنیم.

وی ادامه داد: از آقای عروجی میخواهم کمیته وصول مطالبات را پیگیری و جلسات آن را برگزار کنند تا برای وصول مطالبات، پیگیری اجرای پروژهها و انعقاد به موقع قراردادها و غیره اقدامات لازم انجام شود. همچنین موضوع بند 5 قانون 53 احکام دائمی که دارای مباحث مهمی است را با همکاری مدیرکل دفتر حقوقی اجرایی کند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت گزارشهای تهیه شده از سوی اداره حسابرسی داخلی شرکت گفت: باید میان این اداره و امور مالی ارتباط تگاتنگی به وجود آید و همچنین با پیگیریهایی که انجام دادهایم قصد داریم این گزارشها را در هیات مدیره مطرح و مدیران فرودگاههای مربوطه برای توضیح فراخوانده شوند.

 

حجم کار و حساسیت در امور مالی بسیار زیاد است

همچنین شهرام خلجزاده در این مراسم با اشاره به 14 ماه فعالیت خود در مدیریت اداره کل امور مالی و درآمد گفت: بین نگاهی که از بیرون نسبت به امور مالی وجود دارد با درون آن تفاوت بسیاری وجود دارد و فشار کاری و مسئولیت آن نسبت به واحدهایی که تجربه کار در آنها را داشتهام بسیار زیادتر است.

وی ضمن تشکر از همکارانش که با همکاری و هماهنگی بالای خود به نحوی عمل کردند که در این مدت کارها بدون مشکل انجام شدند، ادامه داد: در این 14 ماه کارهای زیادی انجام شد به طوری که اکنون 10 روز است که حساب همه فرودگاهها بسته شده است و حجم زیادی از مطالبات شرکت وصول شده است.

امور مالی یکی از بازوهای قوی و کارآمد معاونت توسعه مدیریت و منابع است

ذیحساب و مدیرکل امور مالی و درآمد جدید شرکت ضمن قدردانی از اعتماد مدیرعامل و حمایتهای معاون توسعه مدیریت و منابع گفت: مطمئنا امور مالی را یکنفره نمیتوان اداره کرد و نیازمند همکاری تک تک همکاران در این حوزه هستم. من میدانم که کار در این حوزه دشوار است اما به لطف خدا و حمایت بزرگان شرکت و همچنین کمک همکارانم در این حوزه امیدوار هستم.

مجید عروجی امور مالی را یکی از بازوهای قوی و کارآمد معاونت توسعه مدیریت و منابع دانست و گفت: در این حوزه دو مسئله مهم وجود دارد. نخست، با توجه به اصلاح ساختار، پست کارشناس مسئول از این مجموعه حذف شده و پستهای آن عمومی شدهاند در حالی که میتوان گفت تخصصیترین بخش در این معاونت محسوب می شود و دوم اینکه ما باید گزارشهای متعددی را ارائه کنیم و اکنون نیاز داریم سامانه نماد که قدیمی شده است را بهروزرسانی کنیم تا بتوانیم حجم زیاد کارها را از طریق آن انجام دهیم.

گفتنی است، در پایان این مراسم که امروز 7 خرداد با حضور مدیران کل معاونت توسعه مدیریت و منابع و مدیران و روسای حوزه امور مالی برگزار شد لوح ابلاغ عروجی و خلجزاده به آنها تقدیم شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری