خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته هاي يازدهم و دوازدهم
يازدهمين و دوازدهمين هفته سال 98(11 تا 24 خرداد) سپري شد. يکي از مهمترين رويدادهاي اين دو هفته ديدار مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران با نماينده ولي‌فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني ديدار و اعلام آمادگي فرودگاه‌هاي کشور براي انتقال بيش از ۸۶ هزار زائر به عربستان و خدمات‌دهي به حجاج بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین رویدادهای فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

ترمينال گالري سلام جلوه اي از خودباوري نيروهاي داخلي است / برنامه ريزي براي اعزام و پذيرش ٥٠ ميليون مسافر در فرودگاه امام (ره)

محمد اسلامی، وزير راه و شهرسازي از افتتاح رسمي ترمينال گالري سلام در آينده نزديک خبر داد. اسلامی با بیان اینکه بهره برداری و افتتاح ترمینال گالری سلام در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت، افزود: بهره برداری از این ترمینال نقطه آغاز رسیدن به ظرفیت اعزام و پذیرش حداقل ٥٠ میلیون مسافر در سال در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) است و برنامه ریزی ها برای رسیدن به این هدف تهیه و تدوین شده و باید گام به گام اجرا شود.

همکاري‌هاي علمي و تحقيقاتي حوزه حمل و نقل توسعه مي‌يابد

تفاهم نامه همکاری میان معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امضاء شد.«حمایت از تکمیل و به روز رسانی فرآیندها و مقررات مورد نیاز در توسعه هوانوردی عمومی با رویکرد افزایش بهره وری فرودگاه های کم تردد» یکی از بندهای این تفاهمنامه است.

آمادگي فرودگاه‌هاي کشور براي انتقال حجاج

مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران با نماينده ولي‌فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني ديدار و درباره خدمات در دست ارائه براي زائران حج ۹۸ و فعاليت‌هاي صورت گرفته در بخش‌هاي مختلف براي تسهيل در روند اعزام و بازگشت زائران گفتگو کرد. در این دیدار که حسین اسفندیاری عضو هیأت مدیره و مسوول عملیات فرودگاهی نیز حضور داشت، امیرمکری آمادگی فرودگاه‌های کشور را برای انتقال بیش از ۸۶ هزار زائر به عربستان و خدمات‌دهی به حجاج اعلام کرد.

بايد به دنبال افزايش درآمدهاي غيرهوانوردي باشيم / رويکرد ما توجه به سرمايه‎هاي انساني شرکت است

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در جريان بازديد از فرودگاه کرمان بر ايجاد زمينه‎هاي لازم براي تبديل فرودگاه‎هاي داراي ظرفيت کشور به بنگاه‎هاي اقتصادي و کسب درآمدهاي غيرهوانوردي در آنها تاکيد کرد. وی گفت:در این دوره رویکرد ما توجه به سرمایه انسانی و استفاده بهینه از تمام سرمایهها و ظرفیتهای انسانی شرکت و خردجمعی در تصمیمگیریها است تا بتوانیم به بهترین شکل به دو وظیفه ارائه خدمات ایمن هوانوردی و خدمات فرودگاهی بپردازیم.

گفتنی است؛ در جریان این سفر که 22 خرداد ماه صورت گرفت، بنا بر پیشنهاد مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران و موافقت امیرمکری، برای تجلیل از مقام شامخ شهید فردوسی که از پرسنل ایمنی زمینی فرودگاه کرمان بود، ایستگاه آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما این فرودگاه به نام این شهید بزرگوار، مزین و نامگذاری شد.

برگزاري رقابتهاي ورزشي سراسري موجب همدلي و شادابي کارکنان ميشود

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در مراسم تقدير از وحيد کيهاني، کنترلر فرودگاه کرمانشاه و داور برگزيده پنجاه و دومين رقابتهاي فوتبال کنترلرهاي اروپا از توجه جدي شرکت به برگزاري دوباره رقابتهاي ورزشي در سطح ستاد و فرودگاههاي کشور خبر داد و گفت: برگزاري رقابتهاي ورزشي سراسري موجب همدلي و شادابي کارکنان ميشود.

فراهم شدن زمينه هاي همکاري مشترک ميان فرودگاه هاي ايران و ونزوئلا/ پيشرفت هاي مطلوب صنعت هوايي ايران با قطع وابستگي ها

زمينه همکاري هاي مشترک در حوزه هاي هوانوردي و فرودگاهي ميان دو کشور ايران و ونزوئلا طي نشست مشترک شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران و موسسه هوانوردي غيرنظامي ونزوئلا، فراهم شد. حسین اسفندیاری، عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی شرکت در دیدار با کارلوس ویرا، رییس موسسه هوانوردی غیرنظامی ونزوئلا با اشاره به روابط محکم و دیرین دو کشور عنوان کرد: در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به طور مرتب در زمینه طراحی فرودگاه ها و بهره برداری از آنها بدون اتکا به کشورهای دیگر در حال رشد بوده ایم. ایران در ساخت سیستم های هوانوردی و راداری گام های بلندی برداشته و زمینه های قطع وابستگی به کشورهای دیگر فراهم شده است.

شورميج، رئيس شوراي فرهنگي شرکت فرودگاهها شد

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، شورميج به عنوان رئيس شوراي فرهنگي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران منصوب شد.

يارندي سرپرست اداره کل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي شد

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، مجيد يارندي به عنوان سرپرست اداره کل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي منصوب شد.

عزم جدي براي ارتقاي جايگاه ايثارگران در شرکت فرودگاه ها

مشاور مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در امور ايثارگران برنامه اصلي خود را تلاش جدي تر براي حفظ شان ايثارگران و جايگاه ايثارگري در شرکت عنوان و اظهار امیدواری کرد: با عنایت خداوند و حمایت ایثارگران بتوانم گام های بلندی برای برطرف کردن مشکلات ایثارگران و اجرای قوانین مربوط به آنها بردارم.

شوراي حوزه بسيج شرکت فرودگاهها ارتقا خواهد يافت/پايگاههاي بسيج در فرودگاهها براي کمک به مديريت بحران آماده ميشوند

فرمانده حوزه بسيج شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران از ارتقاي شوراي اين حوزه و آمادگي براي مديريت بحران در آن و همچنين در پايگاههاي بسيج فرودگاهها خبر داد. وی با بیان اینکه ما زیر نظر مرکز بسیج صنعت هوانوردی قرار داریم و با توجه به اینکه بخشی از کارکنان شرکت اداری هستند از یک سو باید سیاستها و ماموریتهای سازمان بسیج ادارات و از سویی برای کارکنان متخصص در واحدهای مهندسی شرکت سیاستها و ماموریت بسیج متخصصین را اجرا کند.

رييس و اعضاي کميته درمان شرکت فرودگاه ها منصوب شدند

با ابلاغ سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، علی شورمیج، معاون توسعه مدیریت و منابع به عنوان رییس و احمد مظفر، مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی و زین العابدین پهلوان، پزشک معتمد شرکت به عنوان اعضای کمیته درمان منصوب شدند.

انتصاب رييس و اعضاي کميته سلامت اداري شرکت فرودگاه ها

با ابلاغ سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، علی شورمیج، معاون توسعه مدیریت و منابع به عنوان رییس و شهرام خلج زاده، مدیرکل دفتر برنامه ریزی راهبردی و مدیریت عملکرد، رحمت اله فیروزی پور، مدیرکل دفتر حراست و امنیت فرودگاهی، حجت رستمی، مدیرکل دفتر حقوقی و مجید عروجی، مدیرکل امور مالی و درآمد به عنوان اعضای کمیته سلامت اداری منصوب شدند.

رئيس و اعضاي شوراي پژوهش و تحقيقات منصوب شدند

سیاوش امیرمکری در اجرای بند (پ) ماده(64) قانون برنامه ششم توسعه در ابلاغ های جداگانه حمیدرضا سیدی، معاون برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی را به عنوان رئیس و حسین اسفندیاری عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی، علی شورمیج، معاون توسعه مدیریت و منابع،  محمد امیرانی معاون عملیات هوانوردی و محمدمهدی یزدانی مدیرکل دفتر تشکیلات و برنامه و بودجه را به عنوان اعضای این شورا منصوب کرد.

اعضاي شوراي فرهنگي شرکت فرودگاه ها تعيين شدند

با ابلاغ سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، احمد مظفر، مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی، مسعود خواست خدایی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج، ابوالفضل فرهبد، مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران، یداله آقائی صائم، مدیر روابط عمومی، محمد عباسی، رییس ستاد اقامه نماز و لیلا بیات، مسوول روابط عمومی فرودگاه مهرآباد به عنوان اعضای شورای فرهنگی شرکت تعیین شدند.

اعضاي جديد کميته سرمايه انساني منصوب شدند

طي ابلاغي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها وناوبري هوايي ايران، ابراهيم مرادي، محمد اميراني و مصطفي صفائي به عضويت کميته سرمايه انساني منصوب شدند.

سامانههاي ناوبري و روشنايي در فرودگاه مهرآباد وارسي پروازي شدند

طي انجام عمليات فلايت چک توسط مرکز وارسي پروازي شرکت فرودگاهها صحت عملکرد سامانههاي کمک ناوبري باند 29 راست و 29 چپ فرودگاه مهرآباد بررسي و تاييد شد.

راه اندازي پرواز مستقيم بين مشهد و کي‌اف اوکراين

استاندار خراسان رضوي گفت: زمينه توسعه همکاري هاي اقتصادي بين خراسان رضوي و استان هاي کشور اوکراين فراهم است.علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار سرگئی بوردیلیاک سفیر جمهوری اوکراین در ایران اظهار کرد: برای ارتقای سطح مناسبات اقتصادی بین دو استان کی‌اف و خراسان رضوی آمادگی داریم و از پیشنهادها در این زمینه استقبال می کنیم.

راه اندازي پرواز جديد در مسير تهران- بجنورد

شرکت هواپيمايي آسمان پرواز جديدي را در مسير بجنورد- تهران برقرار مي کند. این پرواز با هواپیمای فوکر100  انجام می شود که ساعت06:45 در بجنورد به زمین می نشیند و ساعت 07:15 فرودگاه بجنورد را به مقصد تهران ترک می کند.

تلاش براي افزايش پروازهاي تهران و شيراز/ برنامه‌ريزي سلام‌اير براي پرواز به مشهد، اصفهان، کيش و بندرعباس

مديرعامل هواپيمايي سلام‌اير با اشاره به آغاز پروازهاي اين شرکت به مشهد بعد از پايان تابستان گفت: براي برقراري پرواز به اصفهان، کيش و بندرعباس برنامه‌ريزي کرده‌ايم. کاپیتان محمد، مدیرعامل شرکت هواپیمایی سلام‌ایر عمان با اشاره به افتتاح پرواز مسقط-تهران این شرکت هواپیمایی در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: بازار ایران برای ما بسیار مهم است، چراکه روابط ایران و عمان بسیار خوب است و در مرحله ارتقا قرار دارد.

مبادلات پيام هاي فرودگاهي و هوانوردي فرودگاه آبادان خودکار شد/ اتمام طرح بهسازي و نوسازي واحد ايمني و آتش نشاني فرودگاه

سرپرست فرودگاه آبادان از نصب و راه اندازي سامانه اطلاعات فرودگاهي خودکار و اتمام طرح بهسازي و نوسازي واحد ايمني و آتش نشاني اين فرودگاه خبر داد. وی همچنین از اتمام طرح بهسازی و نوسازی واحد ايمنی و آتش نشانی فرودگاه آبادان خبر داد و گفت: از جمله اقدامات انجام شده در این طرح می توان به زیرسازی، روکش آسفالت و احداث جاده عریض دسترسی خودروهای ایمنی به سطوح پروازی( از طریق تاکسی وی B )، تعویض و تعریض درهای اتوماتیک پارکینگ خودروهای ایمنی و آتش نشانی، بهسازی ساختمان ایمنی و احداث اتاق مسوول در طبقه فوقانی ساختمان ایمنی اشاره کرد.

برقراري مجدد پرواز زنجان - مشهد، از دوم تيرماه امسال

مدير فرودگاه زنجان، از برقراري مجدد پرواز زنجان – مشهد، از دوم تير ماه امسال خبر داد.

برقراري مجدد پرواز مستقيم ميان ايران و تاجيکستان

پرواز مستقيم بين ايران و تاجيکستان با پرواز شرکت هواپيمايي ايراني وارش از مشهد به شهر دوشنبه تاجيکستان از سرگرفته شد.

برقراري پروازهاي جديد در مسير تهران- سبزوار

از پنجم تير پروازهاي جديد توسط شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي در مسير سبزوار- تهران برقرار مي شود.

برقراري پروازهاي شرکت هواپيمايي وارش در فرودگاه بوشهر

مديرکل فرودگاه هاي استان بوشهر از برقراري پروازهاي هواپيمايي وارش در فرودگاه بوشهر خبر داد.

پيشرفت 35 درصدي اجراي پروژه بهسازي فرودگاه کرمانشاه

مديرکل فرودگاه کرمانشاه از پيشرفت 35 درصدي اجراي پروژه بهسازي باند، عوامل پروازي و تبديل تاکسي وي موازي به باند اضطراري فرودگاه کرمانشاه خبر داد. مجتبی بیاتی عنوان کرد: این پروژه با هزینه ای بالغ بر 800 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت در حال اجراست.

ادامه مذاکرات با ايرلاين تا کسب پاسخ مثبت به افزايش پروازهاي فرودگاه ياسوج

علی محسنیان مدیر فرودگاه یاسوج گقت: تاکنون پاسخ مثبت قطعی برای افزایش پرواز‌های این فرودگاه از ایرلاین‌ها دریافت نکرده ایم،اما در حال مذاکره برای افزایش پرواز‌های فرودگاه یاسوج هستیم.

پيشرفت 70 درصدي عمليات بهسازي و توسعه باند و سطوح پروازي فرودگاه شاهرود

مدير فرودگاه شاهرود گفت: عمليات بهسازي و توسعه سطوح پروازي فرودگاه شاهرود به پيشرفت 70 درصدي رسيد. عملیات توسعه و بهسازی باند و سطوح پروازی فرودگاه شاهرود عملا از اوایل سال 97 آغاز شده و با برنامهریزیهای انجام شده بدون توقف در حال انجام است.

بخش باري فرودگاه پارس‌آباد راه‌اندازي مي‌شود

استاندار اردبيل گفت: بخش باري فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان با مشارکت خريدار شرکت کشت و صنعت مغان راه‌اندازي مي‌شود.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری