خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته سيزدهم
سيزدهمين هفته سال 98(25 تا 31 خرداد) سپري شد. يکي از مهمترين رويدادهاي اين هفته افتتاح ترمينال سلام فرودگاه امام خميني(ره) توسط رييس جمهور با حضور وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین رویدادهای فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

ترمينال گالري سلام افتتاح شد/ افتتاح فاز اول هسته پيشران منطقه آزاد شهر فرودگاهي امام خميني (ره)

ترمينال سلام و هسته پيشران منطقه آزاد در شهر فرودگاهي امام خميني(ره) با حضور رييس جمهور و وزير راه و شهرسازي افتتاح شد. این ترمینال که نخستین پایانه هوایی هوشمند در ایران به شمار می‌رود، برای نقل و انتقال سالانه 50 میلیون نفر مسافر طراحی شده است. با افتتاح این ترمینال اکنون دو پایانه هوایی در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) فعال هستند و بنا بر برنامه ریزی صورت گرفته، پروازها در ترمینال سلام از امروز اول تیرماه آغاز خواهد شد.

افتتاح ترمينال سلام به منزله مقاومت و مبارزه واقعي با دشمنان پيشرفت ايران است/ صنعت هوايي ايران در سطح کشورهاي پيشرفته حرکت مي کند

حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان در مراسم افتتاح ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در سخنانی از افتتاح ترمینال سلام به منزله مقاومت و مبارزه واقعی با دشمنان پیشرفت ایران یاد کرد و گفت: عمل ما در مقابل آنها رونق اقتصادی است و امیدواریم با توجه به نامگذاری امسال به سال رونق اقتصادی بتوانیم در سفرهای هوایی امکانات لازم را فراهم کنیم. 

توان داخلي در ساخت فرودگاه با احداث ترمينال سلام ارتقا يافت / پروازها در ترمينال سلام از اول تيرماه آغاز مي‌شود

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آئین گشایش ترمینال گالری سلام در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به هدفگذاری جابه‌جایی ۱۰۰ میلیون مسافر در این فرودگاه و بازستاندن سهم جا‌به‌جایی مسافر هوایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: لازمه تحقق این هدف، توسعه زیرساخت‌های هوانوردی است. این زیرساخت‌ها هم شامل فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها و هم زیرساخت‌های ناوبری هوایی و مراقبت پرواز می‌شود.

بهره برداري از پنج پروژه فرودگاهي در همدان/ بلندترين برج مراقبت پرواز شرکت فرودگاه ها افتتاح شد

پنج پروژه فرودگاهي به ارزش ۱۴۵ ميليارد ريال 30 خرداد با حضور وزير راه و شهرسازي در فرودگاه همدان افتتاح شد. اين پروژه ها شامل تکنيکال بلاک و برج مراقبت(۶۰ ميليارد ريال)، خريد و نصب چراغ هاي باند و اپرون(۴۳ ميليارد ريال)، محوطه سازي(۲۵ ميليارد ريال)، احداث پارکينگ و کانال انرژي(۱۱ ميليارد ريال) و احداث سردر اصلي(۶ ميليارد ريال) مي شود.

بهاي خدمات ناوبري و فرودگاهي در حوزه هوانوردي عمومي 30 درصد ارزان شد

وزير راه و شهرسازي با پيشنهاد شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران مبني بر اعمال تخفيف تا سقف 30 درصد بهاي خدمات ناوبري و فرودگاهي براي حوزه هوانوردي عمومي موافقت کرد. فعالان حوزه هوانوردی عمومی دارای پرنده زیر 2000 کیلوگرم از تاریخ ابلاغ این مصوبه (12 خرداد 98) می توانند از تخفیف لحاظ شده برای توسعه فعالیت های خود بهره مند شوند.

افتتاح چند پروژه فرودگاهي در اصفهان/اميرمکري:از حضور سرمايه گذاران در پروژه هاي ملي استقبال مي کنيم

29 خرداد، پروژه جايگاه تشريفات اختصاصي فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان كه مرداد سال 1396 كلنگ زني شده بود پس از گذشت كمتر از دو سال و با اعتباري بالغ بر 28 ميليارد ريال از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در زميني به مساحت 2000 مترمربع و زيربناي 660 مترمربع با حضور مديران ارشد شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران و مقامات استاني افتتاح رسمی شد.

ضرورت توسعه هرچه بيشتر فرودگاه اصفهان/ افتتاح ترمينال خارجي فرودگاه تا پايان امسال

رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در بهره برداري و بازديد از پروژه هاي در دست اجراي فرودگاه اصفهان بر توسعه هرچه بيشتر اين فرودگاه با توجه به شرايط اقتصادي و اجتماعي اين استان تاکيد کرد و گفت: توسعه اپرون و ترمینال خارجی از پروژه های در دست اجرای فرودگاه است که امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسند و شاهد افزایش دوبرابری ظرفیت پذیرش هواپیما و مسافر باشیم.

حسيني فردي اخلاقمدار است که هميشه براي حفظ آرامش بسيج و شرکت تلاش کرد

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در مراسم تکريم از فرمانده پيشين حوزه مقاومت بسيج اين شرکت، وي را فردي متعادل و اخلاق مدار دانست که در سختترين شرايط براي ايجاد آرامش در مجموعه بسيج و شرکت تلاش کرد.

افتتاح سه طرح فرودگاهي به ارزش 55 ميليارد ريال در رشت/ اسفندياري: ظرفيتهاي کمي و کيفي فرودگاه رشت در زمان کوتاهي توسعه يافتهاند

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران 25 خرداد با حضور در فرودگاه رشت سه طرح زيرساختي به ارزش 55 ميليارد ريال شامل نصب دستگاه جدید DVOR/DME (با اعتبار 20 میلیارد ریال)، بهره برداری از ساختمان مانیتورینگ دوربین های مدار بسته (با اعتبار 20 میلیارد ریال) و نصب دو دستگاه دیزل ژنراتور( با اعتبار 15 میلیارد ریال) را که طی دو سال گذشته اجرا شده اند، را افتتاح کرد.

استفاده حداکثري از ظرفيت هاي کارشناسي در حوزه مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي/ ضرورت تلاش براي کاهش محسوس سعي و خطا با استفاده از توان علمي متخصصان

معاون عمليات هوانوردي بر استفاده هرچه بيشتر از ظرفيت هاي کارشناسي و نيز دانش و توان متخصصان اين حوزه در مجموعه شرکت براي پيشبرد هرچه سريع تر امور و اهداف مورد نظر تاکيد کرد. محمد امیرانی با تاکید بر ضرورت استفاده حداکثری از توان کارشناسی مجموعه و تسریع در اجرای پروژه ها در مدیریت جدید اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی عنوان کرد: بهتر است سعی و خطا را در اجرای پروژه ها کم کنیم و تا به سرانجام رسیدن طرح ها، پروژه جدیدی تعریف نشود.

تجهيزات CNS مرکز کنترل فضاي کشور بروز مي شود/ضرورت انطباق کامل عمليات هوانوردي با اسلوب ايمني

معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به قدمت حدود 20 ساله سيستم هاي مرکز کنترل فضاي کشور از برنامه ريزي و پيش بيني بودجه براي به روز رساني تجهيزات مرکز کنترل فضاي کشور خبر داد. 

ضرورت فرهنگسازي درباره شرح وظايف اورژانس هاي فرودگاهي

مديرکل تجهيزات و سامانه هاي فرودگاهي در نشستي با معاون توسعه مديريت اورژانس تهران با بيان اينکه هنوز در ذهن بسياري، وظيفه اورژانس، درمان است، تاکيد کرد که بايد درباره اين حقيقت که وظيفه ذاتي اورژانس عمليات پيش بيمارستاني است نه درمان فرهنگسازي شود.

جابه جايي بيش از سه ميليون و 700 هزار مسافر در فرودگاههاي کشور طي ارديبهشت 98

طبق آمار ارائه شده از سوي گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاههای تحت مالکیت این شرکت در اردیبهشت 98، با انجام 30 هزار و 635 فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه بیش از 35 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کند.

ساعت 6 صبح اوج ترافيک پروازي در فرودگاه ها

در ارديبهشت ماه سال جاري، اوج پروازها طي 24 ساعت شبانه روز، در ساعت شش صبح و طي روزهاي هفته، بيشترين پروازها در چهارشنبه بوده است. همچنین اردیبهشت سال جاری در مقایسه با ماه گذشته شاهد افزایش یک درصدی در نشست و برخاست در فرودگاه های کشور و در عین حال کاهش یک درصدی در اعزام و پذیرش مسافر بودیم.

رستميان مشاور اجرايي مديرعامل در امور فرودگاهها شد

طي حکمي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران غلامرضا رستميان به عنوان مشاور اجرايي مديرعامل در امور فرودگاهها منصوب شد.

اميراني و یارندی عضو کميته سلامت اداري شد

با ابلاغي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، محمد اميراني و مجید یارندی به عنوان عضو کميته سلامت اداري شرکت منصوب شدند.

يزداني عضو جديد کميته سرمايه انساني شد

طي ابلاغي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، محمدمهدي يزداني به عضويت کميته سرمايه انساني منصوب شد.

افزايش۸۰ درصدي ظرفيت فرودگاه امام خميني(ره) با افتتاح ترمينال سلام/دعوت از سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي براي مشارکت در توسعه شهر فرودگاهي

علی رستمی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در مراسم گشایش ترمینال-گالری سلام با اشاره به ظرفیت‌های این مجموعه گفت: شهر فرودگاهی با هدف تبدیل شدن به قطب اول بار و قطب دوم مسافری با درایت و هوشمندی تمام در دولت تدبیر و امید برای اولین بار و به عنوان اولین تجربه در کشور در مساحت ۱۴ هزار هکتار، با بهره مندی از عرصه‌های مناطق آزاد و ویژه تجاری، هوانوردی و نرمال شروع به کار کرده است.

10طرح فرودگاهي مهرآباد آماده بهرهبرداري است

مديرکل فرودگاه مهرآباد از اتمام 10 طرح فرودگاهي با اعتباري بالغ بر 150 ميليارد ريال در سه ماهه اول سال 98 و آمادگي براي بهرهبرداري رسمي از آنها خبر داد. 

تمرين کامل طرح اضطراري فرودگاه ياسوج برگزار شد

مدير فرودگاه ياسوج از برگزاري موفق تمرين کامل طرح اضطراري اين فرودگاه خبر داد. علي محسنيان گفت: اين تمرين 28 خرداد برگزار شد که بر اساس سناريوي فرضي، يک فروند هواپيماي توربوپراپ مربوط به شرکت هواپيمايي صبااير با 20 مسافر، پس از Take-off از باند 31 به علت نقص در موتور شماره 1 مجبور به Rejected Take-off شده و به دليل بيشتر بودن سرعت هواپيما از سرعتV1 اين موضوع منجر به Hot Break و در ادامه ترکيدگي لاستيک، متصاعد شدن شديد دود در کابين و خروج از باند شد.

اعزام بيش از 10 هزار زاير به سرزمين وحي از فرودگاه مشهد

پروازهای حج فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد از 17 تیرماه امسال شروع می شود و طی این عملیات 10هزار و 600 زایر در قالب 75 کاروان به سرزمین وحی اعزام می شوند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری