خبر خبر

بايد به دنبال افزايش درآمدهاي غيرهوانوردي باشيم / رويکرد ما توجه به سرمايه‎هاي انساني شرکت است
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در جريان بازديد از فرودگاه کرمان بر ايجاد زمينه‎هاي لازم براي تبديل فرودگاه‎هاي داراي ظرفيت کشور به بنگاه‎هاي اقتصادي و کسب درآمدهاي غيرهوانوردي در آنها تاکيد کرد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در این بازدید ضمن بررسی روند انجام پروژهها، در جلسه شورای اداری اداره کل فرودگاههای استان کرمان شرکت کرد و ضمن قدردانی از زحمات مدیران و کارکنان فرودگاه کرمان و فرودگاههای تابعه گفت: با آگاهی از مسائل موجود در روند اجرای پروژهها، برای کمک به تسریع در تکمیل آنها برنامهریزی لازم را انجام خواهیم داد.

وی با توجه به بیان مسائلی از سوی حاضران در این جلسه گفت: بیش از 95 درصد موضوعات مطرح شده در فرودگاهها مشترک هستند و تلاش میکنیم این مشکلات که به سالیان دور باز میگردد را رفع کنیم. در این دوره رویکرد ما توجه به سرمایه انسانی و استفاده بهینه از تمام سرمایهها و ظرفیتهای انسانی شرکت و خردجمعی در تصمیمگیریها است تا بتوانیم به بهترین شکل به دو وظیفه ارائه خدمات ایمن هوانوردی و خدمات فرودگاهی بپردازیم.

وی در مورد بهینهسازی تجهیزات در بخش هوانوردی و فرودگاهی گفت: خوشبختانه در سالهای 92 و 93 طرح ملی بهینهسازی زیرساختهای هوانوردی شرکت تدوین شده است و اخیرا نیز بهروزرسانی شده است که ما بر اساس آن پیش خواهیم رفت. همچنین با توجه به بررسیهای انجام شده در فرودگاهها اولویت اتمام پروژهها را به پروژههای با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد در فرودگاههای پر پرواز خواهیم گذاشت.

امیرمکری با بیان اینکه در نگرش نوین به فرودگاهها به عنوان بنگاه اقتصادی پیچیده نگاه میشود، گفت: اعتقاد بر این است که یک فرودگاه علاوه بر اینکه خدمات ویژه خود را به مسافران و شرکتهای هواپیمایی ارائه میکند باید بتواند برای تامین هزینههای خود منابع اقتصادی بیشتری را ایجاد کند.

وی با تاکید به رفع مشکلات مربوط به نیروهای انسانی شرکت گفت: با تشکیل کمیته سرمایه انسانی و تعیین اعضای آن موارد مبتلابه کارکنان و مسائلی نظیر کمبود نیرو در بخشهای عملیات، احتساب مدارک تحصیلی، یکسانسازی قراردادها، تبدیل وضعیت استخدامی، امور ایثارگران و غیره مورد بررسی قرار خواهد گرفت و برای تجدید نظر و رفع آنها اقدام خواهیم کرد که در ماههای آینده نتایج آن را خواهید دید.

وی با اشاره به مشکلات موجود در ساختار سازمانی چه در ستاد و چه در فرودگاهها گفت: یکی از مشکلات شرکت ساختار روابطعمومی در ستاد و فرودگاهها است و با توجه به اهمیت روابطعمومی در معرفی شرکت به جامعه و انعکاس فعالیتهای آن جایگاه مناسبی برای آن دیده نشده است و قطعا در جریان اصلاح ساختار شرکت آن را هم اصلاح خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه برای رفع کمبود دستگاههای کمک بازرسی از محصولات جدید تولید داخل استفاده خواهد شد، گفت: یکی از شرکتهای معتبر داخلی توانسته است دستگاه ایکس ری دو منبعه تولید کند که در برخی سازمانها آزمون خود را پس داده است و فرودگاه امام خمینی(ره) در حال تجهیز ترمینال سلام به آنها است و ما هم برای تهیه آنها اقدام خواهیم کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه درآمدهای هوانوردی باید صرف تهیه تجهیزات حوزه هوانوردی شود تا موجب تداوم ارائه خدمات ایمن به پروازهای داخلی و عبوری و در نتیجه تداوم درآمدها شود، گفت: باید تلاشمان را برای کسب درآمدهای غیرهوانوردی افزایش دهیم. اکنون در فرودگاههای جهان نسبت درآمدهای هوانوردی و غیرهوانوردی تقریبا به 50 درصد رسیده است اما اکنون در شرکت ما در کل 65 درصد درآمدها هوانوردی است و تنها 15 درصد از درآمدهایمان مربوط به اجاره اماکن، تابلوهای تبلیغاتی و خدمات اینچنین در فرودگاهها میشود.

همچنین در ابتدای این جلسه علی قاسمزاده، مدیرکل فرودگاههای استان کرمان ضمن عرض خوشامد به رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گزارشی از اقدامات انجام شده در فرودگاههای استان ارائه کرد و در مورد جزئيات پروژههاي در حال انجام همچون توسعه و بهسازی ترمینال داخلی فرودگاه کرمان، احداث باند دوم پروازی، پروژه تعویض چراغهای باند فرودگاه جیرفت، احداث دیوار حفاظتی، اجرای نصب سامانه DVOR و بهسازی ابنیههای فرودگاههای استان و دیگر پروژهها ارائه کرد.

گفتنی است؛ در این بازدید که امروز 22 خرداد، انجام شد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و هیأت همراه از نزدیک از تمامی ادارات و واحدهای مختلف اداره کل و ترمینال پروازهای داخلی و پروژههای توسعه و بهسازی ترمینال داخلی، روند اجرای ساخت باند جدید پروازی، پارکینگ پروازهای داخلی و دیگر پروژههای فرودگاه بینالمللی کرمان بازدید کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری