خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته دهم
دهمين هفته سال 98(4 تا 10 خرداد) سپري شد. مهمترين رويداد اين هفته امضاي تفاهمنامه سه جانبه در حوزه حمل و نقل هوايي عمومي بين معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، سازمان هواپيمايي کشوري و شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین رویدادهای فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

 آدم نژاد: ما با سابقهترين صنعت هوانوردي را در منطقه داريم

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در این مراسم امضاي تفاهمنامه سه جانبه در حوزه حمل و نقل هوايي عمومي، با بیان اینکه این تفاهمنامه در سطح رفع موانع است و تجربه لازم برای ایجاد ساز و کار آن از قبل در سازمان هواپیمایی کشوری وجود دارد، گفت: وزارت راه و شهرسازی با همکاری شرکت فرودگاهها تلاش میکند که هزینه ها را کاهش دهد و امیدواریم با انعقاد این تفاهمنامه هر چه سریعتر شاهد خروجی آن باشم و تا پایان سال چند ایرتاکسی راهاندازی شوند و مورد بهرهبرداری قرار گیرند.

عابدزاده: هوانوردي عمومي پايه هوانوردي تجاري است 

رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در مراسم امضاي تفاهمنامه سه جانبه در حوزه حمل و نقل هوايي عمومي، اين حوزه را پايه هوانوردي تجاري عنوان کرد.علی عابدزاده در این مراسم گفت: این تفاهمنامه به منظور تسهیل توسعه هوانوردی عمومی بین سه رکن سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا خواهد شد تا زمینههای فعالیت هواپیماهای سبک و ایرتاکسیها در فرودگاهها فراهم شود.

اميرمکري: رونق هوانوردي عمومي و ترافيک جديد موجب توسعه صنعت هوانوردي ميشود 

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در مراسم امضاي تفاهمنامه در حوزه هوانوردي عمومي، با بیان اینکه هوانوردی عمومی به عنوان یکی از اجزای چهارگانه صنعت هوانوردی با کمترین هزینه قابل راهاندازی و ایفای نقش خود است، گفت: خوشبختانه ما ظرفیتهای بالایی داریم که در طول سال تنها حدود 50 درصد آنها مورد استفاده قرار میگیرد و با راهاندازی هوانوردی عمومی میتوانیم از این ظرفیتها بیشتر استفاده کنیم.

منطقي: هوانوردي عمومي از نظر علمي و فناوري آغاز يک تحول در کشور است

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضاي تفاهمنامه در حوزه هوانوردي عمومي با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دستاوردهای این تفاهمنامه در زمینه توسعه کسب و کار و مسائل اقتصادی است، گفت: در این زمینه به امیدخدا برای راهاندازی تاکسی هوایی اقدام خواهیم کرد که با توجه به محدودیتهای مربوط به استفاده از پروازهای برنامهای شرکتهای هواپیمایی، این مورد میتواند برای متقاضیان بسیار مناسب باشد و امیدواریم تا پایان نیمه نخست سال دو تاکسی هوایی و تا پایان سال تعداد بیشتری راهاندازی شوند.

اميرمکري از فرودگاه ايلام بازديد کرد

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران به منظور بازديد از زيرساخت هاي فرودگاهي، طرح ها و پروژه ها ي در حال اجرا هشتم خرداد ماه وارد فرودگاه شهداي ايلام شد. مديرعامل شرکت فرودگاه ها اقدامات صورت گرفته در خصوص پيشرفت پروژه ها و بهسازي مجموعه فرودگاه شهداي ايلام و همچنين تمهيدات انجام شده در پيشگيري از خسارت‌هاي احتمالي سيل در فرودگاه را قابل تحسين خواند و ابراز اميدواري کرد: در سال جاري با ادامه روند توسعه، پروژه ترمينال بين المللي به بهره برداري برسد.

ديدار مديرعامل و بسيجيان شرکت فرودگاهها با خانواده نخستين روحاني شهيد دفاع مقدس

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در شب شهادت اميرالمومنين حضرت علي (ع) با خانواده معزز روحاني شهيد محمد حسن شريف قنوتي، اولين روحاني شهيد دفاع مقدس، ديدار کرد. این دیدار صمیمی شامگاه یکشنبه 5 خرداد، با حضور سیاوش امیرمکری، مسعود خواست خدایی فرمانده بسیج شرکت فرودگاه ها و تعدادی از اعضای شورای بسیج شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی و مصادف با شبهای پر برکت قدر و به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد و امیرمکری لوح یادبودی را به خانواده آن شهید بزرگوار که نخستین شهید روحانی دفاع مقدس لقب گرفته، اهدا کرد.

فراهم بودن زيرساخت هاي فرودگاهي براي راه اندازي تاکسي هوايي/ تاکسي هوايي نه يک وسيله لوکس بلکه يک چرخه است

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در برنامه گفت و گوي خبري تاکيد کرد که در فرودگاه هاي کشور زيرساخت هاي لازم براي هوانوردي عمومي و تاکسي هوايي فراهم است و مشکلي نداريم. اسفندياري با بيان اينکه از نظر زيرساختي، شرايط لازم براي ارايه خدمات هوانوردي عمومي در فرودگاه هاي کشور فراهم است، تاکيد کرد: براي راه اندازي تاکسي هاي هوايي به عنوان فعاليت جديد شرکت کميته اي داريم که در حال تدوين مقررات ايمني در اين زمينه است.
 

امور مالي قلب تپنده سازمانهاست

معاون توسعه مديريت و منابع در مراسم توديع و معارفه ذيحساب قديم و جديد، امور مالي را به قلب تيپنده سازمانها بويژه شرکت فرودگاهها که درآمد-هزينهاي اداره ميشود، تشبيه کرد. علی شورمیج در این مراسم با اشاره به اینکه نقش و اهمیت حسابداری و امور مالی در یک بنگاه اقتصادی بر کسی پوشیده نیست، گفت: به نظر من حسابداری و امور مالی قلب تپنده یک شرکت هستند که هرچه بهتر بتپد مجموعه را در دسترسی به اهدافش موفقتر میکند بویژه در شرکت درآمد-هزینهای ما این نقش بسیار بیشتر است.

انتصاب مديران کل امور مالي و دفتر برنامه ريزي راهبردي و عملکرد شرکت فرودگاه ها

با ابلاغ رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، مديرکل جديد دفتر برنامه ريزي راهبردي و مديريت عملکرد و مديرکل جديد امور مالي و درآمد شرکت منصوب شدند.

احمد ايزدبين سرپرست حوزه مديرعامل شد

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران طي ابلاغي احمد ايزدبين را به عنوان سرپرست حوزه مديرعامل منصوب کرد.

رئيس و اعضاي کميته ماموريتهاي خارجي منصوب شدند

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران طي ابلاغ هايي رئيس و اعضاي کميته ماموريتهاي خارجي را منصوب کرد. سیاوش امیرمکری در اجرای آییننامه نظارت بر مسافرتهای خارجی دستگاههای اجرایی مصوب هیات وزیران به شماره 20860 مورخ 18/5/83 و اصلاحیههای آن و فصل دوم نظامنامه ماموریتهای خارجی کارکنان شرکت با ابلاغهایی حمیدرضا سیدی را به عنوان رئیس و عضو و حسین اسفندیاری،‌ محمد امیرانی،‌ علی شورمیج و رحمتاله فیروزیپور را به عنوان اعضای این کمیته منصوب کرد.

تاکيد اميراني بر رفع موانع نصب سامانه ILS باند 29 راست مهرآباد

معاونت عمليات هوانوردي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در بازديد از واحدهاي عملياتي فرودگاه مهرآباد بر برگزاري جلسات کارشناسي براي رفع موانع نصب سامانه ILS باند 29 راست اين فرودگاه تاکيد کرد.

تعطيلي پنج ساعته پروازهاي فرودگاه های امام خمینی (ره) و مهرآباد در 14 خرداد

در سالروز ارتحال امام خميني (ره) پروازهاي فرودگاه های امام خمینی (ره) و مهرآباد از ساعت 16 تا 21 انجام نمي شوند.

جواد دستجردي عضو کميته ورزش شرکت فرودگاه ها شد

با ابلاغ رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، جواد دستجردي عضو کميته ورزش شرکت شد.

افزايش ايمني در ايرسايد فرودگاه مهرآباد

مديرکل فرودگاه مهرآباد از اتمام پروژه احداث و بهسازي و تغيير هندسي رمپ دسترسي ايرسايد اين فرودگاه در مسير دسترسي به مجموعه نيروي هوايي و دسترسي به سايتهاي کمک ناوبري و افزايش ضريب ايمني در ايرسايد خبر داد.

برقراري مجدد پروازهاي زنجان- مشهد از دوم تير ماه/ اعزام 1630 زاير بيت الله الحرام از فرودگاه زنجان

مدير فرودگاه زنجان از برقراري مجدد پروازهاي مسير مشهد- زنجان پس از دو ماه و نيم وقفه خبر داد.

اعزام 2500 زاير بيت الله الحرام از فرودگاه بيرجند/ برنامه هاي ويژه براي تسهيل در عمليات پروازي حج تمتع

مديرکل فرودگاه هاي خراسان جنوبي از اعزام حدود 2500 زاير بيت الله الحرام از فرودگاه بيرجند از 25 تير ماه خبر داد.

پيشرفت 80 درصدي پروژه توسعه ترمينال فرودگاه تبريز

مديرکل فرودگاه هاي استان آذربايجان شرقي از پيشرفت بيش از 80 درصدي پروژه توسعه ترمينال و بهره برداري از آن در آينده نزديک خبر داد.

اعزام 4400 زاير بيت الله الحرام از فرودگاه ساري

امسال حدود 4400 زاير بيت الله الحرام در قالب 30 کاروان با 17 سورتي پرواز از فرودگاه ساري عازم سرزمين وحي مي شوند.

اعزام ٢٩ هزار زائر به سرزمين وحي از فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) / آغاز عمليات اعزام حجاج از تيرماه

سرپرست معاونت بهره‌برداري فرودگاهي شرکت شهر فرودگاهي امام خميني(ره) گفت: در حج تمتع امسال ۲۹ هزار زائر از فرودگاه امام خميني (ره) به سرزمين وحي اعزام مي‌شوند.

ارايه چهار طرح بين‌المللي براي بزرگ‌ترين پايانه هوايي کشور

عضو هيات مديره شرکت شهر فرودگاهي امام خميني (ره) از ارايه طرح چهار شرکت خارجي براي ساخت بزرگترين پايانه هوايي کشور خبر داد. كوروش فتاحی، عضو هيات مديره و مجری پروژه ترمينال های سلام و ايران شهر با اعلام این خبر گفت: ترمينال ايران شهر يك پروژه مهم در صنعت فرودگاهي كشور است كه طی چندين فاز در شهر فرودگاهی امام خمينی (ره) ساخته خواهد شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری