خبر خبر

اطلاعيه هواشناسي/ رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شديد
بر اساس اعلام هواشناسي امروز يکشنبه، بويژه در ساعات بعدازظهر و اوايل شب، بخش‎هايي از کشور شاهد رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شديد موقتي و وقوع سيلاب خواهد بود.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، به دنبال صدور اطلاعیه هواشناسی، دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافندغیرعامل به فرودگاهها در شهرهای مورد نظر در این اطلاعیه برای حفظ آمادگی هشدار داد.

بر اساس این اطلاعیه امروز یکشنبه، 12 خرداد، شمال خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال فارس، شمال کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان شاهد این شرایط جوی خواهد بود که بارشهای رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، سیلابی شدن ناگهانی رودخانهها و مسیلها بویژه در مناطق کوهپایهای و کوهستانی در شمال فارس و شمال چهارمحال و بختیاری را به همراه خواهد داشت.

از این رو به هموطنان عزیز توصیه شده است از تردد و اسکان در حاشیه رودخانهها و مسیلها خودداری کنند.

همچنین طی هفته جاری روند افزایش دما برای اکثر مناطق کشور پیشبینی شده است که در نیمه شمالی کشور روند افزایش دما بین 6 تا 10 درجه و نیمه جنوبی کشور روند افزایش دما بین 4 تا 6 درجه خواهد بود. طی این اطلاعیه در سه روز آینده در جنوب شرق کشور بویژه منطقه زابل وزش باد شدید پیشبینی شده و در روز دوشنبه خیزش گردوخاک در زابل دور از انتظار نخواهد بود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری