خبر خبر

افتتاح سه طرح فرودگاهي به ارزش 55 ميليارد ريال در رشت/ اسفندياري: ظرفيت‎هاي کمي و کيفي فرودگاه رشت در زمان کوتاهي توسعه يافته‎اند
عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران، اجراي پروژه‎هاي توسعه ظرفيت فرودگاهي و هوانوردي در فرودگاه رشت در مدت کوتاه را حاصل توجه اين شرکت به اهميت اين فرودگاه در استان گيلان و نزديکي به منطقه آزاد انزلي و ظرفيت‎هاي انتقال بار و گردشگري، عنوان کرد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، حسین اسفندیاری امروز 25 خرداد با حضور در فرودگاه رشت سه طرح زيرساختي به ارزش 55 ميليارد ريال شامل نصب دستگاه جدید DVOR/DME (با اعتبار 20 میلیارد ریال)، بهره برداری از ساختمان مانیتورینگ دوربین های مدار بسته (با اعتبار 20 میلیارد ریال) و نصب دو دستگاه دیزل ژنراتور( با اعتبار 15 میلیارد ریال) را که طی دو سال گذشته اجرا شده اند، را افتتاح کرد.

وی در جریان افتتاح پروژه های فرودگاهی رشت با بیان اینکه طی سه سال و نیم گذشته پروژههای زیادی در این فرودگاه انجام شده است، گفت: بعد از راهاندازی ترمینال جدید فرودگاه رشت در سال 93، فضای ترمینالی خوبی ایجاد شد و به این ترتیب توانستیم طرح بازسازی و بهسازی ترمینال قدیم را اجرا کنیم و در کنار آن طراحی محوطه‎‎سازیهای فرودگاهی، بهسازی سامانههای تاسیساتی، سامانههای آبرسانی و مخازن آب نیز در محوطههای ترمینالی و لندساید انجام شد.

وی در مورد پروژههای فنی اجرا شده ادامه داد: خرید و نصب دیزل ژنراتورهای جدید از بهترین نوع و کیفیت با ظرفیت یک مگاوات، نصب و راهاندازی سامانههای سامانه کمک ناوبری بصری PALS به منظور افزایش دید افقی خلبان از 1200 متر به 550 متر در زمان فرود، نصب و راهاندازی سامانه کمک ناوبری بصری چراغ PAPI به منظور تعیینن زاویه مناسب فرود از جمله پروژههای فنی هستند که با زحمات واحدهای ستادی مربوطه و کارشناسان فرودگاه رشت اجرا شدهاند.

اسفندیاری با اشاره به بازدید انجام شده از طرحهای این فرودگاه گفت: امروز از روند اجرای محوطهسازیها، سامانههای تاسیساتی و مخازن آب بازدید شد که به حدود 97 درصد پیشرفت رسیدهاند. همچنین قسمتی از بهسازی ترمینال قدیم باقی مانده است که برای نحوه ادامه روند اجرای آن تصمیمگیری کردیم.

وی ادامه داد: دستگاه کمک ناوبری DVOR-DME اکنون در فرودگاه نصب و راهاندازی شده است که پس انجام تستهای مربوطه توسط هواپیمایی فلایت چک، بهرهبرداری از آن آغاز خواهد شد. همچنین به زودی دستگاه کمک ناوبری ILS-DME قدیمی این فرودگاه با یک دستگاه جدید تعویض خواهد شد.

راهبر عملیات فرودگاهی با بیان اینکه با اجرای این پروژهها ضمن افزایش ایمنی و کیفیت خدمات، این فرودگاه ظرفیت بالایی برای نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر پیدا کرده است، گفت: یکی از سیاستهای شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران این است که برای کاهش انتقال بار به صورت زمینی بر روی فرودگاههای نیمه شمالی سرمایهگذاری کند. علاوه بر اینکه در همه فرودگاههای کشور طرحهای توسعهای فرودگاهی و تجهیزات هوانوردی و فنی و آتشنشانی به خوبی انجام شده است که همه اینها به توسعه ظرفیت خدمترسانی و ارتقای ایمنی و کیفیت کمک بسیار زیادی میکند.

اسفندیاری در مورد تامین تجهیزات در زمان تحریم گفت: اساسا دشمن تحریم را برای ایجاد مشکل وضع میکند اما ما باید با تدبیر به دنبال راه حل باشیم. ایران کشور کوچکی نیست که به راحتی بتوان آن را محدود کرد. ما بخشی از تجهیزات را از خارج تهیه کردیم و به دنبال این هستیم که با همکاری معاونت فناوریهای ریاست جمهوری بخشی دیگری از نیازمایمان را از طریق شرکتهای دانش بنیان در حوزه سامانههای کمک ناوبری، سامانههای ارتباطی، سامانههای روشنایی و سامانههای راداری تامین کنیم که به امید خدا در آینده خبرهای خوبی از کاهش وابستگی اعلام خواهد شد.

در جریان این بازدید و افتتاح پروژه های مذکور؛ رحمت اله فیروزی پور مدیرکل حراست، عباس وفایی مدیرکل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی، حسین اسفندیاری را همراهی می کنند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری