خبر خبر

با موافقت وزير راه و شهرسازي صورت گرفت
بهاي خدمات ناوبري و فرودگاهي در حوزه هوانوردي عمومي 30 درصد ارزان شد
وزير راه و شهرسازي با پيشنهاد شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران مبني بر اعمال تخفيف تا سقف 30 درصد بهاي خدمات ناوبري و فرودگاهي براي حوزه هوانوردي عمومي موافقت کرد.

سیاوش امیر مکری، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در گفت و گو با روابط عمومی شرکت با اعلام این خبر اعلام کرد: پس از عقد تفاهمنامه بین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته در حضور معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، این شرکت  با هدف کمک به توسعه هوانوردی کشور و وفق ماده 10 آیین نامه اجرایی ماده 63 وصول بدهی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین پیشنهاد اعمال تخفیف تا سقف 30 درصد بهای خدمات ناوبری و فرودگاهی را به مقام عالی وزارت راه و شهرسازی ارایه کرد.

امیرمکری افزود: محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه از توسعه هوانوردی عمومی کشور با این پیشنهاد موافقت کرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فعالان حوزه هوانوردی عمومی دارای پرنده زیر 2000 کیلوگرم از تاریخ ابلاغ این مصوبه (12 خرداد 98) می توانند از تخفیف لحاظ شده برای توسعه فعالیت های خود بهره مند شوند.

منظور از هوانوردی عمومی کلیه پروازهای غیر نظامی غیر از حمل و نقل هوایی برنامه ریزی شده و همچنین آن دسته از پروازهای برنامه ریزی نشده است که با هدف تجاری انجام می شوند.
پرنده هایی که در هوانوردی عمومی استفاده می شود می تواند از گلایدر تا جت های پیشرفته متغیر باشد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری