خبر خبر

اميراني در معارفه سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات هوانوردي تاکيد کرد
استفاده حداکثري از ظرفيت هاي کارشناسي در حوزه مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي/ ضرورت تلاش براي کاهش محسوس سعي و خطا با استفاده از توان علمي متخصصان
معاون عمليات هوانوردي بر استفاده هرچه بيشتر از ظرفيت هاي کارشناسي و نيز دانش و توان متخصصان اين حوزه در مجموعه شرکت براي پيشبرد هرچه سريع تر امور و اهداف مورد نظر تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، امروز (25 خرداد) جلسه تکریم صمد آقاجانی، مدیرکل سابق اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی و معرفی مجید یارندی به عنوان سرپرست این اداره کل با حضور سعید اکبری، عضو هیات مدیره و راهبر عملیات هوانوردی، محمد امیرانی، معاون عملیات هوانوردی، مدیران کل زیرمجموعه معاونت هوانوردی و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هوانوردی برگزار شد.

در این نشست، سعید اکبری، عضو هیات مدیره و راهبر عملیات هوانوردی در سخنانی با بیان اینکه تغییر در جایگاه ها اجتناب ناپذیر است و مجموعه بی تغییر راکد می ماند، عنوان کرد: یارندی دارای سابقه خوبی در دانش و نحوه تصمیم گیری است و اعضای هیات مدیره نیز حامی حوزه های هوانوردی هستند.

اکبری افزود: در دوران مدیریت آقاجانی با همکاری خوب تمام مجموعه اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی تهدیدات به نتیجه ای نرسید و با بحرانی روبه رو نشدیم. امیدواریم در مدیریت جدید نیز شاهد پیشبرد هرچه بهتر و سریع تر ماموریت های این اداره کل باشیم.

همچنین محمد امیرانی، معاون عملیات هوانوردی، در سخنانی ضمن قدردانی از تلاش های آقاجانی در دوران مدیریت خود در اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی گفت: از زمان ادغام اداره های مخابرات و فناوری اطلاعات بار زیادی بر مجموعه اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی وارد شد که آقاجانی برای برطرف کردن مشکلات ناشی از برخی ناهماهنگی ها در فعالیت های این دو حوزه تلاش زیادی کرد.

امیرانی با تاکید بر ضرورت استفاده حداکثری از توان کارشناسی مجموعه و تسریع در اجرای پروژه ها در مدیریت جدید اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی عنوان کرد: بهتر است سعی و خطا را در اجرای پروژه ها کم کنیم و تا به سرانجام رسیدن طرح ها، پروژه جدیدی تعریف نشود.

معاون عملیات هوانوردی با بیان اینکه مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی حوزه های پیشتاز در به روز رسانی دانش هستند، گفت: باید ماموریت ها شفاف شوند و با استفاده از مشاوره های کارشناسی و تعریف صحیح فرایندها مانع بروز تهدیدها شویم.

مروری بر مهمترین اقدامات آقاجانی  

صمد آقاجانی، مدیرکل پیشین مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی نیز در این جلسه به مرور مهمترین فعالیت های انجام شده در این اداره کل در دوران مدیریت خود پرداخت و گفت: در این راستا می توان به جذب 120 درصدی بودجه برای انجام پروژه ها، توجه خاص به عملکرد کارکنان مجموعه، اهمیت ویژه به اصالت داده ها و سیستم های بر اساس فرایند، پیاده سازی دولت الکترونیک در سامانه ها و صدور صورت حساب های هوانوردی و فرودگاهی اشاره کرد.

آقاجانی همچنین از کارکنان اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات درخواست کرد که برای تسریع در امور از مدیریت جدید حمایت همه جانبه کنند.

در ادامه، مجید یارندی، سرپرست اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی با اشاره به تدوین برنامه های مدیریت جدید این اداره کل عنوان کرد: به دنبال تعمیق حس مشارکت تمام کارشناسان اداره کل و افزایش حس تعلق سازمانی هستیم.

یارندی افزود: از مهمترین برنامه های ما  می توان به افزایش دانش هوانوردی، برنامه ریزی برای انجام مدیریت سیستماتیک، پیگیری الزامات ایکائو در خصوص جدیدترین سامانه ها و سیستم های ارتباطی، تسهیل امکان ارایه خدمات به مشترکان، تغییر نقشه ارتباطی منطقه به نفع ایران و بازبینی شرح وظایف همکاران در ستاد و فرودگاه ها اشاره کرد.

سرپرست اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی بر ضرورت پایش دایمی سیستم های فناوری اطلاعات نیز تاکید کرد و گفت: برای برطرف کردن مشکلات امنیتی نرم افزارهای مورد استفاده در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و نیز راه اندازی مرکز مانیتورینگ و تکمیل زیرساخت ها برنامه ریزی شده است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری